Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jak urządzić małą łazienkę z oknem?

Jak urządzić małą łazienkę z oknem?

Urządzanie niedużych pomieszczeń zawsze wymaga nieco więcej wysiłku. Wynika to oczywiście z konieczności lepszego rozplanowania poszczególnych elementów, by całość była użyteczna i estetyczna. Dlatego też w tym tekście podpowiadamy, jak zaaranżować małą łazienkę z oknem w bloku czy domu. Zapraszamy do lektury!

Aranżacja małej łazienki z oknem – na co zwrócić uwagę?

Ile metrów kwadratowych ma „mała łazienka”? Z reguły uznaje się, że takim mianem można określić pomieszczenia o wielkości poniżej 10 metrów. Oznacza to, że w taki sposób można określić zdecydowaną większość łazienek w Polsce. Co warte dodania, spora ich część nie przekracza 6 metrów kwadratowych. Nierzadko też brak w tych pomieszczeniach okna, co dodatkowo utrudnia udaną aranżację. Tutaj zajmiemy się jednak w teorii łatwiejszą sytuacją, czyli małą łazienką z dostępem światła naturalnego.
Czy jednak zawsze okno pomaga? Wbrew pozorom nie jest to tak oczywiste, gdyż rozwiązanie takie może skutkować problemami z umieszczeniem części wyposażenia – jak kabiny prysznicowe czy meble łazienkowe. Dlatego też urządzając małe pomieszczenie, koniecznie trzeba dobrze przemyśleć całą koncepcję i zastanowić się, jakie wyposażenie jest niezbędne. Bardzo często okazuje się, że podczas przygotowania projektu staramy się zmieścić wszystko, co możliwe, a później z wielu sprzętów nie korzystamy. Szczelne wypełnienie małej łazienki jest z kolei jednym z najczęstszych błędów, który wpływa negatywnie zarówno na użyteczność, jak i komfort użytkowania.
Trzecią ważną kwestią, o której koniecznie trzeba pamiętać w przypadku łazienki z oknem, jest odpowiednie oświetlenie łazienkowe. W praktyce wymagania w tym zakresie są bardzo podobne do tych, które występują w pomieszczeniach bez okna. Przykładowo postawienie na lampkę przy lustrze, świece i dyfuzory może być ciekawym sposobem na stworzenie romantycznego klimatu, ale nie sprawdzi się na co dzień.

Mała łazienka z oknem – projekty

A jaki rodzaj aranżacji najlepiej się sprawdzi w niewielkiej łazience z oknem? Wiele osób od razu wskaże na rozwiązania nowoczesne, minimalistyczne czy loftowe. Nie da się przy tym też ukryć, że podejście takie ma sporo sensu. Proste formy, stonowana kolorystyka i użyteczność są na pewno tymi cechami, które sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach. Szukać ich można jednak też chociażby w stylu skandynawskim czy rustykalnym.
Absolutnie też nie można zakładać, że mała łazienka nie nadaje się do bardziej bogatych aranżacji. Wszystko w tym przypadku zależy od odpowiedniego doboru rozwiązań i pomysłowości. Większość specjalistów od urządzania łazienek podkreśla, że z produktów w nowoczesnym duchu po prostu nieco łatwiej stworzyć ciekawą i spójną kompozycję do niewielkich łazienek. Da się to jednak też zrobić z bardziej wymyślnymi formami, choć na pewno będzie to nieco trudniejsze. Na pewno jednak w każdym przypadku warto też zapoznać się z różnymi inspiracjami dostępnymi choćby na naszej stronie. Czasem pozwalają one na odkrycie zupełnie nowych i ciekawych rozwiązań.

Jak urządzić małą łazienkę z oknem – te rozwiązania musisz znać!

Obecnie na rynku znaleźć można tysiące ciekawych produktów do łazienek. A które z nich są wręcz stworzone do niewielkich pomieszczeń?


Jak widać, rozwiązań dedykowanych do małych łazienek jest całkiem sporo – a to tylko te najważniejsze. Aby uzyskać wymarzony efekt, wystarczy dobrze je dobrać do siebie i połączyć w spójną całość. Warto przy tym pamiętać, że olbrzymi wybór produktów – takich jak baterie łazienkowe, umywalki łazienkowe, postumenty i półpostumenty pod umywalkę, umywalki wolnostojące, wanny, grzejniki łazienkowe, maty antypoślizgowe i inne akcesoria łazienkowe.

Czytaj także: