Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
 1. Komfort

Jak urządzić łazienkę w bloku? 9 rad!

Jak urządzić łazienkę w bloku? 9 rad!

Zagadnienie urządzania łazienek w mieszkaniach to problem, z którym każdego roku mierzą się tysiące osób. Na szczęście jednak z pomocą im coraz częściej przychodzą projektanci i producenci sprzętów i wyposażenia, którzy przedstawiają coraz to nowsze pomysły na aranżacje niewielkich przestrzeni kąpielowych. W tym tekście przedstawimy 9 z nich, które mogą pomóc w urządzeniu wygodnej i przytulnej łazienki.


Komfortowa łazienka w bloku – czy to w ogóle możliwe?

Co jasne, wiele osób w ogóle wątpi w powodzenie takiej misji. W końcu przecież matematyki się nie oszuka, a umieszczenie wanny, umywalki, toalety, szafek czy też pralki wymaga po prostu odpowiedniej przestrzeni. Jest to oczywiście prawda, jednak w sytuacji, gdy dobrze rozplanujemy układ całości, możemy liczyć na naprawdę ciekawe efekty. Dodatkowo też warto stosować różne zabiegi optyczne, które nadadzą wystrojowi lekkości i nie będą przytłaczać użytkownika. Ogólne zasady urządzania łazienek są w końcu zawsze takie same – niezależnie od ich wielkości. Zgodnie z nimi, przede wszystkim należy przyłożyć dużą uwagę do jej projektu, co pozwoli na uniknięcie wielu niepotrzebnych błędów. Druga kwestia to dostosowanie do własnych potrzeb i preferencji. W końcu przecież nawet największe i najpiękniejsze pomieszczenie kąpielowe nie spełni naszych oczekiwań, jeśli będzie posiadać sprzęt i rozwiązania, które nie będą nam odpowiadać.

9 pomysłów na przytulną łazienkę w bloku

Jak więc zaaranżować łazienkę w mieszkaniu w bloku? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi radami!

 1. 1. Jasne płytki – rozjaśnią one każde pomieszczenie i będą potęgować wrażenie przestrzeni. Są one szczególnie wskazane w przypadku małej łazienki bez okna, która z natury jest zawsze ciemniejsza.
 2. 2. Elementy dekoracyjne – umiejętnie umieszczone dekory na ścianach mogą wydłużyć i poszerzyć łazienkę i nadać dynamizmu całej kompozycji.
 3. 3. Zimne oświetlenie – doskonale współgra z jasnymi płytkami i dodatkowo je rozświetla. Warto przy tym postawić na kilka lamp, które pozwolą na regulowanie natężenia światła w zależności od sytuacji.
 4. 4. Lustra – przydadzą się w każdej łazience i dzięki swojej głębi i odbijaniu światła dodatkowo rozjaśnią i powiększą optycznie pomieszczenie.
 5. 5. Kabina z niskim brodzikiem – może ona też posiadać zaokrąglone ściany. Natryski bez wysokiego brodzika oraz przezroczyste szyby nie będą w tym przypadku ograniczać przestrzeni.
 6. 6. Wanna prostokątna – może być idealną opcją dla zwolenników kąpieli na leżąco. Przestrzeń do kąpieli jest w tym przypadku niewiele mniejsza niż jej rozmiar. Dodatkowo też można do niej dopasować ściankę, która umożliwia branie prysznica. Z racji prostych krawędzi do wanny prostokątnej łatwiej też dostawić inne meble czy wyposażenie.
 7. 7. Umywalka meblowa – to kolejny pomysł oszczędzający miejsce. Umieszczona pod nią szafka idealnie sprawdzi się do przechowywania chemii gospodarczej i akcesoriów łazienkowych. Rozwiązanie takie sprawia też, że większa umywalka wcale nie musi być problemem.
 8. 8. Meble łazienkowe podwieszane – pomogą wykorzystać przestrzenie nad innymi elementami wyposażenia – np. pralką czy umywalką. Ciekawą opcją mogą być też otwarte modele, które ułatwiają przechowywanie.
 9. 9. Minimalistyczne baterie – prosta i niewielka armatura nadawać będzie lekkości i pozwala oszczędzić dodatkowe centymetry na umywalce, wannie czy w kabinie prysznicowej.

Mała łazienka w bloku – czego nigdy nie robić?

Oczywiście przedstawione przez nas sposoby na ciekawe zaaranżowanie niewielkiej łazienki w mieszkaniu to nie wszystkie dostępne możliwości. Dlatego też warto szukać inspiracji i innych ciekawych rozwiązań. Warto przy tym mieć jednak świadomość, że są też rzeczy, których absolutnie nie wolno robić w małych pomieszczeniach.

 • Ciemne kolory i kiepskie oświetlenie – dodatkowo pomniejszą optycznie łazienkę, a w przypadku braku okna ograniczą też jej użyteczność.
 • Nadmiar wysoko wiszących szafek – o ile podwieszane wyposażenie to dobry pomysł, to z pewnością nie należy w tej kwestii przesadzać i zwracać uwagę, czy nie kolidują one z przestrzenią użytkową. Będą one wówczas przytłaczać i przeszkadzać podczas codziennego użytkowania.
 • Wydzielanie stref – użycie do tego celu dekorów może dać dobry efekt, jednak tylko w przypadku większych pomieszczeń. W przypadku małych łazienek w bloku mogą one wyglądać śmiesznie i dodatkowo optycznie je pomniejszą.

Mała łazienka w bloku wcale nie musi być problemem. Często wystarczy po prostu dobry pomysł, by z nieprzyjemnej „klitki” zamieniła się w przytulne i komfortowe pomieszczenie. Pomóc w tym mogą też wysokiej jakości produkty łazienkowe, które znaleźć można w naszym sklepie.

Zobacz powiązane produkty