Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jaki zestaw podtynkowy wybrać? Sprawdzamy!

Jaki zestaw podtynkowy wybrać? Sprawdzamy!

Przez bardzo wiele lat praktycznie wszystkie toalety były wyposażone podobnie. Dopiero w ostatnich latach nastąpił wysyp alternatywnych rozwiązań, takich jak chociażby stelaże podtynkowe do WC. Czy warto na nie postawić? A jeśli tak, to który z nich wybrać? Na te pytania odpowiedzieliśmy w poniższym tekście.


Zestaw podtynkowy – co to jest?

Mimo że zestawy podtynkowe do WC pojawiły się na polskim rynku już dawno temu, to początkowo wzbudzały one wiele wątpliwości. Przede wszystkim dotyczyły one trwałości takiego rozwiązania, w którym muszla klozetowa wisi „w powietrzu” przyczepiona jedynie do ściany. Innym zarzutem było umieszczenie elementów spłuczki w zabudowie, co miało utrudniać dostęp i prowadzić do poważnych problemów w przypadku awarii. Praktyka pokazała, że te „strachy” miały niewiele wspólnego z rzeczywistością i wynikały często z braku wiedzy na temat budowy rozwiązań tego typu. Składają się one z ramy, która montowana jest do podłogi i samej ściany, do której z kolei doczepia się muszlę. Między nimi znajduje się z kolei oczywiście ścianka z karton-gipsu lub innego materiału. Konstrukcja taka zapewnia wysoką wytrzymałość i bez trudu wytrzymuje ciężar kilkuset kilogramów statycznego obciążenia. Z pewnością więc zarówno skorzystanie z toalety, jak i nawet stanięcie na niej nie spowoduje urwania. Systemy spłuczek w zestawach podtynkowych są z kolei niezawodne i z reguły jest do nich dość łatwy dostęp poprzez panel uruchamiający spuszczanie wody. Pod względem technicznym z pewnością więc nie należy się bać tego rozwiązania. O rosnącym zaufaniu świadczy też sprzedaż systemów tego typu, która z roku na rok rośnie.

Jakie są zalety stelaży podtynkowych do WC?

Obecny sukces WC podtynkowych wynika z kilku zalet tego rozwiązania, które wyróżniają je na tle klasycznych zestawów stojących. Które z nich są najważniejsze?

  • Estetyka – w przypadku zestawów podwieszanych zarówno spłuczka, jak i wszystkie rury i wężyki są ukryte, dzięki czemu nie szpecą pomieszczenia, szczególnie po dłuższym użytkowaniu, gdy trudno o zachowanie ich w idealnej czystości.
  • Minimalizm – ukrycie niepotrzebnych elementów toalety tworzy poczucie prostoty i doskonale pasuje do minimalistycznych aranżacji. Rozwiązanie tego typu pozwala też na optyczne powiększenie łazienki, gdyż nie zajmuje podłogi.
  • Higiena – zakamarki spłuczki, rur i wężyków są trudne do mycia, przez co łatwo zbiera się na nich kurz i brud. Podwieszenie ułatwia też mycie podłogi pod sedesem. Mówiąc o toaletach na stelażach podtynkowych, trzeba też wspomnieć, że są one obecnie po prostu modne. Dzięki temu wybór dostępnych rozwiązań jest bardzo duży, co ułatwia przygotowanie idealnej aranżacji.

Jaki zestaw podtynkowy wybrać?

Z całą pewnością stelaże do WC są ciekawym i godnym uwagi rozwiązaniem także do Twojej toalety czy łazienki. Warto jednak też znać odpowiedź na pytanie, jaki konkretnie zestaw podtynkowy wybrać, by być w pełni zadowolonym z zakupu. Naszym zdaniem koniecznie trzeba zwrócić uwagę na cztery elementy:

  • Jakość – to ona decyduje o wytrzymałości całego rozwiązania. Co jasne, nawet najtańsze i najsłabsze produkty są bezpieczne, jednak z pewnością gorzej przejdą próbę czasu. Lepsze rozwiązania to z kolei wyższa jakość materiałów, z których wykonany jest stelaż i miska oraz zaworów spłuczki. Te z kolei przekładają się na niezawodność i trwałość zestawu.
  • Typ spłuczki – ma ona znaczenie z punktu widzenia niezawodności i oszczędności. Standardem są obecnie modele z podwójnym uruchamianiem i regulacją spływu, co powala na zmniejszenie zużycia wody.
  • Rodzaj przycisków uruchamiających – obecnie stosowane są dwa ich typy – mechaniczne i pneumatyczne. Lepszym rozwiązaniem jest z pewnością to drugie, które wyróżnia się cichszą i płynniejszą pracą, oraz bezawaryjnością. Bardzo ważny jest też ich design, gdyż element ten jest widoczny na zewnątrz.
  • Długość gwarancji – jeśli nie mamy w planach zmiany wystroju łazienki co 2-3 lata, to z całą pewnością należy zwrócić uwagę na ten element. Pozwoli to na szybką naprawę w przypadku problemów.
  • Cena – ich przekrój kształtuje się od około 400 do nawet kilku tysięcy złotych. Umiarkowana cena nie musi oznaczać automatycznie kiepskiej jakości. Wyższa cena może wynikać chociażby z nietypowej estetyki bądź marki producenta.

Szukając zestawu podtynkowego do własnej toalety, z pewnością więc warto zwrócić uwagę na szereg kwestii. Opłaca się też skorzystać z oferty naszego sklepu internetowego, w którym znaleźć można szereg produktów tego typu, od najlepszych producentów i w doskonałych cenach!