Current Image

Filtry

ZLEWOZMYWAKI JEDNOKOMOROWE STALOWE

116 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Zlewozmywaki jednokomorowe stalowe

Zlewy stalowe są z powodzeniem stosowane w kuchniach już od wielu lat. Nierdzewna stal to uniwersalny materiał, który przy odrobinie aranżacyjnego wyczucia możecie wykorzystać we wnętrzach inspirowanych naprawdę różnymi trendami architektonicznymi. Stalowy zlew może być elementem zarówno aranżacji nowoczesnych, jak i wnętrz, dla których inspiracją jest styl klasyczny. Zlewy jednokomorowe stalowe mają szereg praktycznych i funkcjonalnych zalet, a dodatkowo są rozwiązaniem bardzo atrakcyjnym pod względem cenowym.

Aktualnie zlewy stalowe jednokomorowe nie cieszą się może aż tak dużą popularnością, jak jeszcze kilka czy kilkanaście lat. W nowoczesnych aranżacjach kuchni coraz częściej pojawiają się wykonane z mineralnych kompozytów zlewy granitowe. Mimo to, zlewy z nierdzewnej stali nadal mają szerokie grono zwolenników. Takich modeli nie mogło więc zabraknąć również w ofercie naszego sklepu online. Zlewy stalowe jednokomorowe w sklepie Komfort to modele wyselekcjonowane przede wszystkim z katalogów polskich producentów armatury i wyposażenia kuchni. W stałej sprzedaży mamy na przykład zlewy jednokomorowe stalowe takich producentów jak, chociażby Kuchinox czy Laveo.

Oprócz klasycznych znanych już od lat stalowych zlewów kilka marek zdecydowało się również pójść o krok dalej i stworzyć designerskie zlewy kuchenne jednokomorowe ze stali, które atrakcyjnym wyglądem mogą spokojnie konkurować z tak modnymi ostatnio zlewami granitowymi. Przykładem tego trendu jest kolekcja Marmara polskiej marki Laveo. W ramach tej linii produktów znajdziecie kuchenne zlewy stalowe o nowoczesnych, designerskich kształtach. Nowoczesne technologie produkcji pozwoliły także stworzyć zlewy stalowe w kolorze miedzianym i złotym.

Zlewy kuchenne jednokomorowe stalowe – najważniejsze zalety

Co sprawia, że zlewy kuchenne stalowe jednokomorowe cieszą się dużą popularnością i są wykorzystywane w kuchniach już od tak dawna? Oto lista największych zalet zlewozmywaków kuchennych jednokomorowych ze stali nierdzewnej:

  • Niezaprzeczalną zaletą zlewów kuchennych stalowych jednokomorowych jest ich niska cena. Aktualnie jest to najtańsza dostępna na rynku opcja. Jeśli więc urządzacie kuchnię z ograniczonym budżetem, to zlew kuchenny jednokomorowy stalowy może okazać się najlepszą opcją. Podstawowe modele zlewu stalowego jednokomorowego możecie kupić już w przedziale pomiędzy 100 a 200 zł.
  • Zlewozmywaki kuchenne jednokomorowe stalowe są zdecydowanie lżejsze niż zlewy granitowe czy ceramiczne. Niewielki ciężar przekłada się na łatwy transport i montaż. Przy odrobinie umiejętności i podstawowej wiedzy na temat prac remontowo-wykończeniowych stalowy zlew jednokomorowy możecie zamontować samodzielnie bez pomocy fachowców.
  • Zlewy kuchenne stalowe jednokomorowe są także odporne na wysokie i niskie temperatury. Dzięki temu do kuchennego zlewu ze stali możecie bez problemu włożyć gorący garnek czy wlać wrzącą wodę.
  • Stal nierdzewna jest także niewrażliwa na zdecydowaną większość stosowanych w kuchniach środków czyszczących i dezynfekujących. Dzięki temu pielęgnacja i utrzymanie stalowego zlewu jednokomorowego w czystości nie powinno sprawić Wam żadnych problemów. Wyjątkiem są jedynie abrazyjne środki czyszczące. Czyli preparaty zawierające mineralne granulki. Ich stosowanie może doprowadzić do zarysowania powierzchni stalowego zlewu.
  • Wiele modeli stalowych zlewozmywaków kuchennych jednokomorowych posiada także bardzo praktyczną listwę zabezpieczającą połączenie szafki pod zlewozmywak z kuchenną ścianą.
  • Poza zlewami stalowymi jednokomorowymi wykonanymi z gładkiej, polerowanej stali na rynku dostępne są również modele o tak zwanej strukturze lnu oraz zlewy kuchenne ze stali szczotkowanej. Szczególnie ten ostatni typ zlewów stalowych jednokomorowych jest ceniony za swój atrakcyjny wygląd. Dodatkowo na powierzchni zlewu ze stali szczotkowanej ewentualne zarysowania nie będą tak widoczne, jak na zlewie ze stali polerowanej.
  • Kompaktowe rozmiary jednokomorowych zlewów i łatwy montaż sprawiają, że taki model wykorzystać możecie w różnych miejscach kuchennej zabudowy. W zależności od tego, jaki model wybierzecie, mały zlew stalowy może być zamontowany zarówno w narożniku kuchni, jak i w centralnym punkcie kuchennej zabudowy.

Zlewozmywak jednokomorowy stalowy głęboki

Zlew jednokomorowy głęboki stalowy czy może model płytki? Na co wpływa głębokość zlewu i dlaczego warto zwrócić uwagę na ten parametr w trakcie urządzania kuchni? Za zlew jednokomorowy głęboki stalowy można uznać modele, w których komora ma głębokość powyżej 18 cm. Większość projektantów kuchni za standardowe rozwiązanie uważa zlewy o głębokości około 15 cm. Kilku producentów posiada także płytkie zlewy stalowe, których komora ma poniżej 14 cm głębokości. Takie modele sprawdzą się jednak wyłącznie w sporadycznie użytkowanych niewielkich kuchniach.

Z reguły głębokość zlewu powinna być uzależniona od tego, jak często używacie kuchni oraz tego, czy zlew będzie na co dzień służył do mycia naczyń. W rodzinnej kuchni, w której przygotowujecie posiłki praktycznie codziennie, o wiele lepiej sprawdzi się zlew jednokomorowy stalowy głęboki. W głębokiej komorze zmieści się więcej naczyń, a samo ich mycie będzie dużo wygodniejsze. Na głębokość komory zlewu stalowego powinniście zwrócić uwagę także w czasie wyboru baterii kuchennej. Odległość pomiędzy dnem komory a końcem wylewki baterii powinna być na tyle duża, abyście mieli odpowiednie pole manewru w zlewozmywaku. Zbyt nisko umieszczona wylewka może spowodować dyskomfort w trakcie codziennych kuchennych prac.

Zlew jednokomorowy stalowy mały

Zlewy stalowe jednokomorowe to w większości przypadków stosunkowo małe modele. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że zlewozmywak jednokomorowy stalowy mały można zamontować w różnych miejscach kuchennej zabudowy. Taki model sprawdzi się zarówno na końcu kuchennego ciągu, w jego środku, jak i w narożniku kuchni. Na mały zlew kuchenny jednokomorowy stalowy możecie zdecydować się w przypadku kuchni wyposażonej w zmywarkę. Jeśli zdecydowaną większość naczyń chcecie myć w zmywarce, to bardzo przestronny dwukomorowy zlew nie będzie Wam raczej potrzebny. Zlew jednokomorowy stalowy mały to więc idealne rozwiązanie w kuchni singla lub pracującej pary, która często je na mieście lub zamawia gotowe posiłki. Mały zlew jednokomorowy z nierdzewnej stali to także model, po który możecie sięgnąć w aranżacjach niewielkich kuchni, w których po prostu nie zmieści się większy model.

Zlew stalowy jednokomorowy duży

Są jednak także kuchnie, w przypadku których o wiele lepiej sprawdzi się zlewozmywak jednokomorowy stalowy duży. Kiedy warto zdecydować się na taki model? Zlew stalowy jednokomorowy duży to praktyczny element wyposażenia kuchni pozbawionej zmywarki. Duża komora pozwoli na wygodne mycie naczyń. W takiej sytuacji warto postawić na jednokomorowy zlew stalowy duży z ociekaczem. Ta dodatkowo przestrzeń przydaje się zresztą nie tylko w trakcie mycia naczyń. Można ją wykorzystać również w trakcie mycia świeżych produktów spożywczych lub rozmrażania żywności wyciągniętej z zamrażalnika. Powierzchnia ociekacza wyprofilowana jest w taki sposób, aby ściekająca na nią woda sama spływała do odpływu w komorze zlewu.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.