Current Image

Filtry

PŁYTKI PODŁOGOWE MATOWE

745 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Płytki podłogowe matowe

Matowe płytki podłogowe czy może jednak kafelki błyszczące? To jedno z podstawowych pytań, na które musicie sobie odpowiedzieć, planując podłogę z płytek. Pośród popularnych aktualnie aranżacji można co prawda znaleźć kilka, w których idealnie sprawdzą się płytki na wysoki połysk. Jednak to płytki podłogowe matowe są wybierane o wiele częściej i cechują się zdecydowanie większą uniwersalnością.

Matowe płytki podłogowe to w naszym sklepie internetowym ponad 600 różnych wzorów. Są to zarówno matowe płytki podłogowe jednokolorowe, jak i kafelki imitujące różne naturalne materiały. W stałej sprzedaży mamy matowe płytki podłogowe z nowych kolekcji czołowych polskich i europejskich producentów ceramiki podłogowej. Są to między innymi płytki podłogowe matowe Opoczno, Stargres, Cersanit czy Euroceramic.Płytki matowe na podłogę – w jakich aranżacjach można je wykorzystać?

To, jakie płytki podłogowe wybierzecie, ma bardzo duży wpływ na finalny odbiór całej aranżacji wnętrza. W przypadku jakich stylów architektonicznych i trendów warto postawić na płytki podłogowe matowe? Matowe kafelki są niezwykle uniwersalne i pasują do różnych aranżacji. Szczególnie dużą popularnością cieszą się modele w uniwersalnych kolorach. Są to przede wszystkim płytki podłogowe szare matowe. W tej kategorii znajdziecie na przykład szare matowe płytki podłogowe imitujące architektoniczny beton czy surowy kamień.

Jeśli zależy Wam na efekcie optycznego powiększenia pomieszczenia, możecie zdecydować się na białe płytki podłogowe matowe. Efekt wizualnego powiększenia nie będzie tak silny, jak w przypadku płytek na wysoki połysk. Białe płytki podłogowe matowe możecie jednak z powodzeniem wykorzystać w celu powiększenie niewielkiej łazienki czy kuchni. Z kolei w pomieszczeniach o większym metrażu ciekawy efekt mogą dać płytki podłogowe czarne matowe. Tego rodzaju płytki na podłogę wykorzystywane są często w aranżacjach inspirowanych surowym stylem industrialnym.

Płytki matowe na podłogę to także wiele modeli, które idealnie sprawdzą się w klasycznych aranżacjach. Są to przede wszystkim matowe płytki w ciepłych kolorach ziemi, od beżowego, przez różne odcienie koloru brązowego, aż po ciemny czekoladowy brąz.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady