leftImage
-14% z kodem
"KOM14C" tylko dla Klubowiczów Klubu Komfort Sprawdź >>
rightImage

Filtry

PŁYTKI PODŁOGOWE 80X80

42 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Płytki podłogowe 80x80

Moda na duże płytki podłogowe trwa w najlepsze już od kilku sezonów i nic nie zapowiada, żeby trend ten miał szybko zniknąć. Duże płytki podłogowe 80x80 cm prezentują się niezwykle efektownie i pozwalają optycznie powiększyć nawet stosunkowo nieduże wnętrze. Jest to także format bardzo uniwersalny pod kątem aranżacyjnym. W zależności od tego, jakie płytki podłogowe 80x80 wybierzecie, możecie wykorzystać je zarówno we wnętrzu klasycznym, jak i w nowoczesnych czy minimalistycznych aranżacjach.

Płytek podłogowych w dużym formacie, w tym także płytek 80x80 cm nie mogło zabraknąć również w naszym asortymencie. Płytki podłogowe 80x80 cm to ponad 40 różnych wzorów wyselekcjonowanych z katalogów znanych i cenionych marek. W sprzedaży mamy na przykład płytki podłogowe 80x80 Opoczno. W kategorii tej znajdziecie jednak także modele z ostatnich kolekcji Arte by Tubądzin i Cersanit.Płytka podłogowa 80x80 – jakie wybrać?

Jakie płytki podłogowe 80x80 cm wybrać? Które modele takich płytek cieszą się największą popularnością wśród naszych klientów? Płytki podłogowe 80x80 to przede wszystkim modele utrzymane w uniwersalnej i stonowanej kolorystyce, którą wykorzystać można w naprawdę różnych aranżacjach. Dużą popularnością cieszą się na przykład płytki podłogowe 80x80 szare czy płytki podłogowe białe 80x80. Nie zabrakło tu jednak również kilku wzorów w ciepłych odcieniach beżu i kolorach ziemi, które idealnie pasują do aranżacji klasycznych.

Jednak prawdziwym bestsellerem w tej kategorii są płytki podłogowe 80x80 imitujące marmur. Znajdziecie je w tej kategorii w bardzo różnych wersjach kolorystycznych. Od modeli imitujących biały i czarny marmur, przez różne odcienie koloru szarego, aż po marmurowe płytki w odcieniu niebieskim czy zielonym. Moda na marmurowe akcenty sprawia, że po takie płytki podłogowe 80x80 sięgają zarówno miłośnicy klasyki, jak i osoby aranżujące wnętrza nowoczesne. Czasy, gdy płytki imitujące marmur zarezerwowane były wyłącznie dla aranżacji glamour czy wnętrz pałacowych, mamy już zdecydowanie za sobą. Dziś takie płytki można z powodzeniem wykorzystać we wnętrzach inspirowanych wieloma innymi trendami.

Zdecydowana większość modeli w kategorii płytek podłogowych 80x80 cm to tak zwane płytki rektyfikowane. Co to oznacza? Rektyfikacja oznacza po prostu docinanie płytek. Tego rodzaju kafelki po wypalaniu są jeszcze dodatkowo docinane do identycznego wymiaru. Dzięki temu mają idealnie gładkie krawędzie, a ewentualne różnice pomiędzy płytkami z tej samej partii wynoszą zaledwie 0,2 mm. To z kolei sprawia, że płytka podłogowa 80x80 cm rektyfikowana może być położona z wykorzystaniem bardzo niewielkich fug. Można w ten sposób osiągnąć efekt dużej, jednorodnej tafli. Takie rozwiązanie stosuje się często w przypadku płytek na podłogę 80x80 imitujących marmur czy inne rodzaje naturalnego kamienia. Płytki rektyfikowane położone bezfugowo lub z bardzo cienkimi fugami nie tylko świetnie wyglądają. Taka podłoga ma również zalety praktyczne. Niewielka ilość fug sprawia, że płytki są o wiele łatwiejsze w pielęgnacji.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.