leftImage
-14% z kodem
"KOM14C" tylko dla Klubowiczów Klubu Komfort Sprawdź >>
rightImage

Filtry

DUŻE PŁYTKI

462 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Duże płytki

Duże płytki zyskują coraz większą popularność wśród osób aranżujących wnętrza. Wpływ na to ma niewątpliwie ich nowoczesny wygląd. Nie bez znaczenia jest także szybkość układania – montaż płytek w dużym formacie zajmuje znacznie mniej czasu, niż w przypadku dużej ilości małych.

Duże, ozdobne płytki, których wymiary potrafią przekraczać nawet metr, nadają wnętrzu nietuzinkowy wygląd. Wbrew pozorom, pasują one nie tylko do nowoczesnego stylu. Stanowią też świetne tło dla klasycznych, a nawet rustykalnych aranżacji. Optycznie powiększają i wydłużają pomieszczenie, dlatego często stosowane są tam, gdzie jest stosunkowo niewiele przestrzeni.

Kafelki duże

Oferujemy szeroki wachlarz dużych kafli różnego typu i w wielu rozmiarach. Dzięki temu można je łatwo dopasować do każdego wykańczanego pomieszczenia.

W naszym asortymencie znajdują się duże kafelki renomowanych polskich firm, co gwarantuje nie tylko doskonały wygląd, ale i trwałość oraz odporność na uszkodzenia. Dzięki temu harmonijna kompozycja przetrwa wiele lat, wzbudzając zachwyt i stanowiąc prawdziwą ozdobę wnętrza, niezależnie od stylu, w jakim jest utrzymane.

Duże płytki – jak układać?

Kafle w dużych rozmiarach stanowią wyjątkowe tło na podłogach i ścianach. Dekoracyjne, ale zarazem eleganckie, wymagają jednak prawidłowego montażu, by naprawdę cieszyć oko i dobrze chronić ściany lub posadzkę. Jak układać duże płytki?

Przede wszystkim należy pamiętać, że nie jest prawdą, że układanie dużych płytek jest możliwe bez fugi. Musi być ona zawsze obecna, nawet w przypadku elementów rektyfikowanych, czyli szlifowanych w taki sposób, by ich krawędzie były do siebie niemal idealnie dopasowane.

W przypadku bardzo dużych płytek fuga musi mieć szerokość nawet około 1 cm. Zmniejszenie szczeliny jest możliwe przede wszystkim przy wspomnianych płytkach rektyfikowanych. Warunkiem jest bardzo staranne układanie, eliminujące choćby najmniejsze nierówności. Tylko wtedy duże kafle będą prezentować się tak doskonale, jak powinny.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.