Current Image

Filtry

PŁYTKI ŚCIENNE CZARNE

37 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Czarne płytki ścienne

Dekoracyjne płytki ścienne wykorzystuje się najczęściej w aranżacji kuchni i łazienek. Ze względu na stosunkowo niewielkie wymiary tych pomieszczeń, królują w nich płytki w jasnych odcieniach, które pomagają optycznie powiększyć łazienkę czy kuchnię. Są jednak także aranżacje, w których o wiele lepiej sprawdzą się płytki w ciemnych kolorach, włącznie z czarnymi płytkami na ścianę.

Czarne płytki na ścianę nie cieszą się może tak dużą popularnością, jak modele białe czy szare. Jednak w naszym sklepie online nie zabrakło także płytek w tym ponadczasowym i eleganckim kolorze. Czarne płytki na ścianę to w sklepie Komfort kilkadziesiąt różnych modeli. Są to zarówno odporne i trwałe płytki gresowe, jak i atrakcyjna cenowo glazura ścienna w kolorze czarnym z oferty polskich i europejskich producentów płytek ceramicznych. W stałej sprzedaży mamy między innymi płytki czarne na ścianę Opoczno, Cersanit, Euroceramic i Arte by Tubądzin.

Płytki czarne ścienne – aranżacje

W kategorii płytki czarne ścienne znajdziecie modele inspirowane różnymi stylami architektonicznymi i wnętrzarskimi trendami. W zależności od tego, na jaką aranżację łazienki się zdecydowaliście, płytka ścienna czarna może w niej odgrywać rolę załamującego monotonię jasnej łazienki dodatku lub stanowić główny motyw dekoracyjny. Na płytki czarne ścienne jako dodatek do jasnej łazienki możecie zdecydować się na przykład we wnętrzach inspirowanych minimalistycznymi trendami. Kilka czarnych płytek w białej łazience skandynawskiej czy loftowej może stworzyć ciekawy kontrast dla jasnego tła.

Jest jednak także kilka architektonicznych trendów, w ramach których płytki czarne ścienne możecie wykorzystać na większej powierzchni. W łazience w stylu glamour możecie wykorzystać małe czarne płytki o błyszczącej powierzchni. Ciekawym dodatkiem do takiej aranżacji mogą być również czarne płytki strukturalne, z powierzchnią imitująca efekt pikowania. W łazienkach czy kuchniach inspirowanych tym stylem bardzo często wykorzystuje się także czarne płytki ścienne imitujące marmur. Moda na marmurowe dodatki sprawiła, że takie czarne płytki możecie z powodzeniem wykorzystać również w wielu innych aranżacjach.

Sporą popularnością cieszą się także czarne płytki ścienne gresowe o matowym finiszu. Często są to modele, które wpadają lekko w odcień antracytowy. W jakich aranżacjach można wykorzystać takie czarne płytki ścienne? Takie modele są domeną przede wszystkim wnętrz inspirowanych surowym stylem industrialnym. W kuchni takie czarne płytki gresowe możecie wykorzystać do aranżacji przestrzeni nad kuchennym blatem. Z kolei w łazience takie płytki sprawdzą się na przykład w strefie kąpielowej czy w bezpośrednim sąsiedztwie umywalki. Z czarnymi płytkami ściennymi w stylu industrialnym w ciekawy sposób będą kontrastowały na przykład baterie w kolorze miedzianym.

Płytki ścienne czarne – matowe czy na wysoki połysk?

To, czy wybrać płytki ścienne czarne matowe, czy może jednak czarne płytki na wysoki połysk, uzależnione jest przede wszystkim od tego, jakie trendy były inspiracją dla Waszego wnętrza i jaki efekt aranżacyjny chcecie osiągnąć. Płytki ścienne czarne z połyskiem to jak już wspomnieliśmy, idealny dodatek do aranżacji w stylu retro. Czarne płytki ścienne na wysoki połysk możecie wykorzystać także w kuchni czy łazience inspirowanej stylem art deco. Mogą one być również dodatkiem do niektórych nowoczesnych aranżacji łazienek.

Nieco większą uniwersalnością cechują się płytki ścienne czarne matowe. Możecie wykorzystać je w wielu klasycznych łazienkach, a także niektórych aranżacjach retro. W takich kuchniach czy łazienkach możecie postawić na przykład na mozaikę z biało-czarnych płytek.

Po płytki ścienne czarne matowe możecie z powodzeniem sięgnąć również w przypadku tak modnych ostatnio industrialnych łazienek. W takim wnętrzu najlepiej sprawdzą się płytki gresowe przypominające nieco surowy, czarny kamień. Matowe płytki ścienne w kolorze czarnym mogą być także dodatkiem do łazienek inspirowanych minimalistycznymi trendami jak, chociażby styl skandynawski czy loftowy.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady