Current Image

Filtry

PANELE NA KORYTARZ

601 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Panele na korytarz

Panele podłogowe łączą w sobie dobre parametry techniczne i atrakcyjny wygląd. Dzięki nowoczesnym technologiom produkcji producenci podłóg laminowanych oferują panele, które sprawdzą się nawet w miejscach intensywnie eksploatowanych. W domu czy mieszkaniu takim miejscem będzie na pewno pomieszczenie wejściowe oraz korytarz. Tego rodzaju ciągi komunikacyjne poddawane są na co dzień stosunkowo dużym obciążeniom. Wybierając panele na korytarz, powinniśmy więc wybrać dobrej jakości produkt o wysokiej klasie ścieralności i odpowiedniej klasie użyteczności.

Panele na korytarz w sklepie Komfort to aż kilkaset różnych wzorów. Oferowane przez nas panele na korytarz pochodzą z katalogów kilkunastu różnych producentów. W tym takich liderów rynku podłóg laminowanych jak Quick-Step, Classen, Kronospan, Weninger czy Egger. Jeżeli szukacie dobrej jakości paneli na korytarz, zapraszamy do sprawdzenia naszej aktualnej oferty.

Jakie panele na korytarz?

Podłoga w przedpokoju czy korytarzu musi na co dzień sprostać niejednemu wyzwaniu. Nie dość, że są to pomieszczenia najintensywniej użytkowane, to jeszcze często zdarza nam się wchodzić tam w obuwiu wierzchnim. Jakie panele na korytarz będą najlepsze? Wybierając panele na korytarz, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na dwa parametry:

  • Klasa ścieralności – parametr określany na skali od AC1 do AC5. Im wyższa cyfra, tym bardziej odporne na ścieranie są panele. Jeżeli nasz korytarz jest jednocześnie pomieszczeniem wejściowym, powinniśmy wybrać panele o klasie ścieralności co najmniej AC4. Natomiast w przypadku wewnętrznego korytarza, na przykład na piętrze domu, dolną granicą będą panele o klasie ścieralności AC3. Paneli w klasie AC1 i AC2 w zasadzie już się nie stosuje.
  • Klasa użyteczności – to parametr, który pozwala łatwo sprawdzić, do jakich powierzchni przeznaczony jest konkretny model paneli. Parametr ten określany jest w 6 klasach, a każda z nich oznaczona jest dwucyfrową liczbą. Pierwsza z nich określa rodzaj obiektu, a druga stopień natężenia ruchu pieszego. Klasy użyteczności od 21 do 23 przeznaczone są do pomieszczeń mieszkalnych. Natomiast panele o klasie użyteczności od 31 do 33 zaprojektowane zostały z myślą o obiektach użyteczności publicznej. Jakie panele na korytarz będą najlepsze? Na podłogę w takim pomieszczeniu możemy wybrać panele o klasie użyteczności 23 lub dowolne panele przeznaczone do obiektów użyteczności publicznej.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.