Current Image

Filtry

PANELE LOFTOWE

2 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Panele loftowe

Surowy beton, ściany z cegieł, odkryte konstrukcyjne elementy ze stali lub drewna to tylko kilka najbardziej charakterystycznych elementów stylu loftowego. Moda na lofty przeżywa ostatnio prawdziwy rozkwit, a popularność tego stylu znalazła odzwierciedlenie również w kolekcjach paneli podłogowych czołowych producentów. Praktycznie w każdej nowej kolekcji znajdziemy panele loftowe idealnie pasujące do minimalistycznych, industrialnych stylizacji.

Panele loftowe to przede wszystkim modele stylizowane na stare, nieco sfatygowane drewniane deski. Tworząc loftowe wnętrze lepiej unikać wzorów bardzo modernistycznych i paneli o wysokim połysku. Zdecydowanie lepsze będą panele loftowe matowe lub również bardzo popularne postarzane panele bielone. Takie panele loftowe mają kojarzyć się z wnętrzem starej fabryki czy warsztatu. Panele loftowe to oczywiście nie tylko wzory imitujące stare drewno. W takim wnętrzu świetnie sprawdzą się również panele podłogowe loftowe nawiązujące swoim wyglądem do betonu architektonicznego czy starej ceramiki.

Panele podłogowe loft – z czym je połączyć?

Z jakimi akcentami i dekoracjami połączyć panele w stylu loft, aby stworzyć wnętrze w industrialnym klimacie? Na panelach podłogowych w stylu loft świetnie będą wyglądać meble z drewna połączonego z metalem. Oczywiście najlepiej postawić na surowe wzornictwo w industrialnych klimatach. Pamiętajmy jednak o tym, że styl loftowy uwielbia duże przestrzenie. Nie powinniśmy więc nadmiernie zagracać takiej aranżacji zbyt dużą ilością mebli czy dodatków.

Jeśli chodzi o kolorystykę, to panele w stylu loft najlepiej będą czuły się w otoczeniu stonowanych barw jak biel i różne odcienie szarości. Unikajmy mebli czy dekoracji na wysoki połyski, kojarzących się raczej z modernistycznymi, futurystycznymi wnętrzami. Z panelami w stylu loft świetnie będzie wyglądać również ściana z ręcznie formowanych, pomalowanych na biało cegieł lub ściana wykończona panelami z betonu architektonicznego.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady