Filtry

PANELE IMITUJĄCE PŁYTKI

12 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Panele imitujące płytki

Podłoga z naturalnego kamienia, betonu architektonicznego czy płytek ceramicznych może być prawdziwą ozdobą nowoczesnego wnętrza. Decydując się na taką podłogę, musimy niestety liczyć się z wysokimi kosztami. Istnieje jednak dużo tańszy sposób na uzyskanie wizualnego efektu płytek ceramicznych lub naturalnego kamienia. Są nim panele imitujące płytki.

Za wygląd paneli laminowanych odpowiada tak zwany dekor. Jest to najczęściej cienka, papierowa warstwa, na której nadrukowany jest dekoracyjny wzór. Zwykle jest to wzór przypominający naturalne słoje drewna. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby dekor prezentował wzór ozdobnego kamienia czy płytek ceramicznych. Panele imitujące płytki znajdziemy obecnie w kolekcjach różnych producentów podłóg laminowanych. Oprócz warstwy dekoracyjnej, od tradycyjnych paneli różnią się one często również kształtem. Panele imitujące płytki mają zwykle kształt mniejszych lub większych prostokątów. Dzięki temu jeszcze bardziej przypominają naturalny materiał.

Panele podłogowe imitujące płytki do kuchni i łazienki

W nowoczesnych aranżacjach w stylu loftowym, industrialnym czy skandynawskim podłoga z paneli imitujących płytki może sprawdzić się w salonie. Jednak w bardziej tradycyjnych mieszkaniowych stylizacjach, naturalnym miejscem dla paneli imitujących płytki będzie kuchnia lub łazienka. Wybierając panele imitujące płytki do kuchni lub łazienki, musimy upewnić się, że wybieramy produkt, który można stosować w tego rodzaju pomieszczeniach. Większość renomowanych producentów paneli laminowanych ma w swojej ofercie wodoodporne panele przeznaczone do kuchni, łazienek czy pomieszczeń wejściowych. Innymi słowy, do wszystkich miejsc narażonych na działanie wilgoci. W zależności od konkretnej marki mogą być one pokryte specjalnym impregnatem, być dodatkowo zabezpieczone w miejscach łączeń czy zawierać w sobie specjalne rodzaje odpornej na wodę żywicy. Imitujące płytki panele do łazienki czy kuchni pozwolą nam na spore oszczędności przy urządzaniu tych pomieszczeń.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.