Current Image

Filtry

PANELE RUSTYKALNE

53 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Panele rustykalne

Styl rustykalny kojarzy nam się przede wszystkim z sielskim i ciepłym wnętrzem tradycyjnej, wiejskiej chaty. W aranżacjach rustykalnych króluje funkcjonalna prostota z nutką ludowych tradycji. Charakterystyczne dla stylu rustykalnego są również naturalne materiały, przede wszystkim drewno, ale też kute żelazo, naturalny kamień, ceramika, wełna, len czy juta. Tworząc wnętrze inspirowane stylem rustykalnym, możemy oczywiście postawić na podłogę z naturalnego drewna. Jednak dużo tańszą, a często równie atrakcyjną wizualnie alternatywą będą panele rustykalne. W nowych kolekcjach najbardziej znanych producentów podłóg laminowanych znajdziemy panele rustykalne w różnych odcieniach i rozmiarach.

Panele podłogowe rustykalne – jakie wybrać?

Wśród paneli w stylu rustykalnym dominują przede wszystkim modele imitujące szlachetny dąb. Panele podłogowe rustykalne jasne, nawiązują wyglądem do naturalnego, surowego drewna. Z kolei panele rustykalne ciemny dąb imitują olejowane drewno. Sporą popularnością cieszą się również drewniane panele rustykalne wpadające w odcień grafitowy, a także bielone panele rustykalne. Niezależnie od tego, jaki odcień paneli rustykalnych wybierzemy, w takich aranżacjach najlepiej sprawdzą się wzory postarzane imitujące nieco sfatygowane drewno. Podobnie jak w loftowych aranżacjach, w przypadku stylu rustykalnego, powinniśmy raczej unikać paneli błyszczących. Dużo lepiej niż panele z połyskiem sprawdzą się tu panele matowe i wspomniane już panele bielone.

Jeśli chodzi o format paneli rustykalnych, to największą popularnością cieszą się panele o dużych rozmiarach. Dzięki dużemu formatowi desek możemy stworzyć podłogę na wzór tej znanej z tradycyjnych, wiejskich domów. Oczywiście panele podłogowe rustykalne o dużych rozmiarach potrzebują odpowiednio dużego wnętrza. Duże deski mogą wyglądać nie na miejscu na niewielkiej przestrzeni. Jeśli jednak nie dysponujemy zbyt dużym metrażem, to bez trudu znajdziemy również panele rustykalne w nieco mniejszych formatach.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.