Current Image

Filtry

PANELE PODŁOGOWE 10MM

85 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Panele podłogowe 10 mm

Panele podłogowe 10 mm możemy z powodzeniem stosować zarówno w domach, jak i w obiektach komercyjnych czy gmachach użyteczności publicznej. Panele tej grubości odznaczają się zwykle zwiększoną trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Na panele podłogowe 10 mm warto postawić w przypadku pomieszczeń intensywnie uczęszczanych.Panel podłogowy 10 mm – dlaczego warto?

Za standardową grubość paneli podłogowych uznaje się najczęściej 8 mm. Czy warto więc wybrać grubsze panele podłogowe 10 mm? Wszystko zależy od tego, gdzie chcemy położyć panele i jak intensywnie będą użytkowane te pomieszczenia. Grubsze panele są z reguły cięższe i związku z tym bardziej odporne na duże obciążenia. Panele podłogowe 10 mm są także nieco wygodniejsze w montażu i o wiele rzadziej ulegają odkształceniom. Decydując się na grubsze panele, musimy jednak pamiętać, że podniosą one poziom podłogi. Przed zakupem koniecznie należy sprawdzić, czy w naszym wnętrzu bez problemu będziemy mogli zamontować 10 mm panele i czy nie spowodują one różnicy w poziomie pomiędzy podłogą w poszczególnych pomieszczeniach.

Jedną z najważniejszych zalet grubszych paneli podłogowych jest ich zwiększona trwałość. Panele podłogowe 10 mm posiadają zwykle grubszą warstwą zewnętrzną. Jest to tak zwany overlay, czyli przezroczysta warstwa żywicy melaminowej. Jest ona odporna na ścieranie i chroni znajdująca się pod nią warstwę dekoracyjnego laminatu. To właśnie grubość warstwy overlay decyduje o tym, jak długo panele podłogowe zachowają swój oryginalny wygląd.

Panele 10 mm, a ogrzewanie podłogowe

Wybierając odpowiednie panele 10 mm, nie musimy się obawiać, że większa grubość uniemożliwi ich stosowanie wraz z ogrzewaniem podłogowym. Wszystkie panele 10 mm dostępne w ofercie sklepu internetowego Komfort można z powodzeniem stosować na podłogach z tego rodzaju ogrzewaniem. Zwiększona grubość paneli podłogowych nie będzie miała w tym przypadku wpływu na wydajność ogrzewania podłogowego.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady