Filtry

PANELE PODŁOGOWE 12MM

49 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Panele podłogowe 12 mm

Grubość paneli podłogowych to jeden z istotniejszych parametrów, które musimy wziąć pod uwagę przy ich zakupie. Grubość paneli podłogowych wpływa przede wszystkim na ich trwałość oraz pośrednio również na ich wygląd. Panele podłogowe 12 mm to najgrubsze panele w ofercie sklepu internetowego Komfort. Podłoga wykonana z 12 mm paneli podłogowych będzie stabilna, a poszczególne deski będą odporne na odkształcenia. Wybierając panele podłogowe 12 mm mamy gwarancję trwałej podłogi, która posłuży nam przez długie lata. Dodatkową zaletą grubszych paneli podłogowych jest to, że są one dużo wygodniejsze w montażu. Montaż paneli podłogowych zawsze podnosi poziom podłogi. Przed zakupem 12 mm paneli warto więc upewnić się, że możemy bez problemu położyć je w naszym wnętrzu.

Panele podłogowe 12 mm – AC5 czy AC6?

Decydując się na panele podłogowego 12 mm, warto również zastanowić się jaka klasa ścieralności, paneli będzie dla nas najlepsza. To, czy wybrać panele 12 mm o klasie ścieralności AC4, AC5 czy AC6, zależy przede wszystkim od tego, jak intensywnie będą użytkowane panele. Klasa ścieralności decyduje o tym, jak długo panele zachowają swój wygląd i jak odporna na ścieranie będzie warstwa dekoracyjna. Im wyższa klasa ścieralności tym nasze panele podłogowe 12 mm dłużej zachowają swój oryginalny wygląd. Sprawdźmy teraz, jakie jest przeznaczenie poszczególnych klas:

  • Panele podłogowe 12 mm AC4 – po panele o tej klasie ścieralności możemy sięgnąć w przypadku wszystkich powierzchni mieszkalnych, a także średnio użytkowanych obiektów użyteczności publicznej. Panele podłogowe 12 mm AC4 sprawdzą się więc nie tylko w domu, ale również w niewielkim sklepie czy biurze.
  • Panele podłogowe 12 mm AC5 – to oficjalnie najwyższa klasa ścieralności paneli. Tego rodzaju panele podłogowe możemy zastosować praktycznie wszędzie, niezależnie od tego, jak intensywnie będą użytkowane.
  • Panele podłogowe 12 mm AC6 – to klasa ścieralności wykraczająca poza oficjalną skalę i stworzona przez producentów paneli. Są to wyjątkowo wytrzymałe panele o maksymalnej odporności na ścieranie.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.