Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Łazienka z wanną i prysznicem

Produkty w tym stylu

Wysyłamy w 3 tygodnie
Produkt ze zdjęcia
Brak informacji
Produkt ze zdjęcia
Brak informacji
Produkt ze zdjęcia
wanna prostokątna, akryl, 240 l

999,00 zł/szt

Wysylamy w 4-6 dni
Produkt ze zdjęcia

Projekt gratis

Łazienka w Komforcie - od projektu aż po montaż

Łazienka z wanną i prysznicem

Czy łazienka z wanną i prysznicem to luksus tylko dla właścicieli dużego metrażu? Oczywiście, że nie. Nawet mała łazienka w bloku czy na poddaszu przy odrobinie wyobraźni jest w stanie pomieścić oba sprzęty. Właśnie dlatego nie warto zastanawiać się „wanna czy prysznic”. Lepiej pomyśleć o ciekawym i funkcjonalnym zaaranżowaniu łazienki z wanną i prysznicem, która odwdzięczy się komfortem użytkowania każdego dnia.

Podział stref w łazience z wanną i prysznicem

Zadaniem łazienki jest wprowadzenie w stan odprężenia i relaksu. Aby to osiągnąć, należy zacząć od harmonijnego rozplanowania pomieszczenia. Jak zatem wydzielić strefę relaksu od tak zwanej „części szybkiego ruchu”? Jest na to kilka sposobów. Jeden z nich to mozaika mocowana na strefach korespondujących ze sobą lub przeciwnie - oddzielająca je od siebie. Oprócz płytek w ciekawych kształtach heksagonalnych lub „metro”, warto sięgnąć po najmodniejsze trio ostatnich sezonów. Łazienka z drewnem, betonem i kamieniem nawiązuje do naturalności i modnych aranżacji łazienki w stylu spa. Te trzy materiały uzupełniają się wzajemnie, dlatego warto siegnąć po każdy z nich do oddzielenia strefy łazienki z wanną, prysznicem i umywalką oraz lustrem. Pomocne może okazać się także oświetlenie – halogenowe nad prysznicem, sufitowa lampa główna nad umywalką, a przy wannie kinkiet lub lampa wolnostojąca, która wprowadzi kameralną atmosferę salonu kąpielowego. W przypadku większego metrażu można pomyśleć o stylowym parawanie lub zasłonach, które właśnie przeżywają swój wielki powrót.

Jak zachować przestronność w łazience z wanną i prysznicem?

Co zrobić, aby nie obciążyć małej łazienki nadmiarem wyposażenia? Jeśli w Twojej rodzinie znajdują się fani szybkiego prysznica i miłośnicy długich kąpieli w wannie, warto za wszelką cenę znaleźć miejsce dla obu rozwiązań. Łazienki z wanną wolnostojącą, jak i zabudowaną wcale nie muszą zajmować połowy przestrzeni. Modele wolnostojące na nóżkach sprawiają optyczne wrażenie lekkich i ustawnych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i dostępności wanien w najróżniejszych parametrach i kształtach, można wybrać produkt niczym „zrobiony na miarę”. Jeśli chodzi o prysznic, warto wykorzystać istniejące wnęki i dopasować do nich transparentne drzwi lub pozostawić wnękę otwartą, co w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością. Dzięki materiałom szybkoschnącym i odpornym na wilgoć, nie należy martwić się o uszkodzenie płytek podłogowych czy fugi spowodowanym ciągłym kontaktem z wodą. Tak otwarta przestrzeń łazienki z prysznicem prezentuje się nowocześnie i swobodnie, co znajduje odniesienie do modnych łazienek w stylu Bali.

Udostępnij inspirację