Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Praktyczna kabina prysznicowa - jak wybrać

Praktyczna kabina prysznicowa - jaką wybrać?

Urządzamy łazienkę. Gdy podjęliśmy już decyzję, że wygodniejsza i bardziej oszczędna będzie kabina prysznicowa, stajemy przed wyborem: która? Podpowiadamy, na co szczególnie zwrócić uwagę przed zakupem.


Przede wszystkim planujemy miejsce, gdzie stanie prysznic. Najczęstszym wyborem, zwłaszcza, gdy ogranicza nas metraż łazienki, jest kabina narożna przyścienna, z podstawą kwadratową, prostokątną, półokrągłą lub pentagonalną. Jeśli w łazience jest wnęka, to mamy naturalne miejsce na zainstalowanie prysznica, należy tu dopasować brodzik i drzwi bądź zasłonę. Modne i eleganckie są kabiny walk-in, oddzielone od łazienki ścianką, nie wymagają drzwiczek, a odpływy i kratka, zamontowane są w podłodze. To rozwiązanie do dużych łazienek. Wolnostojąca kabina prysznicowa to już luksus ogromnej łazienki, bądź pokoju kąpielowego w dużym domu czy apartamencie. Co do wielkości, najbardziej optymalne i wygodne są kabiny prysznicowe o podstawie 90x90 cm, zaś standardowa wysokość brodzika to 10-15 cm.

Kabiny prysznicowe różnią się też typem konstrukcji:

  • • dość tanie kabiny profilowe wykonane z aluminium,
  • • nowoczesne kabiny bezramowe z wysokiej klasy szkła i stali
  • • kabiny z dużych tafli szkła i ramy zewnętrznej.


Ze względu na funkcjonalność wyróżniamy dwa typy kabin prysznicowych: natryskowe i wielofunkcyjne. W pierwszych bierzemy po prostu prysznic i myjemy się. W drugich mamy dodatkowe funkcje, które mogą urozmaicić nam kąpiel: dysze do masażu (hydromasaż) masują ciało wodą pod wysokim ciśnieniem, deszczownica montowana w suficie kabiny, termostat pozwalający dobrać optymalną temperaturę (funkcja sauny) czy radio bądź wtyczka mp3. Dla komfortu użytkowania łazienki istotny jest sposób otwierania drzwi do kabiny prysznicowej. Przestrzeni nie będą zabierać drzwi przesuwne, montowane na rolkach, prowadnicach lub suwakach, po rozsunięciu chowają się za ściankami kabiny. Z kolei drzwi harmonijkowe składają się po jednej stronie wejścia do kabiny i są łatwe w montażu. Drzwi uchylne zabierają miejsce przed kabiną, ale umożliwiają wygodne wejście do niej. Najwięcej miejsca wymagają drzwi montowane na zawiasach, otwierane tradycyjnie lub drzwi wahadłowe.