Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jak uszczelnić brodzik?

Jak uszczelnić brodzik?

Przeciekający brodzik to często rozlewająca się woda w łazience, która może stwarzać ryzyko poślizgnięcia się, ale również zalania sąsiadów. Może też przyczynić się do powstawania pleśni i grzybów. Pytanie zatem, jak uszczelnić brodzik, by uniknąć takich zagrożeń?

Odpowiednie uszczelnienie brodzika kabiny prysznicowej jest ważne, bowiem pozwala uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji i problemów. Sęk w tym, że wiele osób nawet nie wie, iż kabiny i brodziki należy uszczelniać. Często są one przekonane, że prysznic sam w sobie jest szczelny i nie wymaga podejmowania żadnych dodatkowych działań zabezpieczających. Jednak brodziki, nawet jeśli idealnie pasują do ściany, mogą przeciekać, a woda skraplać się pod kabinę. Warto zatem wiedzieć, jak oraz czym uszczelnić brodzik.


Jak uszczelnić brodzik?

Niektórzy uważają, że uszczelnienie brodzika z płytek nie jest potrzebne, bowiem wystarczającym zabezpieczeniem są tutaj same płytki. W praktyce, kafelki nie gwarantują dobrej ochrony, a woda może wnikać w strukturę fug lub łączeń i skraplać się pod kabinę lub moczyć ściany. Dlatego jeszcze przed montażem kabiny warto zaplanować uszczelnienie brodzika. Chodzi w tym przypadku o zabezpieczenie ścian oraz podłóg specjalnym preparatem, który zapewni właściwą ochronę oraz możliwość swobodnego korzystania z kabiny.

A zatem czym uszczelnić brodzik prysznica? Pomocna może okazać się tu folia izolacyjna w płynie. Wystarczy nałożyć ją na ścianę oraz podłogę, przy czym ważne jest, aby zrobić to jeszcze przed położeniem płytek łazienkowych. Dzięki zawartości specjalnych żywic syntetycznych zapewnia doskonałą izolację przed skraplającą się wodą, a także przeciwdziała rozwojowi pleśni i grzybów.

Jak uszczelnić brodzik przy ścianie? Przede wszystkim kabina powinna być prawidłowo, równo zamontowana oraz dobrze przylegać do ściany. Brodziki mają różne kształty i nie zawsze da się je odpowiednio dopasować, ale zawsze można zdecydować się na uszczelnianie brodzika taśmą. Dzięki tej ostatniej kabina będzie doszczelniona, co wyeliminuje problem przeciekania czy skraplania się wody. Z pomocą taśmy nie tylko zapewnisz prawidłowe uszczelnianie brodzika przy ścianie – możesz ją stosować również do wanien, umywalek czy zlewu w kuchni.

Remontujesz łazienkę i szukasz praktycznych porad? Sprawdź, co położyć pod brodzik https://komfort.pl/s/co-podlozyc-pod-brodzik.

Czym uszczelnić brodzik?

Skuteczne uszczelnienie brodzika akrylowego gwarantuje również silikon, który stanowi jeden z najpopularniejszych preparatów, jakie wykorzystuje się do zabezpieczania kabiny prysznicowej. Co jednak istotne, dobre uszczelnienie brodzika silikonem zapewni jedynie produkt, który wykazuje się odpornością na wilgoć, a także posiada właściwości bakterio- i grzybobójcze. Warto również sprawdzić, czy dany silikon jest odporny na działanie detergentów, które podczas czyszczenia brodzika mogłyby go uszkodzić i doprowadzić do przeciekania kabiny.

A jak uszczelnić brodzik silikonem? Zanim użyjesz preparat, dobrze oczyść powierzchnię z brudu, kurzu oraz tłustych plam. Po umyciu osusz dokładnie miejsce, w które będziesz nakładać produkt. Dzięki temu dobrze zwiąże i nie będzie odpadać. Następnym krokiem jest przyklejenie taśmy ochronnej, która uchroni powierzchnię przed niechcianymi silikonowymi plamami.

Jak uszczelnić brodzik prysznica? Kartusz z silikonem umieść w specjalnym pistolecie, a następnie delikatnie aplikuj w rowkach i łączeniach. Silikon będzie wypływać przez spiczaście zakończoną końcówkę po naciśnięciu spustu. Oderwij pierwszą porcję substancji, a następnie rozpocznij uszczelnianie brodzika ze ścianą. Po zaaplikowaniu silikonu, przy pomocy specjalnej szpachelki lub palca zwilżonego wodą z mydłem, uformuj fugę. Następnie ściągnij taśmy zabezpieczające i pozostaw silikon do związania.

Czym uszczelnić brodzik zamiast silikonu?

Czym uszczelnić brodzik zamiast silikonu? Silikon sanitarny to jeden z lepszych produktów na rynku. Dobrze zabezpiecza, a także jest estetyczny i prosty w zastosowaniu. Do brodzika warto wykorzystać ten w kolorze białym, natomiast do mocowania kabiny bezbarwny.

Wartą zastosowania jest również wspomniana taśma, która dzięki dobremu przyleganiu zapewnia komfortowe korzystanie z prysznica bez obaw o przeciekanie. Innym sprawdzonym rozwiązaniem jest uszczelnienie brodzika pianką montażową. Tę ostatnią należałoby jednak zastosować już na etapie montażu. Nie prezentuje się ona najbardziej estetycznie, dlatego warto połączyć ją z taśmą izolacyjną.