Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
 1. Komfort

6 pomysłów na brodziki prysznicowe do Twojej łazienki

6 pomysłów na brodziki prysznicowe do Twojej łazienki

Brodzik to z całą pewnością ważny element każdego prysznica, który też wpływa na użyteczność całej łazienki. Obecnie ich wybór jest zresztą olbrzymi, co wbrew pozorom ma też swoje wady. W takim bogactwie opcji trudniej jest zdecydować na jedno, najlepsze rozwiązanie. Dlatego też w tym tekście podpowiadamy, jakie brodziki możesz wybrać do swojej łazienki.

Brodzik prysznicowy – do czego służy?

Mimo że wiele osób wieszczyło odejście brodzików do lamusa – wraz z modą na kabiny bezbrodzikowe, to jednak w dalszym ciągu są one bardzo chętnie wybierane przez kupujących. Wynika to przede wszystkim z kilku ich cech, które mają szczególnie duże znaczenie w przypadku mieszkań w blokach. Oferują one:

 • • Możliwość wykorzystania prysznica jako wanienki – np. do kąpieli dziecka, prania ręcznego itp.
 • • Dużo łatwiejszy montaż bez konieczności kucia w podłodze.
 • • Przyjemniejsze odczucie w chwili wejścia pod prysznic, o ile zdecydujemy się na brodzik akrylowy.
 • • Niektóre brodziki mogą posiadać też np. siedzisko, dzięki czemu lepiej nadają się do wykonywania zabiegów higienicznych.

Jak uszczelnić brodzik? 8 porad dla majsterkowicza

Osobną kwestią jest estetyka. Zdaniem niektórych osób, brodzik prysznicowy stał się po prostu niemodny i nie warto na niego stawiać. Spore grono osób z takim twierdzeniem się jednak nie zgadza, szczególnie że obecnie liczba dostępnych wzorów produktów jest olbrzymia. Bez trudu można więc poszukać naprawdę atrakcyjnych wizualnie rozwiązań.
Jak uszczelnić brodzik?

Rodzaje brodzików prysznicowych – czy wiesz, które sprawdzą się w Twojej łazience?

Oczywiście szukanie idealnego dla siebie brodzika zawsze trzeba połączyć z wyborem dopasowanej kabiny. Dlatego też tak wiele osób decyduje się na komplety, które w pełni rozwiązują ten problem, choć ograniczają też naszą kreatywność. Jakie brodziki można obecnie kupić?

 • 1. Brodziki prysznicowe wysokie – czyli bardzo klasyczna opcja ze ściankami dużej wysokości. Rozwiązanie to nie jest wygodne podczas wchodzenia, jednak może też pełnić funkcję wanny. Warte polecenia są wysokie brodziki z siedziskiem, które ułatwią chociażby wykonywanie niektórych czynności higienicznych.
 • 2. Brodziki prysznicowe niskie – są one zdecydowanie wygodniejsze podczas użytkowania, jednak nie da się w nich np. zrobić prania. Poleca się je dla osób starszych czy też o ograniczonej sprawności ruchowej. Zdaniem wielu, ich sporą zaletą jest wygląd. Nie pomniejszają one też optycznie łazienki.
 • 3. Brodzik kwadratowy, brodzik prostokątny i brodzik półokrągły – to najbardziej klasyczne rozwiązania. Warto wiedzieć, że najbardziej oszczędna pod względem miejsca jest z pewnością ostatnia opcja. Dwie pozostałe oferują z kolei więcej miejsca podczas korzystania z natrysku i łatwiej dopasować do nich kabinę czy same ścianki prysznicowe.
 • 4. Brodzik pięciokątny, brodzik asymetryczny – ich najważniejszą zaletą jest nietypowy kształt, który z pewnością zwróci na siebie uwagę. Decydując się na tę opcję, trzeba jednak pamiętać, że dobranie do nich standardowej kabiny może być trudne.
 • 5. Brodziki prysznicowe z kamienia i konglomeratu – są bardzo solidne i masywne, dzięki czemu cechuje je doskonała stabilność i trwałość. Ich minusem jest jednak wyższa cena oraz nieprzyjemny chłód podczas wchodzenia.
 • 6. Brodziki prysznicowe z akrylu – jest mniej wytrzymały, jednak dużo tańszy i przyjemniejszy w dotyku. Obecnie większość produktów wykonuje się z tego właśnie materiału.

Jak wyczyścić brodzik prysznicowy?

Jak wybrać brodzik prysznicowy dla siebie?

Oczywiście powyższa lista to tylko niektóre z rodzajów dostępnych brodzików. Poszczególne produkty mogą różnić się także sposobem odprowadzania wody – np. brodziki z odpływem liniowym. Kupić można też, chociażby brodziki kolorowe czy też wykonane z metalu. Ostateczny wybór w tym przypadku zawsze powinien jednak być podyktowany przede wszystkim kwestią użyteczności. Prysznic musi być w końcu przede wszystkim wygodny i bezpieczny. Dopiero po spełnieniu tych kryteriów warto zwrócić uwagę na design, który oczywiście powinien pasować do reszty wystroju.
Co podłożyć pod brodzik?

Wybór idealnego brodzika niekoniecznie jest łatwy. Warto jednak poświęcić trochę czasu na przejrzenie różnych ofert i rozwiązań – także w naszym sklepie. Dobra decyzja w tym zakresie z pewnością poprawi wygląd i użyteczność każdej łazienki.