Current Image

Filtry

PŁYTKI ŁAZIENKOWE 60X60

23 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Płytki łazienkowe 60x60

Płytki łazienkowe 60x60 cieszą się dużą popularnością w nowoczesnych aranżacjach. Doskonale się prezentują, a ich układanie jest szybkie i wygodne. Dzięki niewielkiej ilości przerw między poszczególnymi elementami pozwalają na uzyskanie stosunkowo jednolitej i gładkiej powierzchni. Nadają się do wielu pomieszczeń, jednak to właśnie w łazience sprawdzają się najlepiej.

W naszej ofercie znajduje się bogaty wybór płytek 60x60 w różnych kolorach oraz z różnymi fakturami. Niektóre doskonale imitują beton, marmur lub inne kamienie ozdobne.

Część płytek łazienkowych 60x60 pokryta jest szkliwem, dzięki któremu ich powierzchnia przypomina beton lub metal z warstewką rdzy. Doskonale współgrają z ultranowoczesnymi, loftowymi wnętrzami. Pozwalają uzyskać spektakularny wystrój łazienki, która dzięki odpowiednim dodatkom i ozdobom może jednak prezentować się zaskakująco przytulnie.

Osoby, którym zależy na rozświetleniu i optycznym powiększeniu wnętrza, powinny zwrócić uwagę na płytki w jasnych kolorach, polerowane na wysoki połysk lub naśladujące jasny kamień. Odbijające się od nich światło sprawi, że łazienka wyda się większa i jaśniejsza. Efekt ten może zostać dodatkowo spotęgowany, jeśli płytki zostaną ułożone w taki sposób, że przerwy między nimi będą praktycznie niewidoczne.

Płytki do łazienki 60x60

Często można spotkać się z informacją, że ścienne płytki do łazienki 60x60 mogą być układane bezfugowo. Nie jest to jednak możliwe – spoina jest niezbędnym elementem zapobiegającym odchodzeniu płytek od podłoża oraz ich pękaniu. Można jednak położyć płytki w taki sposób, by fugi były praktycznie niewidoczne. W tym celu należy wybierać płytki do łazienki 60x60 o krawędziach przyciętych pod kątem prostym, dzięki czemu będą do siebie idealnie przylegać. W takiej sytuacji fuga ma zaledwie 1-2 mm szerokości. Przy odpowiednim dobraniu jej koloru do barwy płytek nie będzie się wyróżniać.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Zobacz powiązane inspiracje