Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Wanna z prysznicem – za i przeciw

Wanna z prysznicem – za i przeciw

Podczas urządzania łazienki każdy prędzej lub później staje przed dylematem – wanna czy prysznic? W dużych wnętrzach zwykle można znaleźć miejsce na jedno i drugie. Na co jednak zdecydować się, gdy ogranicza Cię metraż? Ciekawą propozycją może być wanna z prysznicem. Przedstawiamy zalety i wady tego rozwiązania.

Wanna i prysznic w jednym – funkcjonalność i komfort

Aranżacja pomieszczenia o niewielkim metrażu to często nie lada sztuka – sztuka kompromisów i podejmowania nierzadko trudnych decyzji. Wydaje Ci się, że już zawsze będziesz musiał przedkładać funkcjonalność nad własny komfort? Nic bardziej mylnego! Nie musisz już zastanawiać się, co będzie lepsze: kabina czy wanna. Nawet w małej łazience stworzysz bowiem prawdziwą oazę relaksu, w której weźmiesz zarówno odprężającą kąpiel, jak i szybki, dodający energii prysznic. Umożliwi Ci to wanna z funkcją prysznica, która cieszy się rosnącą popularnością nie tylko wśród właścicieli łazienek w blokach.

Wanna z prysznicem w jednym – jakie ma zalety?

Choć wanny z prysznicem są coraz częściej spotykane, nie wszyscy od razu dostrzegają jego zalety – a jest ich niemało. Co przemawia na korzyść wanny z prysznicem? Są to:

  • • możliwość korzystania w dwojaki sposób – wanna z prysznicem i parawanem to rozwiązanie, dzięki któremu rano możesz wziąć szybki, odświeżający prysznic, a gdy masz trochę czasu dla siebie, rozkoszować się długą kąpielą;
  • • oszczędność miejsca – wanna prysznic w jednym sprawdzi się nie tylko w małej, ale też dużej łazience, pozwalając zaoszczędzić sporo przestrzeni. Decydując się na tę opcję w większym pomieszczeniu, zyskujesz nieco wolnego miejsca, a wnętrze staje się bardziej przestronne;
  • • doskonałe dla rodzin z dziećmi – wanna łazienkowa z prysznicem spełnia potrzeby rodziców, którzy potrzebują odpowiedniego miejsca, by umyć dziecko, ale nie chcą rezygnować z możliwości wzięcia prysznica;
  • • stylowy wygląd – nowoczesna wanna z prysznicem nada łazience wyjątkowy charakter, idealnie łącząc walory funkcjonalne i estetyczne.

Wanna z funkcją prysznica – na co się zdecydować?

Wanny z prysznicem nowoczesne niejedno mają imię – producenci i projektanci wciąż prześcigają się w pomysłach na to, jak najlepiej połączyć zalety tych dwóch urządzeń. Największą popularnością cieszą się klasyczne wanny prostokątne lub wanny narożne wyposażone w panel prysznicowy i parawan. Parawany nawannowe przybierają różne formy – mogą być wykonane ze szkła, tworzywa sztucznego lub specjalnej tkaniny o zwiększonej odporności na działanie wilgoci. Inna opcja to wanna z kabiną prysznicową nawannową. To w rzeczywistości wanna z prysznicem zabudowana częściowo lub w całości, co zmniejsza ryzyko zachlapania pomieszczenia w trakcie brania prysznica. Ciekawie prezentują się także wanny wolnostojące otoczone parawanem z każdej strony, ale jest to propozycja raczej dla osób dysponujących większym metrażem.

Kolejny wariant to kabina prysznicowa z niestandardowym, pogłębionym brodzikiem. Przypadnie on do gustu zwłaszcza osobom, które na co dzień najczęściej biorą prysznic, a z kąpieli korzystają stosunkowo rzadko. Trzeba jednak mieć świadomość, że nawet pogłębiony brodzik nie zapewni takiego komfortu, jak wanna – pozwoli jednak na kąpiel w pozycji siedzącej czy wygodne umycie dziecka. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, sprawdź również inne nasze artykuły, w których radzimy, jak urządzić łazienkę z prysznicem oraz co podłożyć pod brodzik.

Wady wanny z prysznicem

Choć może wydawać się to niewiarygodne, wanny z prysznicem są właściwie pozbawione wad. Pewnym minusem może być jednak cena niektórych dostępnych na rynku urządzeń – a konkretnie nowoczesnych wanno-pryszniców. Zdarza się bowiem, że ich koszt przewyższa kwotę, jaką trzeba zapłacić przy zakupie wanny i prysznica jako osobnych urządzeń. Dotyczy to jednak tylko niektórych modeli – w pozostałych przypadkach różnice te nie są aż tak znaczące.

Wanna z prysznicem – jaka bateria?

Bez względu na to, czy interesuje Cię wanna z prysznicem do małej łazienki, czy do dużego salonu kąpielowego, powinieneś pamiętać o doborze odpowiednich baterii. Możliwości masz naprawdę sporo – jeśli cenisz klasyczne rozwiązania, spodobają Ci się baterie wannowe białe. A może chcesz wprowadzić do wnętrza mocny akcent? Postaw na baterie prysznicowe czarne w industrialnym klimacie. By stworzyć spójną kompozycję, dobierz do nich utrzymane w tym samym stylu baterie łazienkowe czarne.