Filtry

PANELE PODŁOGOWE Z FUGĄ

515 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Panele podłogowe z fugą

Klasyczne panele podłogowe, czy to laminowane, czy winylowe mają idealnie płaską powierzchnię. Stworzona z takich paneli podłoga tworzy jednolitą taflę. W związku z tym tego rodzaju panele nie zawsze w sposób udany imitują podłogę z naturalnych desek. Coraz większą popularnością cieszą się jednak tak zwane panele podłogowe z fugą. Co to takiego i na czym polega fenomen paneli podłogowych z fugą?

Panele z fugą to po prostu panele frezowane na krawędziach. Panele podłogowe mogą być frezowane tylko wzdłuż dłuższych boków lub czterostronnie. W efekcie tego frezowania pomiędzy poszczególnymi panelami z fugą powstaje delikatny rowek w przekroju przypominający literę V. Stąd też na tego rodzaju podłogi mówimy czasami panele z V-fugą.

O popularności paneli podłogowych z fugą świadczy również oferta naszego sklepu online. W sprzedaży posiadamy niemal 500 różnych wzorów paneli podłogowych z fugą. Znajdziecie wśród nich panele w przeróżnych kolorach od paneli bielonych z fugą, przez panele imitujące różne odcienie dębu czy jesionu, aż po ciemne panele z fugą imitujące różne gatunki drewna egzotycznego.

Panele podłogowe z fugą czy bez?

To, czy lepsze będą panele podłogowe z fugą, czy bez zależy przede wszystkim od naszych preferencji i tego, jaki efekt aranżacyjny chcemy osiągnąć w pomieszczeniu. Panele podłogowe z fugą sprawiają, że podłoga wygląda jak wykonana z litych drewnianych desek. Takie rozwiązanie jest charakterystyczne przede wszystkim dla paneli imitujących drewno. Panele podłogowe z fugą imitujące beton, płytki ceramiczne czy kamień są raczej rzadko spotykane.

Na takie drewniane panele z fugą możemy więc zdecydować się w przypadku aranżacji, które stawiają na naturalne materiały. Panele podłogowe z fugą będą więc idealnie wpisywać się w klimat wnętrz skandynawskich, rustykalnych czy aranżacji w stylu angielskim. Sprawdzą się tu szczególnie panele imitujące naturalny dąb, dąb sonoma itd. Po panele podłogowe z fugą bielone możemy sięgnąć w przypadku wnętrza w stylu prowansalskim. A szare, postarzane panele z fugą mogą być oryginalnym dodatkiem do aranżacji w stylu loftowym.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Kupuj bezpiecznie:

Nasze wyróżnienia:

Markety budowlane i wyposażenie wnętrz

Grand Prix 2023

Podłogi 2023

Łazienki 2023

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.