Current Image

Filtry

DRZWI WEWNĘTRZNE 90CM

535 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Wyjątkowe drzwi wewnętrzne o szerokości 90 cm – funkcjonalność i styl w jednym

Wysokiej jakości drzwi wewnętrzne zwiększają walory estetyczne lokalu, organizują przestrzeń i pozwalają odizolować pomieszczenie od hałasu z zewnątrz. To wszechstronny element wyposażenia, dzięki któremu całkowicie przearanżujesz domowe wnętrza. Zanim wybierzesz skrzydła drzwiowe do swojego domu lub mieszkania, sprawdź, na jakie aspekty techniczne i wizualne zwrócić uwagę.

Przyszedł czas na wymianę drzwi? Zanim wybierzesz odpowiedni model, rozważ kilka istotnych kwestii. Nie ograniczaj się wyłącznie do estetyki. Oczywiście, ciekawy design, dopasowany do stylu wykończenia wnętrza, jest kluczowy, niemniej jednak równie ważna jest konstrukcja oraz rodzaje zastosowanych materiałów.

Przed przystąpieniem do selekcji produktów, określ wymiary otworu drzwiowego. Drzwi wewnętrzne 90 cm to standardowy wybór do większości mieszkań w nowym budownictwie. Może się jednak okazać, że będziesz potrzebował mniejszych lub większych skrzydeł. Pamiętaj, że wymiary są uzależnione od rodzaju ościeżnicy. Jeżeli zamontujesz skrzydło na futrynie stałej, szerokość otworu dla drzwi wewnętrznych 90 cm nie powinna być mniejsza niż 101 cm, a wysokość – ok. 207 cm. W przypadku regulowanej ościeżnicy wartości wynoszą odpowiednio 98 i 206 cm.

Ościeżnica, czyli rama przymocowana do otworu to element, na którym montuje się skrzydło drzwiowe. Jeżeli zależy Ci, aby całość prezentowała się estetycznie, rozważ zakup modelu wraz z dopasowaną kolorystycznie ościeżnicą. Komplet drzwi wewnętrzne 90 z ościeżnicą to gwarancja tego, że wszystkie elementy będą do siebie idealnie pasować.

Kolejną kwestią jest ustalenie kierunku otwierania drzwi. W ofercie Komfort znajdziesz zarówno drzwi prawe, jak i lewe. Aby ustalić, który model jest dla Ciebie odpowiedni, stań naprzeciwko drzwi i zobacz, po której stronie zamontowane są zawiasy. Jeżeli po lewej, będziesz potrzebował drzwi 90 cm lewych (analogicznie z prawą stroną). Dopiero wykańczasz mieszkanie i nie wiesz, gdzie zlokalizować zawiasy? Zobacz, po której stronie zainstalowano włącznik. Jeżeli znajduje się po prawej, umieść zawiasy po lewej stronie.

Odkryj naszą kolekcję drzwi wewnętrznych 90 cm – idealne dopasowanie do Twojego wnętrza

Konstrukcja drzwi wewnętrznych 90cm to podstawowy czynnik determinujący ich trwałość i funkcjonalność. Największą popularnością wśród klientów cieszą się drzwi wewnętrzne 90 płytowe skonstruowane z klejonego drewna lub płyty MDF oraz wypełnienia. Odpowiednio wykonane wkłady wzmacniają stabilność, zapewniają satysfakcjonujący poziom wygłuszenia oraz izolacyjność cieplną. W zależności od preferencji i budżetu drzwi wewnętrzne 90 lewe lub prawe mają wypełnienie stabilizacyjne w formie tzw. plastra miodu, wzmocnienie z płyty wiórowej z otworami lub ciężki wkład z jednolitej płyty wiórowej.

Alternatywą dla modeli płytowych są ramiaki, czyli konstrukcje z wyeksponowaną ramą złożoną z dwóch poziomych i dwóch pionowych belek. Przestrzeń między nimi może być wypełniona drewnem, MDF lub szkłem. Drzwi szklane wewnętrzne 90 cm są szczególnie rekomendowane do mniejszych wnętrz, ponieważ optycznie powiększają pomieszczenie i sprawiają, że przestrzeń nie sprawia wrażenia zamkniętej.

Nowoczesne rozwiązania: Drzwi wewnętrzne 90 cm – przestrzeń, która inspiruje

Wykreowanie nowoczesnej i funkcjonalnej przestrzeni to wieloetapowy proces, dlatego przygotuj się na jeszcze jedną kwestię – wybór skrzydeł. W ofercie Komfort znajdziesz drzwi wewnętrzne 90 prawe i lewe w formie przylgowej oraz bezprzylgowej. Jeżeli chcesz uzyskać minimalistyczny efekt i sprawić, że drzwi po zamknięciu wtopią się w ścianę, wybierz model bez przylgi.

Ostatnią kwestią jest wykończenie skrzydeł. Aby uzyskać najwyższą odporność na odkształcenia mechaniczne czy działanie wilgoci, producenci pokrywają powierzchnię warstwą ochronnego lakieru, farby lub wykańczają folią drewnopodobną. Chcesz uzyskać maksymalnie naturalny efekt? W takim przypadku wybieraj modele wykończone fornirem, czyli naturalną okleiną wyprodukowaną z połączonych ze sobą płatów drewna. Fornirowane drzwi zachowują oryginalny rysunek słojów, ale wymagają przy tym świadomej pielęgnacji. Aby zachować odcień i strukturę usłojenia, należy stosować wyłącznie dedykowane środki do pielęgnacji drewna.

Osoby, które nie mogą pozwolić sobie na montaż otwieranych skrzydeł, chętnie wybierają drzwi przesuwne wewnętrzne 90 cm. To świetny wybór do bardzo małych i nieustawnych wnętrz, w których zabudowa meblowa uniemożliwia pełne otwarcie drzwi.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane produkty

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.