Current Image

Filtry

DRZWI WEWNĘTRZNE 70CM

535 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Drzwi wewnętrzne 70cm – wybór solidnych i estetycznych rozwiązań do wnętrza

Rynkowa oferta drzwi wewnętrznych jest niezwykle bogata, dlatego wybór odpowiedniego skrzydła może przysporzyć problemów. Jeżeli zależy Ci na modelu o optymalnych parametrach technicznych i uniwersalnym designie, weź pod uwagę kilka czynników. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze skrzydła siedemdziesiątki.

Zanim przystąpisz do poszukiwań odpowiedniego modelu, zadbaj o dokładne wymierzenie otworu — zarówno wysokości, jak i szerokości. W starym budownictwie najczęściej spotyka się drzwi wewnętrzne 70 cm, ale nie stanowi to reguły.

Kolejną kwestią jest rodzaj ościeżnicy. W większości przypadków sprawdzi się ościeżnica stała montowana na murach o grubości 6 lub 10 cm. Wycięcie w ścianie powinno być wówczas o 11 cm większe od szerokości skrzydła. Wysokość oscyluje w granicach 207-209 cm, przy czym nie może być mniejsza niż 200 cm (zgodnie z przepisami prawa

budowlanego). Jeżeli ściany są nierówne lub mają niestandardową grubość, lepiej sprawdzą drzwi wewnętrzne 70 z regulowaną ościeżnicą. Montaż tego rodzaju ramy wymaga przygotowania nieco mniejszego otworu — ok. 8 cm szerszego niż skrzydło (78 cm). Wysokość wycięcia wynosi w tym przypadku od 206 do 207,5 cm.

A jak dobrać drzwi do zamontowanej futryny? Przy zbieraniu pomiarów nie uwzględniaj listew wykończeniowych, tylko szerokość od futryny do futryny. Prawidłowe wartości to odpowiednio 206-207 cm (wysokość) oraz do 710 cm (szerokość).

Odkryj różnorodność stylów i materiałów drzwi wewnętrznych 70cm

Jeszcze kilkanaście lat temu drzwi wewnętrzne stanowiły funkcjonalny element wyposażenia domu lub mieszkania, a ich rola ograniczała się jedynie do wydzielania pomieszczeń. Aktualne trendy aranżacyjne pokazują jednak, że odpowiednio dobrane drzwi wewnętrzne 70 cm mogą całkowicie odmienić wygląd wnętrz. Przykładowo, modele z przeszkleniami świetnie sprawdzą się w niewielkich i słabo doświetlonych pomieszczeniach. Z kolei całkowicie zabudowane, białe drzwi są świetnym wyborem do przestrzeni minimalistycznych i urządzonych w stylu skandynawskim.

Dobór kolorów ma kluczowe znaczenie dla uzyskania satysfakcjonującego efektu wizualnego, dlatego warto kierować się następującymi wskazówkami:

  • · Drzwi wewnętrzne 70 jasne — białe skrzydła i progi optycznie powiększają przestrzeń i dają złudzenie jasności. To uniwersalny wybór do większości wnętrz, ponieważ jasne barwy nie kontrastują z innymi elementami wyposażenia.
  • · Chłodne i ciemne drzwi — skrzydła pozbawione dekoracji i przeszkleń są odpowiednim wyborem do wnętrz inspirowanych stylem high-tech.
  • · Ciepłe odcienie naturalnego drewna — drzwi wewnętrzne 70, prawe lub lewe, wykończone naturalnymi okleinami lub wykonane z litego drewna pasują do wnętrz rustykalnych, retro oraz vintage.
  • · Drzwi w naturalnym kolorze drewna z pionowym przeszkleniem – takie skrzydła kojarzą się z przestrzeniami biurowymi, dlatego będą odpowiednim wyborem do gabinetu lub biura.
Częstą praktyką jest dobór drzwi pod kolor ścian. Takie rozwiązanie wydaje się stylowe i bezpieczne, ale niesie za sobą pewne ograniczenia. Jeżeli po czasie zechcesz przemalować wnętrza, może okazać się, że preferowany odcień zbyt mocno kontrastuje z kolorem drzwi. Jakie drzwi wewnętrzne 70 z futryną są zatem odpowiednie do większości wnętrz? Projektanci są zgodni, że najbardziej uniwersalnym wyborem są białe skrzydła i ościeżnice. W zależności od upodobań mogą być częściowo lub całkowicie przeszklone bądź posiadać wypełnienie.

A jaki materiał jest najlepszy? Klienci najchętniej wybierają konstrukcje z płyt drewnopochodnych MDF i HDF. Wykonywane z drewnianych wiórów, sprasowanych pod ciśnieniem i w wysokiej temperaturze, charakteryzują się wytrzymałością i podatnością na wszelką obróbkę. W zależności od preferencji wybierz drzwi wewnętrzne 70 cm ramiakowe, które nie mają wewnętrznego wypełnienia. Do pomieszczeń wymagających lepszego wygłuszenia sprawdzą się natomiast drzwi płytowe na ramie z wypełnieniem w postaci plastra miodu, płyty pełnej lub wiórowo-otworowej.

Nowoczesne i klasyczne drzwi pokojowe 70cm

Kiedy już ustalisz podstawowe parametry drzwi, możesz przejść do kolejnej kwestii, czyli przylgowości. Modele przylgowe, czyli takie, w których po zamknięciu skrzydło częściowo nachodzi na ościeżnice, są szczególnie rekomendowane do wnętrz klasycznych. W takich drzwiach uskok między ościeżnicą a skrzydłem jest dobrze widoczny, a zawiasy — nieosłonięte. Największą zaletą tego rozwiązania jest możliwość swobodnej regulacji zawiasów, co jest szczególnie istotne w nowym budownictwie, w którym ściany wciąż pracują. Co więcej, takie modele są łatwiejsze w montażu.

Drzwi pokojowe 70 cm bezprzylgowe idealnie komponują się z ościeżnicą, nadając wnętrzu minimalistyczny i nowoczesny charakter. Ciekawy efekt wizualny jest niestety okupiony trudniejszym montażem i bardziej skomplikowanym regulowaniem zawiasów. Skrzydło drzwiowe 70 cm o konstrukcji bezprzylgowej świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach, które przez większość czasu pozostają zamknięte, oraz w wąskich korytarzach. Ich specyficzna konstrukcja pozwala uzyskać efekt optycznego powiększenia przestrzeni, a przez dodatkowe przeszklenia przedostaje się trochę światła dziennego.

Jak montować przylgowe i bezprzylgowe drzwi zewnętrzne 70? Wymiary wycięcia w ścianie zależą od modelu. Musisz pamiętać, że w przypadku obu wersji różnica wysokości i szerokości może wynosić nawet 5 cm. Postępuj zgodnie z zaleceniami producenta.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane produkty

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.