Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Czym się kierować przy zakupie drzwi do pokoju

Czym się kierować przy zakupie drzwi do pokoju?

Do najważniejszych decyzji przy wykańczaniu mieszkania lub domu należy wybór drzwi, pasujących do danego wnętrza i praktycznych. Do każdego z pomieszczeń dobieramy inne skrzydło drzwiowe. Jak dokonać odpowiedniego wyboru?


Drzwi najlepiej zaplanować już na etapie budowy, łatwiej wtedy dopasować otwory drzwiowe. Dobrze dobrane drzwi wewnętrzne powinny zapewnić dobrą komunikację między pomieszczeniami oraz izolować pod kątem termicznym i akustycznym. Krótko mówiąc ma być funkcjonalnie, ciepło i cicho. Przed zakupem zwróćmy uwagę na ich trwałość, estetykę i bezpieczeństwo. Trwałe drzwi to sztywna konstrukcja i brak odkształceń, solidna rama z drewna i płyty MDF oraz wiórowe wypełnienie. Estetykę podkreśli szeroka gama kolorów, głęboka struktura drewna i kryte zawiasy w kolorze skrzydła. Na bezpieczeństwo wpływa szkło hartowane i szkło klejone VSG.

Drzwi nie powinny zlewać się z podłogą, dobieramy je pod kątem stolarki okiennej, koloru ścian i mebli. Kolorami drzwi możemy również modelować przestrzeń, optycznie ją powiększając lub zmniejszając, ocieplając, tworząc przytulny lub surowy klimat. Sąsiadujące ze sobą drzwi powinny być z tej samej kolekcji. Gdy dany pokój zamykamy rzadko, możemy pomyśleć o drzwiach przesuwnych. Z kolei drzwi dwuskrzydłowe na dużych powierzchniach dadzą poczucie przestronności.

We wnętrzu nowoczesnym i minimalistycznym sprawdzą się surowe drzwi szare, czarne lub szklane, a puszczając bardziej wodze designerskiej fantazji – nawet metalowe. Drzwi w jednolitych, ale jaskrawych barwach będą dobrze wyglądać w stylistyce i nowoczesnej i tradycyjnej, zwłaszcza, gdy zostaną dopasowane do elementu wyposażenia w tym kolorze. Drzwi z dekorami, ornamentami lub postarzone to dobry wybór do aranżacji klasycznej lub rustykalnej. Skandynawska stylistyka lubi biel i jasnoniebieski.

Pamiętajmy o wykończeniach, zwłaszcza klamkach, zamkach i listwach! No i montaż – tu nie warto oszczędzać, bo źle zamontowane drzwi staną się stylistycznym i użytkowym koszmarem. W sieci sklepów KOMFORT nasi pracownicy dokładnie poinformują o właściwościach, rodzajach i funkcjonalności drzwi, jakie warto zakupić do swojego mieszkania.