Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

Salon z jasną drewnianą podłogą - inspiracje, aranżacje i projekty

(18 inspiracji)

Przeglądaj


Filtry
Filtry
  Filtry
  Wyczyść filtry
 • Styl

 • Rozmiar

 • Wyposażenie

 • Kolor

 • Rodzaj

 • Kolor kanapy

 • Podłoga

  Wybrano 1 filtr/y:

 • Wykończenie

Salon z jasną drewnianą podłogą

Jasna drewniana podłoga w salonie to uniwersalne tło, które możecie wykorzystać we wnętrzach inspirowanych różnymi mieszkaniowymi trendami. O popularności takiego rozwiązania jak jasna drewniana podłoga do salonu zdecydowała jednak nie tylko jego uniwersalność. Podłoga w jasnym kolorze pozwala również optycznie powiększyć i rozjaśnić salon. Jasna drewniana podłoga w salonie sprawdzi się więc zarówno w dużych przestronnych pomieszczenia, jak i w małych wnętrzach, które chcecie wizualnie powiększyć.

Jasną drewnianą podłogę do salonu możecie stworzyć za pomocą naturalnych litych desek, nowoczesnych desek warstwowych lub laminowanych paneli. Kilka słów więcej o zaletach i mankamentach każdej z tych okładzin podłogowych napisaliśmy nieco niżej. Znajdziecie tam również informacje na temat tego, jakie aranżacje salonu z jasną podłogą są aktualnie na topie.

Pomysły na salon z podłogami z jasnego drewna

Jasna drewniana podłoga w salonie z litego drewna czy paneli? A może z warstwowej deski barlineckiej? To, jakie pomysły na jasne drewniane podłogi w salonie sprawdzą się najlepiej, zależy od kilku istotnych czynników. Duże znaczenie ma oczywiście to, jakim budżetem na urządzenie salonu dysponujecie. Podłoga z naturalnego drewna jest oczywiście rozwiązaniem nieco droższym niż panele laminowane. Z drugiej jednak strony pod względem wizualnym i estetycznym nic nie przebije naturalnego drewna. Naturalne drewno jest również materiał bardzo trwałym, który dodatkowo możecie poddać renowacji poprzez cyklinowanie. Takie odświeżenie jasnej drewnianej podłogi nie jest możliwe w przypadku paneli laminowanych. Panele laminowane imitujące jasne drewno, są zdecydowanie tańsze. Łatwiejszy jest również montaż tego rodzaju podłogi. Świetnie sprawdzają się one również w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym, czego nie można powiedzieć o litych deskach drewnianych.

Pomysły na salon z jasną drewnianą podłogą nie dotyczą jednak samego materiału. Jak już wspomnieliśmy, taką nawierzchnię możecie wykorzystać w naprawdę różnych wnętrzach. Równie dobrze możecie stworzyć nowoczesny salon z jasną podłogą z drewna, jak i aranżację inspirowaną jednym z klasycznych lub tradycyjnych trendów wnętrzarskich. Informacje o kilku najpopularniejszych tego rodzaju aranżacjach podłogi w salonie napisaliśmy poniżej.

Aranżacje salonu z jasną podłogą

Aranżacje podłogi w salonie mają bardzo duży wpływ na finalny wizualny odbiór wystroju tego pomieszczenia. Jasna drewniana podłoga może być tłem dla aranżacji inspirowanych różnymi wnętrzarskimi trendami.

Aranżacje z jasną drewnianą podłogą w salonie to często wnętrza inspirowane popularnym już od kilku lat stylem skandynawskim. Jasna drewniana podłoga w salonie idealnie wpisuje się w tego rodzaju aranżacje. Możecie połączyć ją z jasnymi ścianami w kolorze białym lub jasnoszarym i uzupełnić całość białymi, lub drewnianymi meblami. W minimalistycznych skandynawskich aranżacjach dużą rolę odgrywa również światło. Warto więc zadbać o optymalne wykorzystanie naturalnego światła i odpowiednie sztuczne oświetlenie. W pełnym naturalnego światła i dobrze doświetlonym salonie jasna drewniana podłoga będzie dodatkowo optycznie powiększać całe pomieszczenie.

Jasne podłogi w salonie to aranżacje inspirowane popularnym ostatnio stylem loftowym. Podobnie jak we wnętrzach skandynawskich również aranżacje loftowe stawiają na funkcjonalny minimalizm. Jednak zamiast ciepłego przytulnego klimatu, stawiają one na surowy styl z elementami klimatów industrialnych. Jasna drewniana podłoga w salonie zaaranżowanym na wnętrze loftowe może być wykonana z lekko postarzanych desek. Idealnie sprawdzą się tu jasne drewniane podłogi w różnych odcieniach koloru szarego.

Aranżacje z jasną drewnianą podłogą w salonie to często także wnętrza inspirowane stylem klasycznym. W takim salonie w stylu klasycznym z jasną podłogą możecie postawić zarówno na białe meble, jak i nieco bardziej kontrastujące zestawienie. Ciekawy efekt może dać salon black&white z jasną drewnianą podłogą i czarnymi meblami. Eleganckim połączeniem może być też drewniana jasna podłoga i dodatki w kolorze granatowym.

Jasna drewniana podłoga w salonie inspiracje

Szukacie inspiracji na jasne drewniane podłogi w salonie? Pomysłów na taką podłogę mogą dostarczyć Wam dostępne w naszym sklepie online produkty. Największą popularnością cieszy się jasna drewniana podłoga w salonie wykonana z naturalnego drewna. Jeśli jednak deski barlineckie lub deski lite przekraczają Wasz budżet, to jasną drewnianą podłogę do złudzenia przypominająca naturalne drewno możecie wykonać także z paneli laminowanych. W naszym sklepie znajdziecie kilkaset różnych wzorów jasnych paneli laminowanych imitujących drewniane deski. Samo zapoznania się z dostępnymi w naszym sklepie produktami może Wam dostarczyć inspiracji na jasną drewnianą podłogę w salonie. W ramach poszukiwania inspiracji na salon z jasną drewnianą podłoga zapraszamy również do naszego działu z wnętrzarskimi poradnikami. Znajdziecie tutaj praktyczne wskazówki i porady na temat tego, jak urządzić salon z jasną drewnianą podłogą i w jakich aranżacjach możecie wykorzystać takie tło. Poradniki powstały dzięki pracy naszych projektantów i wielu zewnętrznych ekspertów. Cały czas staramy się rozwijać nie tylko ofertę naszego sklepu, ale także bazę wiedzy z poradnikami dotyczącymi aranżacji wnętrz. Zapraszamy więc do regularnych odwiedzin naszej strony i poszukiwania nowych inspiracji na jasną drewnianą podłogę w salonie.