leftImage
-14% z kodem
"KOM14C" tylko dla Klubowiczów Klubu Komfort Sprawdź >>
rightImage

Filtry

DRZWI WEWNĘTRZNE 60CM

488 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Drzwi wewnętrzne o szerokości 60 cm – elegancja i funkcjonalność w jednym

Drzwi, w których światło przejścia wynosi 60 cm, to najwęższe modele dostępne w naszym sklepie online. Mogą być z powodzeniem montowane w garderobach, schowkach oraz niedużych łazienkach. Mimo niewielkich rozmiarów umożliwiają komfortowe korzystanie z pomieszczeń, niemniej ich zastosowanie niesie za sobą pewne ograniczenia. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie sześćdziesiątki, zapoznaj się z naszymi poradami.

Kompaktowe wymiary drzwi to z jednej strony atut, a z drugiej — lekka niedogodność. Musisz wiedzieć, że skrzydło drzwiowe 60 cm jest o 20 cm węższe od standardowych osiemdziesiątek, które można spotkać w domach i przestrzeniach biurowych. Decydując się na tak wąskie skrzydło w salonie czy sypialni, musisz liczyć się z utrudnieniami przy wnoszeniu mebli. Z tego względu drzwi wewnętrzne 60 cm są polecane do wnętrz, do których nie musisz wnosić sprzętów i mebli o większych gabarytach.

A gdzie takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej? Wąskie drzwi wewnętrzne to świetny wybór do niewielkich pomieszczeń, w których montaż standardowych skrzydeł byłby problematyczny, oraz wnętrz, w których nie ma wystarczająco dużo miejsca na pełnowymiarowe drzwi. Sześćdziesiątki są chętnie wybierane przez osoby, które mają złe doświadczenia z drzwiami rozsuwanymi i szukają bardziej komfortowych rozwiązań.

Skoro już wiesz, jakie wady i zalety mają drzwi wewnętrzne 60, przejdźmy do omówienia kolejnej kwestii, czyli sposobu otwierania.

Sprawdzone modele drzwi wewnętrznych 60 cm – wybierz idealne dla swojego wnętrza

W niektórych pomieszczeniach wskazane jest, aby drzwi otwierały się na zewnątrz, podczas gdy w innych — do wewnątrz. W przypadku łazienek i kuchni najlepiej sprawdzą się skrzydła otwierane na zewnątrz. Biorąc pod uwagę, że drzwi wewnętrzne 60 (z ościeżnicą lub bez) są montowane w niewielkich i ciasnych pomieszczeniach, można z góry powiedzieć, że najlepszym wyborem będą skrzydła otwierane na zewnątrz. Ostateczna decyzja zależy jednak od przeznaczenia pomieszczenia oraz jego układu.

Następnym punktem na liście jest wybór ościeżnicy. Drzwi wewnętrzne 60 cm z ościeżnicą występują w różnych wariantach kolorystycznych. Jednak największym zainteresowaniem klientów cieszą się minimalistyczne modele w jasnych odcieniach. Jeżeli ściany mają niestandardową grubość, warto zainwestować w drzwi z ościeżnicą regulowaną. Dużą popularnością cieszy się także ościeżnica z aluminiową ramą schowaną w ścianie, co sprawia, że jest praktycznie niewidoczna (tzw. ościeżnica ukryta). Takie rozwiązanie jest szczególnie rekomendowane w przypadku drzwi do pomieszczenia gospodarczego lub garderoby.

Wybór ościeżnic oraz skrzydeł jest na tyle duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli celujesz w rozwiązania uniwersalne, z pewnością zainspirują Cię drzwi wewnętrzne białe 60 cm, których uniwersalna kolorystyka wpisze się w założenia niemal każdego stylu aranżacyjnego. Zależy Ci na dodatkowym doświetleniu i optycznym powiększeniu wnętrza?

W takim razie zdecyduj się na model z przeszkleniami. Pełne skrzydła będą natomiast odpowiednie do wnętrz, które nie pełnią funkcji reprezentatywnych tak, jak wspomniane wyżej pomieszczenie gospodarcze czy garderoba. Sześćdziesiątki, montowane w biurach czy normalnie użytkowanych pomieszczeniach, powinny jednak posiadać przynajmniej delikatne przeszklenia, które zapewnią dostęp do światła dziennego.

Drzwi wewnętrzne 60 cm – trwałe rozwiązanie na wiele lat

Kierunek otwierania drzwi można ustalić w bardzo prosty sposób. Wystarczy sprawdzić, po której stronie znajdują się zawiasy. Jeżeli po prawej, zdecyduj się na drzwi wewnętrzne 60 prawe (analogicznie z lewymi). A co jeżeli jesteś na etapie wykańczania mieszkania? W takim przypadku warto rozważyć położenie skrzydła względem włącznika światła. Jeśli włącznik znajduje się po prawej stronie, zawiasy powinny być zamontowane po lewej. Co za tym idzie, powinieneś zakupić drzwi wewnętrzne 60 lewe. Oczywiście, to standardowe zalecenie, ale zdarzają się wyjątki od tej reguły. Ustalając sposób montażu drzwi, weź pod uwagę, czy nie będą nachodzić na skrzydło w innym pomieszczeniu, czy obijać się o meble.

Jeżeli nie wiesz, czy wybrać drzwi wewnętrzne 60 cm prawe, czy lewe, skorzystaj z pomocy projektanta lub opracuj własny plan aranżacji wnętrza, aby uniknąć pomyłek wnętrzarskich.

A jak wygląda konstrukcja drzwi 60? Podobnie jak w innych modelach masz do wyboru różne typy wypełnień, z czego najpopularniejszymi są plaster miodu, płyta wiórowa otworowa oraz płyta MDF lub HDF. Jakie zalety mają poszczególne rozwiązania?

Najbardziej budżetowym modelem jest skrzydło z tekturowym wkładem stabilizującym o sześciokątnej konstrukcji przypominającej plaster miodu. Takie drzwi nie zapewniają dobrego wygłuszenia, ale są odpowiednim wyborem do pomieszczeń, które nie wymagają dodatkowej izolacji. Płyta wiórowo-otworowa jest znacznie trwalsza i zapewnia lepszą izolację akustyczną, dlatego dobrze sprawdzi się w pokojach dziecięcych, sypialni czy łazience. Z kolei płyta MDF lub HDF, wyprodukowana ze sprasowanych włókien drzewnych, które są twardsze niż samo drewno, to propozycja dla osób, które szukają skrzydła odpornego na uszkodzenia i o wysokiej dźwiękoszczelności. To zdecydowanie najbardziej uniwersalne rozwiązanie dostępne w przystępnej cenie.

Funkcjonalność i estetyka w jednym – drzwi pokojowe 60 cm

Kiedy ustalisz już wszystkie kwestie techniczne, można przejść do najprzyjemniejszej części, czyli designu. Wszystkie drzwi pokojowe 60 cm powinny pochodzić z jednej kolekcji. Nie obawiaj się! Oferujemy drzwi w różnych wariantach rozmiarowych, dlatego bez problemu dobierzesz lewe lub prawe skrzydła odpowiadające specyfice poszczególnych pomieszczeń.

Od czego zacząć? Oczywiście, od koloru. Unikaj odcieni i wzorów, które pasują do jednego wybranego stylu aranżacyjnego. Weź pod uwagę, że drzwi to inwestycja na wiele lat, dlatego powinny być na tyle uniwersalne, aby pasowały zarówno do białych, jak i ciemnych mebli. Absolutnie nie dobieraj koloru skrzydła do odcienia na ścianie — jeżeli zdecydujesz się przemalować pokój, drzwi mogą zbyt mocno kontrastować z nowym kolorem wnętrza. Najbezpieczniejszym wyborem są białe drzwi wewnętrzne 60 cm. W zależności od miejsca montażu mogą być całkowicie zabudowane lub przeszklone. Częściowe przeszklenie sprawdzi się w łazience, natomiast pełna płyta będzie odpowiednim wyborem do mniej użytkowanych pomieszczeń oraz wnętrz

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane produkty

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.