Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jaki kolor paneli do ciemnych mebli? 6 najciekawszych propozycji!


Jaki kolor paneli do ciemnych mebli? 6 najciekawszych propozycji!

Bez wątpienia ciemne meble to bardzo atrakcyjna i modna opcja do każdego domu czy mieszkania. Niestety jednak nie zawsze to, co dobrze wygląda, jest równie dobre, gdy dochodzi do urządzenia całego salonu czy sypialni. A jak jest w tym przypadku? Czy dobranie dobrych paneli będzie problemem? Sprawdźmy!

Panele do ciemnych mebli – czyli jakich?

W 2020 roku królują ciemne meble! Takie twierdzenie znaleźć można obecnie w wielu tekstach dotyczących aranżacji wnętrz. Jeśli się jednak bliżej przyjrzymy dostępnym na rynku możliwościom, to okazuje się, że do grona „ciemnych szaf” zaliczyć można setki produktów, które w praktyce potrafią być od siebie bardzo odległe. Dlatego też warto zwrócić uwagę na tę różnorodność, która bezpośrednio wpływa na dobór podłogi czy koloru ścian. „Ciemne meble” podzielić można ze względu na:

  • ⚬ Kolor – czyli najczęściej brązowy, grafitowy, czarny czy stalowy, ale też granatowy, czy bakłażanowy.
  • ⚬ Odcień – do ciemnych mebli zaliczyć można też intensywne odcienie innych kolorów.
  • ⚬ Barwę dominującą – za ciemne można uznać też np. meble czarne z białymi wstawkami czy też białe z grafitowymi frontami.
  • ⚬ Fakturę – każdy kolor i odcień może być oczywiście jednolity lub posiadać jakiś wzór – najczęściej jest to usłojenie drewna.
  • ⚬ Sposób wykończenia – ciemne szafy mogą być pokryte warstwą lakieru błyszczącego, półmatowego lub matowego.

Zróżnicowanie mebli może oczywiście być sporym problemem podczas urządzania wnętrz. Jednak z drugiej strony, dobre wykorzystanie niebanalnych rozwiązań pozwala na uzyskanie nieprzeciętnych efektów. A takie są zawsze w cenie!

Jakie panele do salonu – jasne czy ciemne?

Jak dobrać kolor paneli podłogowych

Zastanawiając się, jakie panele będą najlepiej pasowały do wymarzonych szaf, nie warto jednak wyważać otwartych drzwi. Istnieje w końcu wiele połączeń, które sprawdzą się praktycznie zawsze. Dlatego też prezentujemy je poniżej.

Jasne panele do ciemnych mebli?

Najbardziej oczywistym rozwiązaniem do wszystkich rodzajów ciemnych mebli będą odpowiadające im panele jasne. Możliwości połączeń jest w tym przypadku mnóstwo, choć najbardziej uniwersalne wydają się panele bielone, które można połączyć z każdym mocnym kolorem. W przypadku odcieni drewna sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, gdyż warto zwrócić uwagę na sposób usłojenia mebli i podłogi – w tym przypadku podobieństwo jest wskazane.

Jaki kolor paneli do brązowych mebli?

Zdaniem wielu najbardziej eleganckie są meble wykonane z ciemnego drewna – lub wykończone okleiną w takiej tonacji. Decydując się na takie szafy czy witryny, warto pamiętać, że mocne brązy najlepiej będzie zestawić z ich delikatniejszymi odcieniami. Panele podłogowe szare czy białe niekoniecznie będą wówczas idealnym rozwiązaniem.

Jak dobrać panele do czarnych szaf?

Innym modnym rozwiązaniem są szafy z czernionego drewna lub malowane na ten kolor. Wybierając takie meble, na pewno powinniśmy uważać na panele podłogowe czarne, gdyż połączenie takie może – choć nie musi, być przytłaczające i zmniejszy optycznie pokój. Pewniejszym wyborem będą na pewno panele podłogowe białe czy też szare. Uważać trzeba też z jasnobrązowymi panelami, które również mogą się nieco gryźć z jednolicie czarnymi sprzętami.

Czarne panele i ciemne meble?

Podłoga, na której leżą panele ciemne i podobne meble to opcja na pewno trudniejsza, jednak również warta rozważenia. Kluczem w tym przypadku jest przede wszystkim dobranie bardzo jasnego koloru ścian, co może zrównoważyć kompozycje. Nawet jednak przy białych ścianach lepiej unikać idealnie czarnych szaf i czernionej podłogi.

Czym myć panele podłogowe? 5 żelaznych zasad pielęgnacji takiej podłogi!

Moda na ciemne meble na pewno ma solidne podstawy. Intensywne kolory są w końcu bardzo eleganckie i nadają wnętrzom wyrazu oraz charakteru. Aby jednak w pełni wykorzystać ich zalety, koniecznie trzeba dobrać do nich odpowiednie podłogi. Na szczęście nie jest to specjalnie trudne, a odpowiednie panele znaleźć można w naszym sklepie Komfort.pl!