leftImage
-16% w Klubie Komfort
Wszystko -16% tylko dla Klubowiczów. Rabat naliczany natychmiast w koszyku. Sprawdź >>
rightImage

Filtry

LAMPY DO SALONU NAD STÓŁ

716 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Lampy do salonu nad stół

Sercem salonu jest niemal zawsze tak zwana strefa wypoczynkowa z sofą lub narożnikiem, fotelami i stolikiem kawowym. Bardzo często istotnym elementem aranżacji salonu jest jednak również jadalniany stół, przy którym domownicy na co dzień spożywają wspólne posiłki. Jeśli Wasz salon pełni również dodatkową funkcję jadalni, to nieodzownym elementem jego aranżacji może okazać się lampa do salonu nad stół.  

W kategorii lampy do salonu nad stół w sklepie Komfort czeka na Was niemal 800 różnych modeli oświetlenia inspirowanych przeróżnymi popularny aktualnie wnętrzarskimi trendami. Do zapoznania się z naszą ofertą zapraszamy więc niezależnie od tego, czy planujecie elegancki salon w stylu nowojorskim, czy swojskie i przytulne wnętrze inspirowane rustykalnymi trendami. Mamy nadzieję, że dzięki szerokiej i różnorodnej ofercie, znajdziecie tutaj lampę do salonu nad stół idealnie dopasowaną do Waszej aranżacji.Lampa do salonu nad stół – jaki model wybrać?

Jaka lampa do salonu nad stół sprawdzi się najlepiej? Pierwsze pytanie, na które musicie sobie odpowiedzieć, dotyczy tego, jaki typ lampy wybrać. Czy lepsza będzie lampa wisząca do salonu nad stół, czy może jednak lampa sufitowa? W większości przypadków lampy nad stół do salonu czy jadalni to modele wiszące. Są to przede wszystkim lampy, których strumień światła skierowany jest bezpośrednio w dół, w taki sposób, aby oświetlały one blat stołu. Oczywiście wymiary i wysokość takiej lampy powinny być dopasowane do wymiarów blatu i układu całego pomieszczenia. W przypadku małego czy średniego stołu wystarczy zwykle lampa wisząca do salonu nad stół jednopunktowa. Jednak w przypadku dużych stołów na 8, 10 czy nawet 12 osób taka lampa może okazać się niewystarczająca. Wtedy możecie zdecydować się na lampę wiszącą nad stół z kilkoma źródłami światła lub nawet 2 lub 3 lampy wiszące zamontowane w regularnych odstępach. Takie rozwiązanie charakterystyczne jest często dla aranżacji w stylu industrialnym lub loftowym. Duże znaczenie ma również wysokość, na jakiej zawieszona jest taka lampa nad stołem w salonie. Z jednej strony lampa do salonu nad stół powinna dobrze oświetlać całą jego powierzchnię. Z drugiej strony nie może oślepiać osób wstających od stołu. Są jednak także aranżacje pokoju dziennego z jadalnią, w których zamiast lampy wiszącej nad stół do salonu o wiele lepiej sprawdzi się lampa sufitowa. Co wyróżnia lampy sufitowe nad stół do salonu? Są to lampy, które całą swoją powierzchnią przylegają do sufitu. Dzięki temu zajmują więc zdecydowanie mniej miejsca niż modele wiszące. Pozwalają nie tylko zaoszczędzić miejsce w niewielkim salonie z jadalnią, ale także nie przytłaczają wizualnie całej aranżacji. Z tego względu sufitowe lampy nad stołem w salonie sprawdzą się przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach ze stosunkowo niskim stropem. Na takie lampy nad stół decydują się często również osoby, aranżujące salon w nowoczesnym minimalistycznym stylu. W takim modernistycznym wnętrzu nad dużym stołem możecie wykorzystać również szyny oświetleniowe wyposażone w kilka regulowanych reflektorków. Taki nowoczesny szynoprzewód pozwoli Wam dopasować liczba punktów świetlnych i kąt padania światła do wielkości i układu strefy jadalnianej.Lampy nad stołem w salonie – czy to wystarczy?

Lampy nad stołem w salonie to bardzo popularne rozwiązanie, szczególnie w przypadku pomieszczeń, które łączą w sobie funkcje pokoju dziennego i jadalni. W wielu przypadkach lampa do salonu nad stół nie wystarczy jednak do skutecznego oświetlenia całej aranżacji. Zadaniem takiej lampy nad stołem w salonie jest przede wszystkim dobre oświetlenie blatu i bezpośredniego sąsiedztwa stołu. 

W takiej sytuacji macie dwa podstawowe rozwiązania. Pierwsze z nich to wybór takiej lampy do salonu i nad stół, która będzie w stanie oświetlić całe pomieszczenie. Zamiast lampy wiszącej do salonu nad stół ze strumieniem światła skierowanym bezpośrednio w dół możecie wybrać model, który będzie dawał światło rozproszone we wszystkich kierunkach. Takie rozwiązanie może się jednak okazać wystarczające głównie w przypadku stosunkowo małych salonów.

Drugą, zdecydowanie popularniejszą opcją jest uzupełnienie aranżacji świetlnej salonu dodatkowymi źródłami światła. Możliwości macie całkiem sporo. Jako uzupełnienie lampy do salonu nad stół możecie wykorzystać na przykład lampę stojącą w strefie wypoczynkowej lub różnego rodzaju oprawy oświetleniowe umieszczone w odpowiednich miejscach. Jest także wiele aranżacji, w których w roli dodatkowych źródeł światła w salonie świetnie sprawdza się karnisze, czyli lampy ścienne.Zobacz powiązane produkty

Kupuj bezpiecznie:

Nasze wyróżnienia:

Markety budowlane i wyposażenie wnętrz

Grand Prix 2023

Podłogi 2023

Łazienki 2023

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.