leftImage
Komfortowy Remont
łazienki, płytki, podłogi, drzwi, kuchnie, meble do -30% Sprawdź >>
rightImage

Filtry

WANNY ŻELIWNE

3 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Wanny żeliwne

Wanny żeliwne nie są może tak popularne, jak klasyczne modele akrylowe czy ceramiczne. Mają jednak kilka istotnych zalet, które warto wziąć pod uwagę, w trakcie urządzania łazienki. Największym atutem wanien żeliwnych jest ich niezwykle wysoka trwałość. Wanna żeliwna to produkt, który posłuży nam przez długie lata. Wanny żeliwne są pokryte specjalną emalią i praktycznie całkowicie odporne na uszkodzenia mechaniczne. W przeciwieństwie do innych materiałów możliwa jest również renowacja starej wanny z żeliwa. Wanny żeliwne cechują się także dużą bezwładnością cieplną. Co prawda pusta wanna żeliwna będzie zimna w dotyku. Jednak po napełnieniu ciepłą wodą będzie ona bardzo długo utrzymywać jej temperaturę.

Wanny żeliwne Roca

Wanny żeliwne znajdziemy w ofercie tylko niektórych producentów armatury i wyposażenia łazienek. Koszty materiału i technologie produkcji sprawiają, że są to modele z górnej półki cenowej. Wanny żeliwne kojarzą nam się często z dekoracyjnymi wannami wolnostojącymi rodem z pałacowych łazienek. Takie wanny żeliwne wolnostojące posiada w swojej ofercie na przykład hiszpańska marka Roca. Żeliwne wanny z ozdobnymi nóżkami mogą być niezwykle efektownym elementem łazienki w stylu retro lub aranżacji nawiązującej do trendów vintage. Możemy po nie sięgnąć również, projektując luksusowy salon kąpielowy w stylu pałacowym.

Wanny żeliwne Roca to jednak również klasyczne prostokątne modele przeznaczone do zabudowy. Po tego rodzaju wanny żeliwne możemy sięgnąć w przypadku łazienek w nowoczesnym lub minimalistycznym stylu. Ze względu na właściwości materiału do rzadkości należą wanny żeliwne asymetryczne. W kategorii tej dominują przede wszystkim wanny żeliwne wolnostojące owalne oraz wanny prostokątne do zabudowy.

Decydując się na zakup wanny żeliwnej, musimy wziąć pod uwagę jeszcze jedną istotną kwestią wynikającą ze specyfiki tego materiału. Wanny żeliwne są zwykle dosyć ciężkie. Może to mieć wpływ nie tylko na transport, ale także na montaż takiej wanny.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.