Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Wanna narożna – 6 argumentów za tym rozwiązaniem!

Wanna narożna – 6 argumentów za tym rozwiązaniem!

Dla wielu osób wieczorna kąpiel i relaks to marzenie i bardzo ważny element dnia. Co jasne, do jej przeprowadzenia konieczne jest posiadanie odpowiedniej wanny, co często jest problemem – szczególnie w niewielkich łazienkach. W takiej sytuacji strzałem w dziesiątkę może okazać się wybranie wanny narożnej. Co warto wiedzieć, na jej temat?


Wanny narożne – czyli jakie?

Z całą pewnością o wannach narożnych słyszał każdy, kto interesował się tematem wyposażania łazienek. Co jednak warte uwagi, rozwiązania tego typu to cała grupa produktów, które mogą się od siebie dość znacznie różnić, a ich jedyną cechą wspólną jest przygotowanie do montażu w narożniku. Jakie więc „typy” wanien narożnych można obecnie kupić?

  • Wanny narożne symetryczne – w ich przypadku przylegające do ścian boki mają równą długość.
  • Wanny narożne asymetryczne – popularniejsze rozwiązanie z jednym bokiem dłuższym.
  • Wanny narożne lewe i prawe – to podział rozwiązań asymetrycznych z punktu widzenia narożnika, w którym mogą być umieszczone.

Poszczególnie wanny narożne mogą też posiadać siedzisko, czy też być wyposażone w parawany – z reguły dodawany jako opcja.

Jakie są zalety wanien narożnych?

Tym, co decyduje o rosnącej popularności wanien narożnikowych, są oczywiście ich niekwestionowane zalety. Wymienić ich można co najmniej sześć:

  • Oszczędność miejsca – wanna umieszczona w narożniku pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni w łazience oraz ułatwia zastosowanie ciekawych rozwiązań, takich jak baterie wielootworowe. Dodatkowo też z racji swojego kształtu modele tego typu są wygodniejsze w użytkowaniu, gdyż pozwalają na odłożenie środków do mycia i kosmetyków na ich szerokie krawędzie.
  • Wygoda użytkowania – modele narożne z reguły posiadają siedzisko, które jest bardzo przydatne podczas np. wykonywania czynności pielęgnacyjnych czy kosmetycznych.
  • Przyjazność dzieciom – produkty tego typu są bardzo lubiane przez dzieci i rodziców – przydatne okazuje się zarówno siedzisko – pozwalające na posadzenie pociechy lub też służące za miejsce do zabawy, jak i szerokie krawędzie, które często są wręcz idealne do gromadzenia zabawek.
  • Wygląd – wanny narożne to całą gama bardzo zróżnicowanych produktów, których projektanci mogą sobie pozwolić na bardzo ciekawe rozwiązania stylistyczne. Dodatkowo też spód modeli tego typu można łatwo zasłonić dedykowanymi obudowami lub też płytkami.
  • Uniwersalność – omawiane produkty są też po prostu modne i świetnie komponują się do większości łazienek, niezależnie od ich wymiaru czy stylu.
  • Cena – co jasne i w tym przypadku możemy wybrać zarówno bardzo tanie, jak i drogie modele. Jednak ogólnie rzecz biorąc, nie są one droższe niż klasyczne wanny prostokątne.

Jaką wannę narożną kupić?

Co jasne, aby być w pełni zadowolonym ze swojej nowej wanny, należy też ją rozsądnie wybrać. Kluczem do dobrego zakupu będzie przede wszystkim dokładne stwierdzenie, jaką ilością miejsca dysponujemy oraz gdzie znajdują się rury doprowadzające wodę i odpływ. Pozwoli to na wybór produktu o odpowiednim kształcie oraz układzie, co zdecydowanie ułatwi późniejszy montaż. Jednak nie tylko na to trzeba zwracać uwagę. Spore znaczenie ma też materiał, z którego wykonana jest dana wanna. Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem jest akryl, który jest ciepły w dotyku, lekki, tani i stosunkowo wytrzymały – choć na pewno nie aż tak, jak ceramika czy metal. Ostatnią kwestią jest oczywiście kształt i design. W tym przypadku wszystko zależy oczywiście od naszych upodobań, choć w poszukiwaniu ciekawych wzorów nie można też zapominać o cechach użytkowych. Szczególnie polecanym rozwiązaniem jest tutaj wspomniane już siedzisko, które przyda się zarówno dzieciom, jak i dorosłym czy osobom starszym. Dobrze jest też wybierać produkty o niskich ściankach, z których łatwiej korzystać, przydatny może być też parawan, który umożliwi wykorzystanie wanny w roli prysznica.

Gdzie kupić wannę narożną do własnej łazienki?

Wanna narożna to idealne rozwiązanie do małej i ciekawa opcja do dużej łazienki. Z pewnością więc opłaca się postawić na takie rozwiązanie, szczególnie że obecnie producenci wręcz prześcigają się w tworzeniu coraz to atrakcyjniejszych produktów. Wiele z nich znaleźć można w naszym sklepie Komfort.pl, dzięki czemu można je wygodnie porównać oraz szybko i bezpiecznie kupić w bardzo dobrej cenie. Zapraszamy!