leftImage
-16% w Klubie Komfort
Wszystko -16% tylko dla Klubowiczów. Rabat naliczany natychmiast w koszyku. Sprawdź >>
rightImage

Filtry

WANNY STALOWE

16 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Wanny stalowe

Materiał, z którego wykonana jest wanna, wpływa nie tylko komfort jej codziennego użytkowania. Od zastosowanego materiału zależy również trwałość wanny, jej odporność na uszkodzenia mechaniczne, chemiczne środki czyszczące itp. W najnowszych kolekcjach producentów armatury znajdziemy nie tylko popularne wanny akrylowe czy ceramiczne. Do wyboru mamy również modele wykonane z kilku innych materiałów, w tym wanny stalowe.

Jakie zalety posiadają wanny stalowe? Największym atutem wykonanych ze stali wanien jest oczywiście ich wysoka trwałość. Za najlepsze uważa się wanny wykonane z jednego arkusza blachy. Bardzo dużą rolę odgrywa również warstwa emalii, którą pokryte są wanny stalowe. To właśnie ta powłoka zabezpiecza wannę przed korozją, zarysowaniami czy odpryskami. Wanny stalowe są również odporne na działanie promieni UV. Dzięki temu nie matowieją i nie żółkną nawet po długiej ekspozycji na działanie promieni słonecznych. Za zaletę wanien ze stali możemy uznać również dużą liczbę dostępnych wzorów, kształtów i modeli.

Przed zakupem konkretnego modelu wanny stalowej, warto sprawdzić, jaka jest grubość tej warstwy i czy posiada ona jakieś specjalne, dodatkowe właściwości. Niektórzy producenci oferują na przykład wanny stalowe pokryte dodatkową powłoką hydrofobową. Zapobiega ona powstawaniu na powierzchni wanny osadu z mydła czy kamienia i co za tym idzie, pomaga utrzymać wannę w czystości. O trwałości wanien stalowych świadczyć może, chociażby okres gwarancji. Wiele produktów z tej kategorii objętych jest wieloletnią gwarancją producenta.

Czy wanny stalowe mają jakieś wady? Często możemy spotkać się z argumentem, że wanny stalowe są stosunkowo ciężkie, co może powodować kłopoty z transportem czy montażem wanny. W rzeczywistości nowoczesna wanna stalowa może ważyć około 30 kg. Jest to więc zdecydowanie mniej niż w przypadku bardzo ciężkich modeli żeliwnych, które ważą więcej niż 100 kg. Wanny stalowe nie powinny więc nastręczać nam większych problemów w trakcie montażu.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Kupuj bezpiecznie:

Nasze wyróżnienia:

Markety budowlane i wyposażenie wnętrz

Grand Prix 2023

Podłogi 2023

Łazienki 2023

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.