Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jaka wanna? 3 naprawdę ciekawe modele!

Jaka wanna? 3 naprawdę ciekawe modele!

Wanna to obowiązkowy element wyposażenia łazienki każdego miłośnika długich, relaksujących kąpieli. Jaki kształt i wymiary powinna mieć idealna wanna? Jak wybrać najlepszą wannę? Podpowiadamy!


Jakie wymiary powinna mieć wanna?

Przed zakupem wanny, w pierwszej kolejności należy zastanowić się, jakie mogą być jej maksymalne wy-miary. Powinna być ona odpowiednio dopasowana do wielkości łazienki, tak, aby gwarantowała wysoki komfort codziennego użytkowania tego pomieszczenia. Jeżeli chodzi o wanny prostokątne, najczęściej mają one długość około 100-200 cm i szerokość między 70 a 100 cm. W przypadku wanien asymetrycz-nych, boki mają długość i szerokość wahającą się od 75 do 175 cm. Wanny owalne mają długość od 175 do 190 cm i szerokość od 85 do 120 cm. Warto wspomnieć tutaj także o wannach okrągłych, których średnica wynosi przeważnie około 150 cm.

Równie istotne są pozostałe wymiary wanien do łazienki. Mowa tutaj o głębokości, która wynosi prze-ważnie między 35 a 50 cm i pojemności, która waha się zwykle od 90 do nawet 400 l.

Wanna wolnostojąca czy do zabudowy?

Jaką wannę wybrać — do zabudowy czy wolnostojącą? Wszystko zależy tutaj od metrażu łazienki oraz indywidualnych preferencji. Do zalet pierwszych z nich zaliczyć można przede wszystkim to, że sprawdzają się one nawet w małych wnętrzach. Obudować można je dowolnymi płytkami dopasowanymi do stylu, w jakim ma być zaaranżowana łazienka. Co więcej, zabudowę takich wanien można w pełni funkcjonalnie wykorzystać, wzbogacając je o praktyczne półki do przechowywania kosmetyków. Godne polecenia roz-wiązanie to także zabudowanie wanny w taki sposób, aby stworzyć podest. To idealna propozycja to prze-stronnego pokoju kąpielowego.

W asortymencie marki Cersanit dostępne są także funkcjonalne panele meblowe do wanien składające się ze schowka oraz szafek na przybory kąpielowe. Charakteryzują się one łatwością montażu, trwałością oraz bezpieczeństwem użytkowania. Przykładem jest model SMART 170.

Druga propozycja to wanny wolnostojące. Ze względu na ich estetyczny wygląd, stanowić mogą one główny element dekoracyjny łazienki. Świetnie prezentują się w centralnym punkcie pomieszczenia, lecz z powodzeniem wykorzystać można je także w charakterze wanien przyściennych. Tego typu wanny bar-dzo często mają oryginalne kształty — mogą zwężać się ku dołowi lub stać na stylizowanych nóżkach. Do wyboru są zarówno nowoczesne wanny tego typu, jak i ich wersja retro. Do tego typu wanien należy do-kupić specjalne baterie wannowe — mowa tutaj o modelach stojących podłogowych.

Najlepsze wanny od KOMFORT

Szukacie praktycznej wanny, która dobrze sprawdzi się w każdej łazience? Nasza propozycja to wanna Flavia. Ta wanna 140x70 cm posiada wnętrze o zaokrąglonym oparciu umożliwiające wygodne ułożenie się w czasie kąpieli. Jej szerokie krawędzie doskonale nadają się do przechowywania kosmetyków.

Osoby szukające wygodnej, estetycznej wanny, zainteresować mogą się wanną Joanna New o wymiarach 160x95 cm. Model ten ma półkolisty kształt, dzięki czemu gwarantuje dużą przestrzeń użytkową. Wanna posiada wyprofilowaną strefę oparcia oraz obniżone podłokietniki, co sprawia, że dobrze sprawdzać bę-dzie się w roli wanny dla seniora. Do jej zalet zaliczyć można również szeroką powierzchnię na kosmetyki i przybory kąpielowe.

W naszym asortymencie coś dla siebie znajdą również osoby, którym marzy się stylowy, przestronny po-kój kąpielowy. Doskonale prezentować będzie się w nim wanna wolnostojąca Lacrima. Posiada ona owal-ny kształt, dzięki czemu gwarantuje wysoki komfort kąpieli. Niecodzienny kształt wanny czyni z niej ideal-ne rozwiązanie do pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym oraz minimalistycznym.

Jak wybrać idealną wannę łazienkową? Poszczególne modele różnić mogą się od siebie zarówno wymia-rami, jak i kształtem czy miejscem montażu. W naszym asortymencie coś dla siebie znajdą zarówno osoby szukające produktu, jakim są wanny narożne, jak i te, którym marzy się funkcjonalna wanna z prysznicem lub stylowa wanna retro.