Current Image

Filtry

WANNY KOMPOZYTOWE

54 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Wanny kompozytowe

Wanny kompozytowe to jedna ze stosunkowo nowych propozycji kilku renomowanych producentów wyposażenia łazienek. Co to takiego wanna kompozytowa? Jest to wanna wykonana z połączenia sproszkowanych minerałów i specjalnych żywic, które służą jako spoiwo. Sproszkowane minerały stanowią mniej więcej 80% składu takiej wanny. Dzięki temu wanny kompozytowe są niezwykle trwałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Kompozyt sanitarny wykorzystują do produkcji wanien między innymi takie marki jak Besco, Polimat, Sanplast, Omnires czy Roca. W stałej sprzedaży posiadamy kilkanaście modeli wanien kompozytowych. W zdecydowanej większości są to niezwykle efektowne wanny wolnostojące, które wykorzystać możemy do stworzenia naprawdę ciekawej aranżacji łazienki. Jeśli szukacie trwałej wanny o nietuzinkowym designie, to zapraszamy do sprawdzenia, jakie wanny kompozytowe są aktualnie dostępne w naszym sklepie.

Wanna z kompozytu – najważniejsze zalety

  • Jednym z największych atutów wanny kompozytowej jest jej trwałość i odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dzięki wysokiej zawartości materiałów mineralnych powstaje jednolita i bardzo odporna struktura.
  • Wanny kompozytowe są bardzo miłe w dotyku, szybko się nagrzewają i długo utrzymują temperaturę wody.
  • Idealnie gładka i pozbawiona porów powierzchnia wanny z kompozytu jest bardzo łatwa w pielęgnacji. Materiał ten jest również odporny na działanie promieni ultrafioletowych. Dzięki temu wanna z kompozytu nie traci swojego oryginalnego koloru nawet po długim czasie użytkowania.
  • Kompozyt sanitarny ma bardzo dobre właściwości plastyczne. Dzięki temu możliwe jest stworzenie wanien kompozytowych o różnych, oryginalnych kształtach.
  • Solidna, jednorodna struktura wanny z kompozytu sprawia, że nie ma konieczności stosowania dodatkowej zabudowy. Z tego też względu wanny kompozytowe to najczęściej wanny wolnostojące.
  • W procesie produkcji możliwe jest również barwienie kompozytu mineralnego. Dzięki temu na rynku dostępne są także wanny kompozytowe czarne czy szare.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.