Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Chodnik do sypialni – wybieramy najlepsze rozwiązanie!

Chodnik do sypialni – wybieramy najlepsze rozwiązanie!

Sypialnia kojarzy nam się z ciepłem, przytulnością i odpoczynkiem po ciężkim dniu. Powinna być urządzona komfortowo, aby domownicy mogli w niej znaleźć chwilę spokoju. Przemyślany musi być dobór nie tylko mebli, ale i tego, co znajdzie się na podłodze. Zastanawiasz się jak dobrać chodnik do sypialni, a może myślisz nad wykładziną? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek!


Chodnik czy wykładzina?

Różnica między chodnikiem dywanowym do sypialni, a wykładziną, to przede wszystkim ich rozmiar. Chodniki czy chodniczki do sypialni są mniejsze i przykrywają tylko daną część podłogi. Odwrotnie jest w przypadku wykładziny. Kładziona jest na całej szerokości i długości pomieszczenia, szczelnie ochraniając podłogę pod jej spodem.
Jeśli nie lubisz chodzić bosymi stopami po panelach, dobrym rozwiązaniem będzie wykładzina do sypialni. Jednak jeśli nie stanowi to dla Ciebie problemu, a nie chcesz przykrywać podłogi na całej jej powierzchni, zdecyduj się na chodnik.

Chodniki w sypialni, a jej styl

Dekoracja podłogi jest nie mniej ważna niż aranżacja pozostałej części sypialni. Pamiętaj zatem, aby również chodnik czy wykładzinę dobrać pod względem stylistyki, w jakiej urządzone jest Twoje pomieszczenie. Podpowiadamy, jakie rozwiązania sprawdzą się w konkretnym klimacie.

Dywaniki w sypialni nowoczesnej

Współcześnie urządzona sypialnia to miejsce nie tylko do odpoczynku, ale także okazja na podkreślenie gustu jej właściciela. Nowoczesne chodniki do sypialni są połączeniem wysokiej jakości materiałów, z których zostały stworzone, z oryginalnym designem. Świetnie pasują zarówno do pomieszczeń urządzonych w stylu minimalnym, jak i tam, gdzie postawiono na większą dekoracyjność. Motywy geometryczne nie są wyborem tylko dla odważnych. Twoja sypialnia z pewnością nie będzie monotonnym miejscem z taką ozdobą podłogi. Pomyśl, jak ciekawie mógłby wyglądać, na przykład, czarny dywanik do sypialni! We współczesnych przestrzeniach sprawdzają się zarówno dywaniki, jak i ich większe warianty. Szare wykładziny dywanowe cieszą się dużą popularnością, nie tylko ze względu na piękny wygląd, ale i komfort użytkowania. Rozłożona na całej powierzchni wykładzina skutecznie chroni podłogę przed zarysowaniami, a do tego jest łatwa w utrzymaniu czystości. Odporna na ścieranie i czyszczenie chemiczne, a dodatkowo wytrzymała na blaknięcie pod wpływem promieni słonecznych.

Tradycyjne rozwiązania – klasyczna wykładzina dywanowa

Klasyka nigdy nie traci na popularności, dlatego wciąż jest w modzie i cieszy się dużym uznaniem. Jeśli również Ty jesteś zwolennikiem tradycyjnych rozwiązań, możesz zdecydować się na klasyczne wersje chodników czy wykładzin do sypialni.
Mówiąc o tradycji w urządzaniu wnętrza, na myśli mamy ciepłe i przytulne wnętrze, w jasnych kolorach. Dlatego dobrym wyborem będzie położenie na podłodze beżowej wykładziny dywanowej. Ociepli ona wnętrze i nada jej domowego charakteru. Możesz zdecydować się na wykładziny gładkie, w jednym odcieniu beżu, jak i z małymi wzorami, np. ciemniejszymi kropkami czy z lekkimi ornamentami. Takie rozwiązanie sprawdzi się też we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim – jasne kolory wykładziny będą pięknie współgrały z całą aranżacją.

Chodniczek do sypialni dziecka

Podczas urządzania sypialni nie zapominaj także o pokoju dziecka. W końcu to jego własne królestwo, w którym spędza wiele czasu na zabawie czy nauce. Spraw, aby czuło się komfortowo w swojej sypialni, a zwłaszcza, żeby miało wygodne podłoże pod nogami.
W pokojach starszych dzieci sprawdzą się zarówno chodniczki do sypialni, jak i wykładzina. Tutaj można zdecydować się na jednolite kolory. Dobrym rozwiązaniem byłby zielony dywanik do sypialni dla nastolatki. Dla panów warto pomyśleć o dywaniku do sypialni w kolorze granatowym.
Jednak jeśli urządzasz pokój dziecięcy dla kilkulatków, lepiej zdecyduj się na wykładzinę. Jest ona praktyczniejsza, nie tylko pod względem utrzymania czystości, ale także ze względu na większą ochronę podłogi. Możesz pójść w absolutną klasykę i wybrać różowe wykładziny dywanowe lub wykładzinę z narysowaną mapą miasta i fragmentami drogi, po których dzieci mogą jeździć zabawkowymi autami.

POWIĄZANE PRODUKTY

dywan, 80x150, shaggy, gładki, pastelowy

229,00 zł/szt

dywan, 160x230, shaggy, gładki, beżowy

699,00 zł/szt

dywan, 60x120, shaggy, alaska, grafitowy

189,00 zł/szt

dywan, 60x120, shaggy, alaska, biały

149,00 zł/szt