Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Kremowy dywan – do jakich mebli?

Kremowy dywan – do jakich mebli?

Urządzenie wymarzonego mieszkania lub domu nigdy nie jest sprawą prostą i to nawet w sytuacji, gdy dysponujemy sporymi środkami. Zakup i dopasowanie poszczególnych elementów zawsze wymaga czasu i zastanowienia, szczególnie gdy chcemy uzyskać nieprzeciętny efekt. Nie inaczej jest przypadku wybrania kremowego dywanu, który także musi współgrać z meblami i resztą wyposażenia. Jak go najlepiej wykorzystać?


Dywany w domu i mieszkaniu – czy warto na nie postawić?

Mówiąc o wykorzystaniu dywanów w pomieszczeniach, warto zacząć od odpowiedzi na pytanie, czy w ogóle są one jeszcze modne? Z reguły wątpliwości tego rodzaju wiążą się bezpośrednio z modą na „nowoczesne” i „minimalistyczne” wystroje, do których teoretycznie nie powinny pasować dywany tradycyjne. Tymczasem w praktyce problem taki absolutnie nie istnieje. Przede wszystkim nawet klasyczny produkt może świetnie wkomponować się w surowe wnętrza, będąc dopełnieniem aranżacji i elementem przełamującym jednolitą konwencję. Co więcej, poszczególni wytwórcy oferują także liczne dywany nowoczesne, których design doskonale pasuje do najpopularniejszych obecnie trendów. W tym miejscu trzeba też dodać, że w dalszym ciągu wykonane z wełny czy tworzyw sztucznych dywany są bardzo użytecznym i trwałym rozwiązaniem, które sprawdzi się w każdym salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym. Ich wygląd, ciepło i przyjemny dotyk z pewnością też zostaną docenione przez każdego domownika.

Kremowe dywany – co trzeba o nich wiedzieć?

Z pewnością wiec postawienie na ciekawy dywan może być dobrym rozwiązaniem. Co jednak jasne, koniecznie trzeba wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb produkt. Dlatego też samo hasło „kremowy dywan” mówi nam tak naprawdę niewiele. Różny może być materiał, z którego został on wykonany, jego wielkość, kształt, wzór i odcień. Parametry te będą z kolei miały duży wpływ na sposób użytkowania oraz możliwości dekoracyjne. Dlatego też stawiając na duży dywan kremowy, który przykryje prawie całą podłogę, koniecznie musimy dobrać resztę wystroju w taki sposób, by z nim współgrała. Z kolei w przypadku mniejszych dywaników umieszczanych przy sofie lub łóżku możemy pozwolić sobie na większą dowolność i odrobinę szaleństwa. W końcu takie „dodatki” mają na celu ożywienie i nadanie niepowtarzalnego charakteru całości!

Do czego będą pasować kremowe dywany?

Dużą zaletą kremowych czy beżowych dywanów jest ich dość duża uniwersalność – gdyż umiejętnie wykorzystane mogą pasować do większości mebli. Nim jednak przejdziemy do bardziej karkołomnych stylizacji, warto powiedzieć kilka słów o najprostszych rozwiązaniach. Opcją taką będzie trzymanie się gamy kolorystycznej całego wnętrza – a więc postawienie na meble i dywany o zbliżonych barwach. Podejście takie z pewnością zadowoli zwolenników stylu prowansalskiego, skandynawskiego czy też innych klasycznych i lekkich aranżacji.
Na drugim biegunie możliwości znajduje się z kolei postawienie na przeciwieństwa, czyli wkomponowanie jasnego dywanu do dość ciemnego wnętrza. W takiej sytuacji szczególnie godne polecenia będą nowoczesne kremowe dywany we wzory geometryczne, które świetnie mogą się sprawdzić nawet w korzystających obficie z czerni i brązu wnętrzach industrialnych czy bardzo nowoczesnych. Pomysłem dla najodważniejszych będzie z kolei postawienie na kontrasty – czyli niebieski, zielony i róż. W tym przypadku koniecznie trzeba jednak dokładnie przyjrzeć się odcieniom i stawiać na te bardziej przygaszone.

Dlaczego warto kupić kremowy dywan na Komfort.pl?

Dobrze dobrany dywan kremowy będzie więc pasować nie tylko do białych czy szarych mebli, ale też bardziej charakternych barw. Do każdego przypadku warto jednak podchodzić indywidualnie, zwracając uwagę na ilość światła w pomieszczeniu czy też własne preferencje. W każdej sytuacji warto jednak poszukiwania idealnego dywanu rozpocząć w naszym sklepie. Wszystkie oferowane przez nas dywany charakteryzują się wysoką jakością, ciekawym wzornictwem i atrakcyjną ceną, która z pewnością dodatkowo ułatwia zakup. Co więcej, ich wybór jest naprawdę szeroki, dzięki czemu dużo łatwiej znaleźć ten najodpowiedniejszy.