Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

4 nowoczesne chodniki do przedpokoju, które zapewnią dobre pierwsze wrażenie

4 nowoczesne chodniki do przedpokoju, które zapewnią dobre pierwsze wrażenie

Chodnik do przedpokoju może być nie tylko praktyczny. Odpowiednio dobrany i dopasowany do aranżacji może stanowić jej nieodłączny element, z powodzeniem pełniąc funkcje dekoracyjne. Jaki jednak nowoczesny chodnik do przedpokoju najlepiej wybrać, by zrobił dobre pierwsze wrażenie na odwiedzających nas gościach?

Nowoczesne chodniki do przedpokoju – dlaczego warto na nie postawić?

Chodniki do przedpokoju mogą być czymś więcej niż funkcjonalnym dodatkiem. Dlaczego warto kupić chodnik? Choć na pierwszy plan wysuwają się aspekty praktyczne, jak ochrona przed zabrudzeniem i uszkodzeniem podłogi czy izolacja od chłodnej posadzki, nie sposób nie wspomnieć o walorach dekoracyjnych chodników. Ponadto śmiało możemy wykorzystać je podczas urządzania innych pomieszczeń, o czym więcej można przeczytać w artykule: Chodniki – gdzie poza przedpokojem dobrze się sprawdzą?

Nowoczesne chodniki do przedpokoju z powodzeniem pełnią wszystkie wymienione wyżej funkcje. Co więcej, dzięki ich różnorodności możemy stworzyć niemal dowolną aranżację – taką, w której chodnik nowoczesny stanie się uzupełnieniem wystroju, lub taką, gdzie będzie stanowił jego wyróżniający się element. A zatem, jaki chodnik do przedpokoju w stylu nowoczesnym warto wybrać? Oto 4 nasze typy!

4 nowoczesne chodniki do przedpokoju, które zapewnią dobre pierwsze wrażenie

1. Nowoczesny chodnik do przedpokoju w jednolitym kolorze

Charakterystyczne dla nowoczesnych aranżacji są stonowane barwy, proste formy i oszczędne wzornictwo. Z tego powodu pierwszą naszą propozycją nie będzie nic innego jak chodnik do przedpokoju nowoczesny w jednolitym odcieniu. Gładki, pozbawiony wzorów model to doskonała propozycja dla osób, które chcą wykreować stylową, a zarazem ponadczasową przestrzeń. W zależności od kolorystyki dominującej we wnętrzu może to być biały, czarny czy szary chodnik do przedpokoju – każda z tych barw idealnie wpisze się w założenia stylu nowoczesnego.

2. Kolorowy chodnik do przedpokoju w nowoczesnej odsłonie

W aranżacjach w duchu współczesności często stosowane są kontrastujące zestawienia. Jeśli zależy nam na wprowadzeniu wyróżniającego się akcentu, nowoczesne chodniki świetnie się do tego nadadzą! Tylko na jaki kolorowy chodnik do przedpokoju się zdecydować? Możliwości mamy naprawdę sporo – od słonecznej żółci, przez krzykliwą czerwień, po nasyconą butelkową zieleń. W takim przypadku warto jednak też zadbać o inne, nawet drobne dodatki utrzymane w podobnym odcieniu – ozdobną poduchę, ramkę na zdjęcia czy doniczkę do kwiatów.

3. Chodnik nowoczesny we wzory

Chcąc stworzyć udaną aranżację w nowoczesnym klimacie, możemy postawić także na chodnik wzorzysty. W tego typu wnętrzach z reguły najlepiej sprawdzają się chodniki nowoczesne do przedpokoju z motywem geometrycznym. W kwestii kolorystyki ponownie do wyboru mamy dwie opcje: możemy zdecydować się na monochromatyczny chodnik do holu – czyli w tym przypadku zdobiony wzorami utrzymanymi w kilku odcieniach jednej barwy – lub model wielokolorowy.

4. Chodnik nowoczesny do przedpokoju w orientalnym klimacie

Choć styl nowoczesny wydaje się mieć sztywno określone ramy, projektanci coraz chętniej wprowadzają do niego elementy, które na pierwszy rzut oka zupełnie do niego pasują. Nic bardziej mylnego! W przedpokoju urządzonym w jasnych, stonowanych barwach nowoczesny chodnik do przedpokoju z motywem tureckim, perskim czy marokańską koniczyną będzie stanowił fantastyczne urozmaicenie!

Jaki chodnik do przedpokoju wybrać?

Wybierając nowoczesny chodnik do przedpokoju, powinniśmy kierować się nie tylko jego kolorem czy wzorem. Ważne są również materiał oraz rozmiar dywanika – od nich bowiem zależą jego walory użytkowe. W nowoczesnych przedpokojach sprawdzają się między innymi modele z włókien syntetycznych – na przykład chodniki akrylowe lub chodniki polipropylenowe – które są trwałe, łatwe w czyszczeniu, a przy tym występują w wielu wariantach kolorystycznych.

Z kolei rozmiar najlepiej dobierać, mając na uwadze metraż przedpokoju oraz miejsce, w którym chcemy położyć chodnik. Nie powinniśmy mieć jednak problemu ze znalezieniem odpowiedniego modelu – do wyboru mamy małe chodniki 60 cm, średnie chodniki 70 cm oraz większe chodniki 90 cm. Jeśli nasze wnętrze ma nietypowy kształt lub zależy nam na niestandardowych wymiarach dywanika, optymalnym rozwiązaniem będą nowoczesne chodniki do przedpokoju na metry.