Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Chodnik do sypialni? Dlaczego nie! 3 powody za i 3 pomysły aranżacyjne

Chodnik do sypialni? Dlaczego nie! 3 powody za i 3 pomysły aranżacyjne

Trudno chyba znaleźć osobę, która o poranku lubiłaby stawiać stopy na zimnej podłodze. By umilić sobie poranne wstawanie, aranżację sypialni można uzupełnić o gustowny chodnik. Czy to jednak jedyny powód, dla którego warto się na niego zdecydować? Sprawdzamy, dlaczego chodniki do sypialni to doskonały pomysł i podpowiadamy, jak wkomponować je we wnętrze.

Chodniki do sypialni zapewniają stopom ciepło

Wymarzona sypialnia to taka, która kojarzy nam się z ciepłem i przytulnością – miejscem, w którym możemy odpocząć i zregenerować siły po intensywnie spędzonym dniu. Bijący od podłogi chłód, odczuwalny głównie w jesienne czy zimowe poranki, może jednak skutecznie zaburzyć panującą w pomieszczeniu atmosferę. Chodniki pomogą nam zatroszczyć się o własny komfort i dobre samopoczucie, niezależnie od pory dnia – w tej roli znakomicie sprawdzi się zwłaszcza puszysty chodnik do sypialni.

Chodniczek do sypialni chroni podłogę przed uszkodzeniem

Wystarczy chwila nieuwagi czy roztargnienia, by trzymana w dłoni szklanka rozbiła się w drobny mak o podłogę. Miękki chodnik do sypialni skutecznie zamortyzuje uderzenie, tym samym chroniąc posadzkę przed ewentualnym uszkodzeniem. Dzięki temu nie musimy się martwić, że przez rozbite szkło na podłodze pojawią się rysy czy inne skazy, które mogłyby negatywnie wpłynąć na jej estetykę.

Chodniki dywanowe do sypialni podkreślają urok podłogi

Wiele osób zastanawia się, czy lepszym rozwiązaniem jest wykładzina do sypialni, czy właśnie chodnik. Choć pierwszy wariant ma niewątpliwie wiele zalet, decydując się na wykładzinę, musimy pogodzić się z faktem, że szczelnie przykryje ona całą podłogę. Mimo że jest ona wtedy doskonale chroniona, skryje ona starannie dobierane panele podłogowe do sypialni czy piękne kafle.

W takiej sytuacji lepszym pomysłem mogą okazać się małe dywany do sypialni – zabezpieczą podłogę, a jednocześnie pozwolą cieszyć się jej urokiem. Do wyboru mamy modele w różnych rozmiarach – małe chodniki 60 cm, przez średnie chodniki 70 cm, po całkiem spore chodniki 90 cm. Bez problemu znajdziemy więc model, który będzie należycie pełnił swą funkcję, a zarazem nie przysłoni całkowicie podłogi.

Jak dopasować chodnik do wystroju sypialni? Aranżacje chodników

Wiemy już, dlaczego warto kupić chodnik do sypialni. Przyszedł zatem czas, by odpowiedzieć na pytanie, jak umiejętnie wkomponować go w aranżację tego wnętrza. Chodnik do pokoju może być bowiem nie tylko praktyczny – świetnie sprawdzi się on też jako element wystroju, podkreślając styl, w jakim została urządzona konkretna przestrzeń. Tylko jak dobrać odpowiedni chodnik do sypialni?

Podobnie jak w przypadku innych pomieszczeń, wybierając dywany i chodniki do sypialni, możemy zdecydować się na model dopasowany do aranżacji lub odróżniający się na jej tle. Jak zastosować tę zasadę na przykład w popularnych sypialniach skandynawskich? Jeśli chcemy, by chodnik komponował się z wystrojem, postawmy na model w jasnym kolorze – kremowy, beżowy czy jasnoszary. Jeżeli ma on stanowić wyróżniający się akcent, dobrym pomysłem będzie chodnik w pastelowym odcieniu różu, turkusu lub błękitu bądź – w nieco odważniejszej odsłonie – w kolorze nasyconej żółci, chabrowym lub butelkowej zieleni. We wnętrzu rodem z dalekiej Północy warto skusić się na chodnik wełniany, bawełniany czy z juty, które wprowadzą do pomieszczenia powiew naturalności.

A jaki chodniczek do sypialni nowoczesnej będzie odpowiedni? W tym przypadku możemy sięgać po tę samą paletę barw, jak przy wnętrzu urządzonym w duchu scandi. Oba style bazują bowiem na stonowanej kolorystyce, ale nieobce są im wyraziste detale. Śmiało więc możemy zdecydować się na biały dywanik chodnik do sypialni czy model w odcieniu szarości. Oryginalnie będzie prezentował się także czarny chodnik do sypialni, który nada przestrzeni zdecydowany charakter.

Popularnym stylem, chętnie wprowadzanym do sypialni, jest również glamour. Jaki chodnik pasuje do takiego wnętrza? Jako że typowe dla stylistyki glamour są elegancja i blask, dywan może pełnić funkcję dodatku tonującego aranżację. Warto więc postawić na model o jednolitej barwie – na przykład nawiązującej do innych znajdujących się w pomieszczeniu dekoracji.