Zlewozmywaki dwukomorowe z ociekaczem
Zlewy kuchenne dwukomorowe z ociekaczem to przede wszystkim stosunkowo duże modele, które idealnie sprawdzą się w przestronnej rodzinnej kuchni. Jeśli zaplanowaliście w Waszej kuchni wygodny zlewozmywak 2-komorowy z ociekaczem, to zapraszamy do sprawdzenia, jakie modele są aktualnie dostępne w naszej ofercie. W stałej sprzedaży mamy zlewozmywaki 2-komorowe z ociekaczem z najnowszych kolekcji polskich i zagranicznych producentów wyposażenia kuchni. Są to między innymi zlewy 2-komorowe z ociekaczem Laveo i Kuchinox.
Na co warto zwrócić uwagę, wybierając kuchenny zlewozmywak 2-komorowy z ociekaczem? Jednym z najistotniejszych kryteriów, które ma wpływ nie tylko na wygląd, ale również na sposób codziennego użytkowania kuchni, ma materiał, z którego wykonany jest zlew 2-komorowy z ociekaczem. Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu największą popularnością cieszyły się zlewy stalowe. Wykonany z tego materiału zlewozmywak 2-komorowy z ociekaczem jest stosunkowo lekki. Taki zlew jest dzięki temu łatwy w transporcie i montażu. Wbrew pozorom ma to duże znaczenie, gdyż zlewy 2-komorowe to zwykle stosunkowo szerokie modele. Stal jest odporna także na niskie i wysokie temperatury i większość środków do pielęgnacji i dezynfekcji kuchni. Czy stalowy zlew 2-komorowy z ociekaczem ma jakieś wady? Jak każdy produkt, również zlew stalowy ma swoje słabe strony. Powierzchnię takiego zlewozmywaka stosunkowo łatwo zarysować. Rysy takie mogą powstać na przykład w trakcie mycia w zlewie ostrych kuchennych noży lub w wyniku stosowania abrazyjnych środków czyszczących. Inny mankamentem zlewów stalowych jest to, że są one stosunkowo głośne. Uderzający w powierzchnię stalowego zlewu strumień wody może w niektórych przypadkach generować niepotrzebny w kuchni hałas.
Jednym z wnętrzarskich kuchennych trendów, który w ciągu ostatnich kilku lat znacząco zyskał na popularności, są zlewy granitowe. Takie modele dostępne są również w kategorii zlewozmywaki 2-komorowe z ociekaczem. Co ciekawe, zlewy tego rodzaju nie są w rzeczywistości wykonane z prawdziwego granitu w czystej postaci. Powstają one z mineralnego kompozytu, którego głównym składnikiem jest granit. Jak powstaje taki materiał? Zmielony na drobny pył granit łączony jest z syntetycznymi żywicami poliestrowymi w proporcji mniej więcej 80% do 20%. W zależności od mieszanki stosowanej przez danego producenta zawartość granitu może być nieco większa lub mniejsza. Niezależnie od tego mineralne kompozyty wykorzystywane do produkcji kuchennych zlewozmywaków mają podobne właściwości. Jest to przede wszystkim materiał bardzo trwały i odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Granitowy zlewozmywak 2-komorowy z ociekaczem to więc produkt, który posłuży Wam w kuchni przez wiele lat. Trwałość to jednak niejedyna zaleta kuchennych zlewów wykonanych z tego materiału. Bardzo dużym atutem są także kwestie czysto estetyczne. Zlewozmywaki 2-komorowe z ociekaczem, dzięki możliwości barwienia w masie, dostępne są w kilku różnych kolorach. Wielu producentów wyposażenia kuchni ma w swojej ofercie zlewy 2-komorowe czarne i szare. Po taki model możecie śmiało sięgnąć w przypadku wielu nowoczesnych i minimalistycznych aranżacji. Zlew 2-komorowy z ociekaczem czarny może być ozdobą na przykład kuchni industrialnej lub kuchni w stylu glamour. Z kolei zlewy 2-komorowe szare wykorzystać możecie między innymi w kuchni inspirowanej skandynawskim minimalizmem lub w designerskich, nowoczesnych aranżacjach.
Niezależnie od tego, jakie trendy wnętrzarskie zainspirowały Waszą kuchnię, spore znaczenie ma również to, gdzie umieścicie zlewozmywak względem innych elementów wyposażenia kuchni. W większości przypadków na stworzenie funkcjonalnej i wygodnej w użytkowaniu przestrzeni pozwala tak zwana zasada trójkąta roboczego. Co to takiego? Reguła trójkąta roboczego mówi o tym, że trzy kluczowe w kuchni strefy: zlewozmywak, lodówka i kuchenka powinny na planie tego pomieszczenia stanowić wierzchołki trójkąta. Istotne jest również zachowanie między nimi odpowiednich odległości. Są one oczywiście częściowo uzależnione od wymiarów i układu kuchni, na jaki się zdecydowaliście. Jeśli tylko jest to możliwe, to zdecydowanie warto stosować się do uniwersalnej zasady trójkąta roboczego w aranżacji kuchni. Dotyczy to oczywiście nie tylko projektów z 2-komorowym zlewem z ociekaczem, ale praktycznie każdej kuchennej aranżacji.
Zlewozmywak dwukomorowy z małym ociekaczem
Zastanawiacie się, czy lepiej sprawdzają się zlewy kuchenne dwukomorowe z małym ociekaczem, czy może jednak modele wyposażone w duży i przestronny ociekacz? Wybór konkretnego zlewozmywaka powinien być uzależniony przede wszystkim od Waszych potrzeb i dostępnego w kuchni miejsca. Zlewozmywaki dwukomorowe to najczęściej stosunkowo szerokie modele. Dodatkowy duży ociekacz może sprawić, że będziemy musieli zrezygnować z całkiem pokaźnej części kuchennego blatu. Nic więc dziwnego, że w tej kategorii dużo większym powodzeniem cieszą się zlewy kuchenne dwukomorowe z małym ociekaczem. Są jednak sytuacje, w których duży ociekacz może być bardzo przydatnym elementem wyposażenia kuchni. Dotyczy to w szczególności projektów kuchni, w których nie ma zmywarki. Jeśli macie zamiar zdecydowaną większość lub wszystkie naczynia myć w zlewie, to duży ociekacz może być wręcz niezbędny. Przestrzeń ta przydaje się zresztą nie tylko w trakcie mycia naczyń. Duży ociekacz jest bardzo przydatny także do mycia świeżych składników w trakcie przygotowywania posiłków lub przy rozmrażaniu produktów z zamrażalnika. Jest to więc rozwiązanie, które może zainteresować osoby, które dużo i często gotują.
Zlewozmywak dwukomorowy z ociekaczem głęboki
Kolejne kryterium, o którym warto pamiętać przy wyborze zlewozmywaka dwukomorowego z ociekaczem, to jego głębokość. To, czy lepszy będzie zlewozmywak dwukomorowy głęboki z ociekaczem, czy może jednak stosunkowo płytki model, zależy przede wszystkim od tego, jak intensywnie będzie użytkowana kuchnia. W kuchni dla zabieganego singla, który często je na mieście, rzadko gotuje i na co dzień korzysta ze zmywarki, może się sprawdzić stosunkowo płytki zlew kuchenny. Zaletą takich modeli jest to, że zlew zajmuje mało miejsca w pionie, dzięki czemu zyskujecie więcej przestrzeni wewnątrz szafki pod zlewozmywak. W kuchni, z której na co dzień korzysta cała rodzina zdecydowanie lepiej postawić na zlewozmywak dwukomorowy głęboki z ociekaczem. Głębsze komory przydają się przy częstszym myciu większej ilości naczyń. Głęboki zlewozmywak jest przydatny także w trakcie gotowania, gdy musimy na przykład umyć warzywa lub owoce, lub odcedzić gotujący się makaron.
Zlewozmywak dwukomorowy z ociekaczem z prawej strony
Wybierając zlewozmywak dwukomorowy z ociekaczem, powinniście wziąć pod uwagę również to, czy na co dzień będzie z niego korzystała osoba prawo, czy leworęczna. Rozwiązaniem dedykowanym dla osoby leworęcznej jest zlewozmywak 2-komorowy z ociekaczem z prawej strony. Typowe zlewy dla leworęcznych należą raczej do rzadkości. Wynika to oczywiście z tego, że osoby leworęczne stanowią jedynie około 15% całej populacji. Większość producentów wyposażenia kuchni postawiła jednak na uniwersalne rozwiązanie tego problemu w postaci tak zwanych zlewów odwracalnych. Taki model można zamontować w dowolny sposób. Zlew odwracalny możemy więc w zależności od naszych potrzeb wykorzystać jako zlewozmywak dwukomorowy z ociekaczem z prawej strony lub model, w którym ociekacz będzie po lewej. Co więcej, w ofercie niektórych marek dostępne są także zlewy kuchenne z ociekaczami po obu stronach. Choć dotyczy to przede wszystkim nieco mniejszych zlewów jednokomorowych.
Zlew 2-komorowy z ociekaczem po lewej stronie
Kierując się przedstawioną powyżej zasadą zlewozmywak dwukomorowy z ociekaczem z lewej strony to produkty przeznaczone przede wszystkim dla osób praworęcznych. Ważne jest nie tylko to, po której stronie znajduje się ociekacz. Dla zachowania wygodnej komunikacji pomiędzy poszczególnymi kuchennymi strefami istotne jest również umiejscowienie innych elementów wyposażenia. Jeśli zlew 2-komorowy z ociekaczem po lewej stronie znajduje się w jednej linii zabudowy z kuchenką lub płytą indukcyjną, to w przypadku osób praworęcznych kuchenka powinna być po prawej, a zlew po lewej. Generalna zasada dotycząca orientacji kuchni dla osób praworęcznych mówi o tym, że kolejne kuchenne strefy powinny być na planie kuchni umieszczone zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Analogicznie optymalne ustawienie stref kuchennych w kuchni dla leworęcznych powinno być przeciwne do ruchu wskazówek zegara.
Zobacz powiązane produkty
Zlewozmywaki jednokomorowe
Zlewozmywaki jednokomorowe z ociekaczem
Zlewozmywaki dwukomorowe
Zlewozmywaki granitowe
Zlewozmywaki dwukomorowe z ociekaczem
Zlewozmywaki podwieszane (podblatowe)
Zlewozmywaki czarne
Zlewozmywaki z ociekaczem
Zlewozmywaki granitowe jednokomorowe
Zlewozmywaki czarne jednokomorowe
Zlewozmywaki wpuszczane w blat
Zlewozmywaki jednokomorowe stalowe
Zlewozmywaki Teka
Zlewozmywaki z baterią (zestawy)
Zlewozmywaki 1,5 komorowe
Zlewozmywaki dwukomorowe stalowe
Zlewozmywaki granitowe dwukomorowe
Zlewozmywaki ceramiczne jednokomorowe
Zlewozmywaki okrągłe
Zlewozmywaki 1,5 komorowe z ociekaczem
Zlewozmywaki 80x60
Zlewozmywaki 60cm
Zlewozmywaki ze stali nierdzewnej (stalowe)
Zlewozmywaki 80cm
Zlewozmywaki białe jednokomorowe
Zlewozmywaki białe ceramiczne
Zlewozmywaki stalowe jednokomorowe z ociekaczem
Zlewozmywaki owalne
Zlewozmywaki srebrne
Zlewozmywaki Kuchinox
Zlewozmywaki 80x60 nakładane
Zlewozmywaki stalowe z ociekaczem
Zlewozmywaki jednokomorowe stalowe nakładane
Zobacz powiązane porady
Jak umeblować kuchnię, aby była praktyczna i stylowa?
Zlewozmywak – o czym warto pamiętać przy jego zakupie
Jak zabezpieczyć blat kuchenny przed wodą?
Dlaczego warto wybrać chodnik do kuchni? 5 argumentów za!
Sprzęty wolnostojące czy w zabudowie
Co powinien mieć idealny aneks kuchenny w nowoczesnym domu
Kuchnia mat czy połysk?
Jak urządzić małą kuchnię?
Wysoka kuchnia – jak zaprojektować jej aranżację?
Jak rozebrać baterię umywalkową?
Kuchenna wentylacja - o czym należy pamiętać
Bateria z termostatem – jakie ma minusy?
Ile kosztuje blat kuchenny?
Blat kuchenny drewniany czy laminowany - który lepszy?
Jakie drewno na blat kuchenny jest najlepsze + 3 alternatywy
Jak połączyć blat kuchenny?
Blat kuchenny - z jakiego materiału
Jaki blat kuchenny wybrać?