Current Image

Filtry

BATERIE ŁAZIENKOWE Z TERMOSTATEM

194 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Baterie łazienkowe z termostatem

Baterie łazienkowe termostatyczne zyskały w ciągu ostatnich kilku lat ogromną popularność. Na czym polega fenomen tego typu baterii? Bateria łazienkowa z termostatem pozwala na bardzo łatwe ustawienie optymalnej dla nas temperatury wody i zachowanie tych ustawień. Bateria łazienkowa z termostatem wyposażona jest zwykle w 2 pokrętła. Jedno z nich służy do uruchomienia strumienia wody i regulacji ciśnienia. W przypadku baterii termostatycznych prysznicowych czy wannowych pokrętło to służy również do przełączania się z wylewki na deszczownicę lub słuchawkę. Drugie pokrętło służy do ustawienia odpowiedniej temperatury wody. Raz ustawiona optymalna temperatura pozostanie na tym samym poziomie niezależnie od nagłych zmian ciśnienia wody w instalacji czy innych czynników zewnętrznych. Dzięki temu za każdym razem, gdy będziemy korzystać z prysznica, nie musimy tracić czasu na ustawienie odpowiedniej temperatury, tak jak miało to miejsce w przypadku tradycyjnych baterii starego typu.

Baterie łazienkowe z termostatem dostępne są aktualnie w ofercie większości czołowych producentów armatury łazienkowej. W naszym sklepie online baterie łazienkowe z termostatem to niemal 100 różnych modeli. Są to baterie termostatyczne prysznicowe, wannowe oraz wannowo-prysznicowe między innymi takich marek jak Hans Grohe. Deante, Kludi, Laveo, Omnires, Strohm Teka czy Cersanit.

Baterie łazienkowe termostatyczne – najważniejsze zalety

Baterie łazienkowe termostatyczne zarówno wannowe, jak i prysznicowe mają kilka bardzo istotnych zalet. Najważniejsze atuty baterii łazienkowych z termostatem to:

  • Komfort codziennego użytkowania i możliwość błyskawicznego ustawienia optymalnej temperatury wody.
  • Baterie łazienkowe termostatyczne to także rozwiązanie bardzo ekologiczne. W dłuższej perspektywie bateria z termostatem pozwala znacznie zmniejszyć ilość zużywanej w trakcie kąpieli wody.
  • Zaletą tego rodzaju baterii łazienkowych są również kwestie bezpieczeństwa. Bateria termostatyczna minimalizuje ryzyko poparzenia się zbyt gorącą wodą. Jest to więc idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy z prysznica czy wanny korzystają często małe dzieci.

Zobacz powiązane produkty