Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Umywalki meblowe – 5 najciekawszych modeli


Umywalki meblowe – 5 najciekawszych modeli

Każda użyteczna łazienka musi być wyposażona w odpowiednią umywalkę. Obecnie producenci oferują wiele typów i wzorów, które różnią się designem, zastosowanym materiałem czy sposobem montażu. Wśród nich sporą popularnością cieszą się umywalki meblowe. Jakie są ich zalety i które konkretne modele wybrać? Sprawdźmy!


Umywalki do łazienki – jaki mamy wybór?

Zagadnienie wyboru odpowiedniej umywalki z reguły pojawia się w chwili, gdy konieczne jest umeblowanie lub remont łazienki. Wtedy też większość osób ze zdziwieniem stwierdza, że wcale nie wszystkie one są „takie same”, a wybranie idealnej umywalki nie jest takie proste. Jakie ich typy są aktualnie najpopularniejsze?

  • Umywalki meblowe – montowane na odpowiedniej szafce.
  • Umywalki blatowe – umieszczane na lub w blacie.
  • Umywalki wiszące – przytwierdzane bezpośrednio do ściany.

Co jednak bardzo ważne, część z dostępnych produktów może być montowana na różne sposoby, także z wykorzystaniem postumentów i półpostumentów. Dostępne są też takie rozwiązania jak np. umywalki narożne czy wolnostojące. Różne są też materiały, z których są one wykonane. Spośród nich zdecydowanie największą popularnością cieszą się produkty ceramiczne i konglomeratowe, jednak dostępne są także modele z metalu, akrylu, szkła, kamienia czy nawet drewna. Bardzo różnorodne są też kształty umywalek i ich mis. W tym przypadku królują figury geometryczne, takie jak kwadrat, prostokąt czy koło, choć bez trudu można nabyć też artykuły asymetryczne. Co jasne, umywalki mogą się też różnić wielkością oraz innymi szczegółami konstrukcji, takimi jak posiadanie lub brak otworów na baterię i przelewowego, czy też szerokość rantu. Jak więc widać, obecnie wybór umywalek jest bardzo duży, nie trzeba więc martwić się o brak możliwości.

Jakie są zalety umywalek meblowych?

Mimo że liczba dostępnych na rynku umywalek jest olbrzymia, to nie da się ukryć, że niektóre ich rodzaje są szczególnie popularne. Należą do nich modele przeznaczone do montażu na różnego rodzaju szafkach. Dlaczego zainteresowanie nimi jest tak duże? Przede wszystkim wynika ono z uniwersalności takiego rozwiązania. Można je zastosować zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach, a przy zastosowaniu odpowiednich mebli łazienkowych, można je także dostosować do praktycznie każdego stylu. Drugą ważną zaletą umywalek meblowych jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni pod nią, co z pewnością ma znaczenie dla posiadaczy mniejszych pomieszczeń kąpielowych. Opcja taka daje też dodatkowe korzyści z punktu widzenia wygody przechowywania i estetyki. W szafce pod zlewem można wygodnie schować wszelkie niezbędne środki higieniczne czy kosmetyki używane na co dzień, dzięki czemu nie będą one zagracały pomieszczenia i jednocześnie zawsze pozostaną pod ręką.

Ciekawe umywalki meblowe w dobrej cenie – jakie modele wybrać?

Jak nietrudno zgadnąć, duże zainteresowanie umywalkami meblowymi przekłada się automatycznie na sporą liczbę dostępnych produktów, które oczywiście różnią się designem, wielkością i cechami użytkowymi. Oczywiście nie sposób wobec tego przedstawić wszystkich ciekawych rozwiązań. Poniżej prezentujemy jednak pięć naprawdę interesujących modeli do różnych wnętrz.

"> Wybór odpowiedniej dla siebie umywalki nie jest obecnie prosty. Wynika to z faktu, że liczba produktów i modeli dostępnych w sprzedaży jest wręcz olbrzymia. Warto więc bliżej przyjrzeć się naszej ofercie, która obejmuje tylko wysokiej jakości produkty w dobrych cenach.

Zobacz powiązane produkty