Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jak dobrać baterie w łazience idealnie do umywalki i wanny?

Łazienka powinna być funkcjonalna, niezawodna, ekologiczna i estetyczna. Dlatego warto dokładnie pochylić się nad wyborem właściwej armatury łazienkowej. Będzie ona przysłowiową kropką nad i. Wybór baterii do umywalek i wanien to wbrew pozorom niełatwa decyzja. Na co zwrócić uwagę?


W sklepach z armaturą znaleźć dziś można mnóstwo rozwiązań dotyczących baterii – różnorodne rodzaje, modele i kształty: umywalkowe, wannowo-prysznicowe, prysznicowe, bidetowe czy wolnostojące, ścienne i podtynkowe. Wszystko zależy od posiadanej instalacji i poziomu rur. Nasze baterie powinny przede wszystkim komponować się ze stylistyką łazienki, jak również być dopasowane do typu umywalki, prysznica czy wanny. Nie wszystko złoto, co się świeci, poznajmy więc porady ekspertów, którzy wyjaśnią detale.

Klienci często wybierają baterie stojące, idealne do umywalki i bidetu, dodatkowo baterie z jednym uchwytem, które pozwalają oszczędzać wodę. Pod prysznicem lub nad wanną najlepsze będą baterie ścienne lub podtynkowe. W tym przypadku należy przemyśleć ich wybór, zanim wykończymy ściany. W ścianie montujemy mechanizm, a na zewnątrz przełącznik.

Rozwiązaniem ekologicznym, coraz częściej stosowanym, są baterie z głowicą ceramiczną i takimi samymi pierścieniami, które zapobiegają rozszczelnieniu i zabezpieczają przed przeciekaniem. Kapiąca z baterii woda to utrata nawet kilkunastu litrów w ciągu doby. Z kolei baterie termostatyczne pozwalają na ustawienie temperatury wody i potrzebują mniej czasu na jej regulację. Znajdziemy także baterie ze specjalnym przyciskiem „eko”, ograniczającym zużycie wody nawet do 60 procent.

Oszczędność wody zapewniają krany z perlatorem, właściwie nie ma już innych na rynku. To wodoszczelna końcówka ze specjalną siatką, która napowietrza wodę i w ten sposób ogranicza jej zużycie. Warto zwrócić uwagę na tę drobną część armatury łazienkowej, która na pewno przyda się w każdym domu.

Pamiętajmy też o właściwych sposobach czyszczenia kamiennych osadów i dobierajmy odpowiednie środki, które nie zniszczą powierzchni baterii, tym bardziej, gdy są one chromowane lub pozłacane.