Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jaki kolor mebli do przedpokoju?

Jaki kolor mebli do przedpokoju?

Z reguły urządzanie przedpokoju stoi dość daleko na liście domowych priorytetów. W końcu przecież grunt to piękny salon, przytulna sypialnia czy elegancka łazienka. Jednak w praktyce, zarówno mieszkańcy domu czy mieszkania, jak i wszyscy goście najpierw wchodzą właśnie do tego pomieszczenia. Jeśli więc zależy nam na dobrym pierwszym wrażeniu, to z całą pewnością powinniśmy dobrze przemyśleć, jak urządzić przedpokój. W tym tekście podpowiadamy, jak podejść do tego zagadnienia!

Jaki kolor szafy do przedpokoju

Przedpokój, podobnie jak każde inne pomieszczenie w domu czy mieszkaniu, powinien być urządzony w sposób spójny i użyteczny. W tym przypadku należy jednak zwrócić uwagę, że bardzo często hol bywa niezwykle mały i nieustawny, bez dostępu światła dziennego. Sytuacja taka dotyczy najczęściej mieszkań, choć i w wielu domach bywa podobnie. Oczywiście wpływa to bezpośrednio na możliwości ich aranżacji i zmusza do szukania kreatywnych rozwiązań. Z pewnością więc dużo łatwiej urządza się obszerne i jasne przedpokoje, w przypadku których możemy sobie pozwolić na dużo więcej dowolności, także w kwestii doboru kolorów. Niezależnie od sytuacji wyjściowej, zawsze najważniejszym elementem wyposażenia holu będzie szafa – nierzadko umieszczona w specjalnie do tego przygotowanej wnęce. Obecnie sporą popularnością cieszą się szafy przesuwne, które można umieścić nawet w bardzo wąskich korytarzykach. Co przy tym jasne, sprawdzą się one także w większych przestrzeniach, choć w ich przypadku dalej dominują szafy uchylne. Z punktu widzenia wystroju, kluczowy jest jednak fakt, że na ogół są one przedmiotami dominującymi, które narzucają styl całego pomieszczenia. W przypadku niewielkich i sztucznie oświetlonych przedpokoi najczęściej polecanym rozwiązaniem będzie biały mebel tego typu, o dość prostym designie. Inną opcją może być szafa w barwie jasnego drewna, która świetnie też sprawdzi się w dużych nowoczesnych holach. Do nich pasować będą też rozwiązania w mocniejszych kolorach – np. czarnym czy ciemnobrązowym.

Lustro w przedpokoju

Jednym z bardzo ważnych elementów wystroju każdego przedpokoju jest duże lustro. Oczywiście pełni ono przede wszystkim bardzo ważną funkcję użytkową, pozwalając na skontrolowanie i ewentualne poprawienie naszego wyglądu zewnętrznego przed wyjściem z domu. Dlatego też wiele osób decyduje się na montaż dużych zwierciadeł do ziemi, które umożliwiają zobaczenie w nich całej sylwetki. Warto przy tym też podkreślić, że możliwości instalacji luster w przedpokoju jest naprawdę sporo. Można po prostu powiesić je na ścianie, ustawić na stoliku lub szafce, czy też postawić na szafę, której drzwi będą pokryte taflą szkła. I w tym przypadku wybór konkretnego produktu powinien wynikać z wielkości i charakteru przedpokoju. Duże lustra szczególnie polecane są do ciemnych holi, gdyż odbijając światło, pozwolą nieco rozjaśnić przestrzeń.

Stolik pod lustro w przedpokoju

Jak już wspomnieliśmy, lustro w małym przedpokoju można także ustawić na meblach – mogą to być specjalne stoliki lub też komody. Przy okazji ich zakupu warto pamiętać, że z reguły najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie w tym przypadku na styl podobny, jak w przypadku szafy. Co jednak równie ważne, jeśli posiadane przez nas lustro jest niezwykle zdobne, to warto postawić na bardziej stonowaną i minimalistyczną komodę w prostych barwach. Dzięki temu wyeksponujemy wszystkie detale zwierciadła.

Szafka na buty do przedpokoju

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia przedpokoju jest szafka do przedpokoju na buty. W tym przypadku z reguły stosuje się jedno z trzech rozwiązań:
- Osobną zamykaną szafę na obuwie,
- Stojak na aktualnie używane buty i szafkę „pozasezonową”,
- Wygospodarowanie miejsca na buty w głównej szafie – na ogół wówczas stosuje się też dodatkowy stojak.
- Z punktu widzenia aranżacji, zarówno stojak na buty, jak i szafka do tego celu powinny współgrać z główną szafą. Czasem jednak ciekawym rozwiązaniem może być postawienie np. na białą szafę i czarny stojak z metalu, które będą się świetnie uzupełniać.

Wieszak do przedpokoju – biały, czarny czy szary?

W każdym holu powinien się też znaleźć wieszak. Może być to mebel wolnostojący, wiszący czy też połączony z ławką, czy szafą. W przypadku wieszaków samodzielnych wybierać można obecnie spośród wielu opcji, wykonanych z reguły z drewna lub metalu. Dominująca kolorystyka to z kolei tradycyjna biel, czerń i różne odcienie szarości. Wybór w tym przypadku powinien być także uzależniony od reszty wystroju. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest postawienie na kontrast – i zakupienie np. czarnego wieszaka do białej szafy.

Wielu specjalistów od aranżacji wnętrz twierdzi, że przedpokój to wizytówka każdego domu czy mieszania. W podejściu takim jest z pewnością sporo racji, dlatego też warto dobrze przemyśleć, jak urządzić to pomieszczenie.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady