Current Image

Filtry

SZAFY Z LUSTREM (LUSTRZANE)

241 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Szafy z lustrem

Szafy z lustrem to meble, które wybieramy najczęściej do przedpokoju lub sypialni. W sypialni szafa z lustrem pełni zwykle rolę garderoby, a duże lustro jest pomocne przy porannej toalecie czy kompletowaniu stylizacji do pracy. Szafa z lustrem do przedpokoju służy nam najczęściej jako schowek na wierzchnie ubrania, parasole i inne podobne akcesoria. Duże lustro pozwala nam szybko kontrolować nasz wygląd przed wyjściem z domu.

Szafy z lustrem mają jednak jeszcze jedną bardzo istotną zaletę. Duże lustro może optycznie powiększyć pomieszczenie, rozjaśnić je i nadać mu głębi. Szafa z lustrem to więc idealny dodatek do aranżacji stosunkowo niewielkich pomieszczeń, które chcielibyśmy wizualnie powiększyć.

Szafa z lustrem otwierana czy przesuwna?

Przy wyborze szafy z lustrem bardzo ważne jest również to, na jaką konstrukcję drzwi się zdecydujemy. W ofercie sklepu internetowego Komfort dostępne są zarówno szafy z lustrem otwierane, jak i wyposażone w lustro szafy przesuwne. Szafa przesuwna z lustrem to rozwiązanie zaprojektowane z myślą o niewielkich pomieszczeniach, w których klasycznie otwierane drzwi mogłyby kolidować z innymi elementami wyposażenia. Przesuwne drzwi w szafie z lustrem są wygodne w użyciu, a ich konstrukcja zajmuje niewiele miejsca. Przesuwne szafy z lustrem mają jeszcze jedną zaletę. Można w nich zamontować o wiele szersze lustro niż w przypadku szaf otwieranych. Na szafy przesuwne z lustrem możemy zdecydować się zarówno w przypadku sypialni, jak i przedpokoju. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest ograniczony dostęp do zawartości szafy. W konstrukcji przesuwnej zawsze co najmniej jedno skrzydło szafy pozostanie zamknięte.

Jeśli nie musimy martwić się o dostępne w pomieszczeniu wolne miejsce, możemy wybrać proste szafy otwierane z lustrem. Klasyczna konstrukcja drzwi pozwala na o wiele łatwiejszy dostęp do zawartości szafy. Szerokość skrzydła drzwi takiej szafy ogranicza jednak wielkość lustra. Zwykle jedno skrzydło drzwi ma szerokość maksymalnie 60 cm. Jeśli więc zależy nam na szerszym lustrze, powinniśmy raczej zdecydować się na szafy przesuwne.

Zobacz powiązane produkty