Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jaka szafa do pokoju dziecka? 3 kluczowe rady!

Jaka szafa do pokoju dziecka? 3 kluczowe rady!

Urządzenie dziecięcego pokoju to wspaniała chwila dla wielu rodziców. To wówczas można popuścić wodze fantazji i wybrać najpiękniejsze i najciekawsze rozwiązania. Obowiązkowym elementem każdego takiego pokoju jest też oczywiście szafa, której wybór ma potem spore znaczenie. Dlatego też w tym tekście podpowiadamy, jak wybrać mebel, który będzie pod każdym względem „naj”.

Szafa do pokoju dziecka – czy jest potrzebna?

Pisząc o wyposażeniu pokoju dziecięcego łatwo wpaść na przysłowiową minę. Wynika to z faktu, że liczba koncepcji i rodzicielskich pomysłów jest naprawdę olbrzymia. Nie inaczej jest też w tym konkretnym przypadku. Wstawianie dużej szafy do pokoju dziecka przez niektóre osoby uznawane jest za błąd. Tłumaczą one, że szczególnie młodsze pociechy i tak nie skorzystają z ich pełnej użyteczności, dlatego też lepiej postawić na niskie komody czy regały. Twierdzenie takie ma oczywiście pewne podstawy, jednak nie bierze ono pod uwagę, że dzieci rosną i ich potrzeby zmieniają się z roku na rok – a nawet z miesiąca na miesiąc. Dlatego też jeśli nie chcemy martwić się regularnymi przemeblowaniami, to postawienie na dużą i pojemną szafę będzie na pewno słuszne. Mebel taki faktycznie nie od razu będzie w pełni wykorzystywany przez dziecko, co jednak nie znaczy, że musi stać on pusty – na wyższych półkach można w końcu trzymać inne przedmioty. Dodatkowo też pojemne szafy w późniejszym czasie ułatwią dbanie o porządek i segregowanie rzeczy. Uniknie się dzięki temu częstego problemu, gdy rosnąca liczba ubrań, zabawek czy pamiątek uniemożliwia ich posegregowanie i tworzy po prostu bałagan.

Jaka szafa do pokoju dziecięcego będzie najlepsza? Nasze podpowiedzi!

Zakup szafy dla dziecka powinien być oczywiście dobrze przemyślany pod wieloma względami. Dlatego też poniżej zwracamy uwagę na trzy najważniejsze ich cechy.

1. Szafa do dziecięcego pokoju – przede wszystkim bezpieczna!

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie mebli do pokoju dziecięcego, jest oczywiście ich bezpieczeństwo. I nie ma w tym przypadku znaczenia, czy chodzi o szafę, biurko, łóżko czy krzesła białe lub krzesła żółte. Wszystkie one muszą być odpowiednio wytrzymałe, pomalowane farbami bez substancji toksycznych i zamontowane w taki sposób, by nie stwarzały zagrożenia. W przypadku wszelkiego rodzaju szaf należy też zwrócić uwagę na odpowiednie zabezpieczenie drzwi, by uniknąć przytrzaśnięcia lub zatrzaśnięcia się pociechy w środku. Dlatego też wybrane szafy przesuwne czy uchylne muszą mieć spowalniacze, czy też nie mogą się zamykać bez możliwości otwarcia od wewnątrz.

2. Szafa do pokoju dzieci – użyteczność na pierwszym miejscu!

Druga ważna kwestia to oczywiście użyteczność. W przypadku mebli dla dzieci warto o niej wspominać, gdyż często przegrywa ona z atrakcyjną estetyką. Tymczasem kiepskie wykorzystanie przestrzeni czy zastosowanie nieergonomicznych rozwiązań szybko zniechęci najmłodszych do korzystania z mebla. Warto też w tym miejscu podkreślić, że dziecięca perspektywa jest nieco inna, dlatego też umieszczone poza zasięgiem uchwyty czy też ciężko działające zamknięcia mogą być sporym problemem. Dlatego też warto stawiać na dobrze zaprojektowane i wykonane z wysokiej jakości materiałów szafy Vigo, szafy Boston czy szafy Selene.

3. Szafa dla dziewczynki, szafa dla chłopca – wygląd ma znaczenie!

Nie da się ukryć, że estetyka mebli dziecięcych jest ważna zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Z tego powodu największym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju kolorowe szafy, pokryte ciekawymi grafikami czy wyposażone w bajkowe dodatki. Rozwiązania takie bardzo często są jednak na bakier z użytecznością, a ich cena jest nieproporcjonalnie wysoka. Dlatego też nierzadko idealną opcją może być postawienie na klasyczne szafy białe. Ich zakup będzie dużo tańszy, a jednocześnie doskonale nadają się one do upiększenia przy użyciu różnego rodzaju nalepek czy innych dodatków. Dzięki temu wygląd takiego mebla będzie w 100% zależny od pomysłu i inwencji dziecka.

Dobrze dobrane meble na pewno będą cieszyć zarówno rodziców, jak i dzieci. A gdzie najlepiej kupić szafy uchylne lub przesuwne do pokoju dziecięcego? Naszym zdaniem idealnym miejscem jest nasz sklep – Komfort.pl!

Zobacz powiązane produkty