Current Image

Filtry

SZAFY W STYLU RETRO

3 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Szafy w stylu retro

O tym, że moda jest przewrotna i lubi powracać przekonaliśmy się już wielokrotnie. Zasada ta dotyczy w takim samym stopniu odzieży czy obuwia, jak i wystroju wnętrz i dekoracji. Niektóre trendy wnętrzarskie dominujące w latach 50., 60. czy 70. XX wieku dziś znowu są na topie. Charakterystyczne dla minionych dekad meble czy dodatki coraz częściej pojawiają się we współczesnych aranżacjach wnętrz. Dobrym przykładem są szafy w stylu retro, które cały czas cieszą się sporą popularnością i które wykorzystać można w różnych wnętrzarskich aranżacjach. Szafy w stylu retro dostępne są również w naszej ofercie. Pochodzą one z kolekcji takich producentów mebli jak Forte czy Mebel Bos. Jeżeli planujecie aranżację z elementami stylu retro, to zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty szaf w starym stylu.

W jakich wnętrzach sprawdzą się szafy w starym stylu?

Szafy w stylu retro i vintage wykorzystać możemy w kilku różnych stylach architektonicznych. Szafa w starym stylu jest oczywistym wyborem do klasycznych wnętrz retro, w których dominują akcenty charakterystyczne dla lat 60., 70. czy 80. Dobrym przykładem mogą być tu szafy retro stylizowane na czasy PRL. W takiej nostalgicznej aranżacji możemy zestawić ją na przykład z perskim dywanem w charakterystyczny dla tamtego okresu czerwono-złoty wzór.

Szafy retro stylizowane na zabytkowe możemy wykorzystać we wnętrzach w stylu pałacowym. Taka stylizowana szafa retro może być również oryginalnym dodatkiem do aranżacji w stylu glamour.

Szafy retro to jednak często także meble, które możemy określić jako vintage. Takie szafy w starym stylu wykorzystać możemy często w aranżacjach w stylu rustykalnym czy we wnętrzach w stylu boho. Prosta drewniana szafa w stylu retro to stosunkowo uniwersalny mebel, po który możemy sięgnąć również, urządzając minimalistyczny skandynawski salon czy sypialnie. W takim przypadku powinniśmy jednak postawić raczej na proste szafy retro pozbawione dodatkowych zdobień i stylizowanych elementów.

Zobacz powiązane produkty