Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jak zaprojektować łazienkę w bloku? 4 żelazne zasady

Jak zaprojektować łazienkę w bloku? 4 żelazne zasady

Mała łazienka, duży problem? Niekoniecznie! Choć łazienki w bloku z reguły są niewielkie, nie oznacza to, że nie możesz w niej stworzyć funkcjonalnej, sprzyjającej relaksowi przestrzeni. Poznaj 4 zasady projektowania łazienki w bloku, w której, mimo ograniczonego metrażu, poczujesz się niemal jak w salonie kąpielowym.

Projekt łazienki w bloku – od czego zacząć?

Projekt małej łazienki w bloku, w której liczy się praktycznie każdy centymetr, musi zostać odpowiednio przemyślany. Na początku sprecyzuj swoje potrzeby i korzystając z naszych rad, postaraj się określić, jak powinna wyglądać Twoja wymarzona łazienka. Potrzebujesz pomocy? Specjaliści Komfortu mogą nie tylko zaprojektować Twoją łazienkę, ale też pomóc Ci na każdym etapie remontu lub aranżowania tego pomieszczenia. Zaprojektuj łazienkę z Komfortem i stwórz miejsce, które stanie się Twoją domową oazą relaksu.

Zasada 1: Do łazienki w bloku wybieraj jasne kolory

Mimo że mała łazienka w bloku nagle nie stanie się większa, możesz sprawić, by wyglądała na nieco bardziej przestronną – tajemnica tkwi w doborze odpowiednich kolorów. Z tym zadaniem najlepiej radzą sobie jasne barwy, w tym biel, beż czy odcienie szarości, po które możesz sięgać, wybierając płytki łazienkowe. Możesz postawić na przykład na płytki łazienkowe Cersanit w dużym formacie i dobrać do nich fugę w identycznym kolorze. Dzięki niewidocznym połączeniom między kaflami, płytki łazienkowe ścienne będą wyglądały jak jednolita płaszczyzna, a przestrzeń będzie wyglądać na większą.

Na bardziej zdecydowane barwy lub wzory możesz skusić się, dobierając płytki łazienkowe podłogowe. Jednym z gorętszych trendów ostatnich sezonów są kafle imitujące drewno – ten naturalny surowiec do złudzenia przypominają między innymi płytki łazienkowe Opoczno. Jeśli zależy Ci na drewnianym akcencie, możesz także wybrać panele podłogowe do łazienki – koniecznie wodoodporne, o wysokiej klasie ścieralności i użyteczności. Doskonałym rozwiązaniem są panele winylowe do łazienki, które wykonuje się z kilku warstw odpornego tworzywa sztucznego.

Zasada 2: Dokładnie wymierz armaturę

W małej łazience w bloku liczy się niemal każdy skrawek przestrzeni. Dlatego planując aranżację lub remont łazienki w bloku i wybierając armaturę, pamiętaj o jej dokładnym wymierzeniu. Jeśli masz bardzo mało miejsca, stawiaj przede wszystkim na umywalki 35 cm lub umywalki 40 cm. Małe łazienki w blokach lubią zwłaszcza umywalki nablatowe – można je montować na niewielkich szafkach, które jednocześnie zapewnią dodatkowe miejsce do przechowywania przyborów czy akcesoriów toaletowych.

To samo dotyczy pozostałych elementów wyposażenia łazienki. Marzy Ci się łazienka w bloku z wanną? W takim razie świetną propozycją dla Ciebie będą prostokątne wanny Cersanit o prostej formie. W zależności od ilości miejsca, do wyboru masz komfortowe wanny 140 cm, nieco większe wanny 150 cm lub bardzo wygodne wanny 160 cm. Przy wyjątkowo ograniczonym metrażu, lepszym rozwiązaniem będzie łazienka w bloku z prysznicem. W małych przestrzeniach doskonale sprawdzają się kabiny z transparentnymi drzwiami i ściankami lub kabiny typu walk in.

Jakie natomiast miski WC są polecane do łazienek w blokach? Dobrym pomysłem będzie model wiszący ze stelażem, który przytwierdza się do ściany. Co prawda trzeba go obudować, ale w zamian zyskujesz półkę nad toaletą, na której możesz trzymać przydatne na co dzień akcesoria. Niektóre projekty łazienki w bloku uwzględniają również bidety – dotyczy to jednak pomieszczeń o nieco większym metrażu.

Zasada 3: Zagospodaruj miejsce na ścianie w małej łazience

Łazienki w bloku mają to do siebie, że często brakuje w nich miejsca na zwykłe meble stojące. Warto zatem zdecydować się na półki lub szafki wiszące – najlepiej o lustrzanych frontach, które dodadzą wnętrzu głębi. Ciekawym rozwiązaniem jest też wysoka półka schodkowa w formie drabinki – zmieścisz ją nawet w kącie, możesz na niej przechowywać niezbędne przybory, a zarazem zyskasz niebanalną ozdobę!

Zasada 4: Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Łazienki w blokach nierzadko są pozbawione okien, a tym samym dostępu do światła dziennego. Z tego powodu tak istotne jest właściwe oświetlenie pomieszczenia. By mała łazienka w bloku optycznie sprawiała wrażenie większej, postaw na halogeny o regulowanym natężeniu światła oraz nowoczesne oświetlenie LED, które posłuży Ci do podświetlenia brzegów mebli, podwieszanego sufitu czy wnęk i zakamarków.

Projekt małej łazienki w bloku może wydawać się sporym wyzwaniem. Jednak starannie przemyślany i rzetelnie realizowany pozwoli Ci wykreować wymarzoną przestrzeń, w której odnajdziesz ukojenie po intensywnie spędzonym dniu. A może planujesz remont lub aranżację kuchni? Zaprojektuj kuchnię z Komfortem i stwórz funkcjonalną przestrzeń, która stanie się sercem Twojego domu.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady