Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Mała łazienka — 10 rozwiązań do niej

Mała łazienka — 10 rozwiązań do niej

Jak urządzić małą łazienkę tak, aby cieszyła ona oko, a korzystanie z niej było w pełni komfortowe? Tego typu przestrzeń wymaga przemyślanego rozplanowania oraz zastosowania w niej praktycznych rozwiązań, które sprawiają, że będzie ona pozwalała na sprytne przechowywanie kosmetyków i detergentów, a wy-konywanie w niej wszelkiego rodzaju zabiegów higienicznych będzie czystą przyjemnością. W jaki sposób zaaranżować małą łazienkę w bloku i w domu?


Jak urządzić małą łazienkę?

W małych łazienkach, często spotykanych w blokach, znacznie lepiej od wanny sprawdzi się kabina prysz-nicowa. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są kabiny narożne. W nowoczesnych małych łazienkach nie-rzadko spotkać można się także z kabinami typu walk-in, które mają postać dużych tafli szkła pozbawio-nych drzwi. Jednakże powinny sprawdzić się w niej także bardziej klasyczne kabiny z brodzikiem. Jakie wymiary powinien mieć taki prysznic? Warto, aby miały wielkość co najmniej 80x80 cm. W jaki sposób powinny się one otwierać? Zastosowanie znajdą tu zarówno drzwi przesuwne, jak i harmonijkowe. Tym, co je łączy jest to, że do otwierania nie wymagają one dodatkowej przestrzeni. Chcąc optycznie powięk-szyć małą łazienkę z prysznicem, najlepiej wybrać kabinę, której drzwi wykonane zostały z przezroczyste-go szkła. Do wyboru mamy modele wyposażone w brodziki oraz pozbawione tego elementu.

Żadna mała łazienka nie może się także obyć bez umywalki. Z myślą o posiadaczach małych pomieszczeń tego typu producenci oferują szereg modeli o niewielkich wymiarach, których szerokość nie przekracza 50-60 cm. Aby umywalka znajdująca się w małej łazience była wygodna w użytkowaniu, warto postawić na model większy o co najmniej kilka centymetrów. Jaką głębokość powinna mieć umywalka znajdująca się w małej łazience? Najlepiej, było to około 40-45 cm. Dobrym pomysłem na bardzo małą łazienkę lub toaletę będzie umywalka narożna, która pozwala na maksymalne wykorzystanie wolnej powierzchni znajdującej się w kącie pomieszczenia.

W małej łazience znaleźć musi się również miska WC. Jej szerokość wynosić powinna minimum 40 cm, a długość — 60 cm. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są modele wiszące, które prezentują się estetycznie, a znajdującą się pod nimi podłogę można z łatwością umyć przy pomocy mopa. Zajmują tyle samo miej-sca, co klasyczne modele. W skład takiego zestawu, poza miską WC, wchodzą również stelaże podtynkowe.

Jakie meble do łazienki o ograniczonym metrażu?

Jakiego rodzaju meble łazienkowe najlepiej sprawdzać będą się w niewielkich łazienkach? Dobrym rozwiązaniem są między innymi szafki wiszące, najlepiej lustrzane, które pełnić mogą funkcję lustra. W ich wnętrzu znajduje się przeważnie kilka pojemnych półek, które doskonale nadają się do przechowywania kosmetyków, detergentów czy ręczników. Zastosowanie znajdą tutaj także szafki podumywalkowe. To sprawdzony sposób na zachowanie porządku w niewielkiej łazience. W tego typu pomieszczeniach sprawdzają się również słupki i półsłupki, które dostępne są w wersji stojącej i wiszącej.

Stylowe szafki do łazienki z naszej oferty

W naszym asortymencie dostępne są różnego rodzaju meble do łazienki. Zaopatrzyć można się tutaj za-równo w szafki wiszące do łazienki, jak i stojące szafki pod umywalkę z blatem. W małych łazienkach świetnie sprawdzać będzie się na przykład szafka podumywalkowa Crea 50. Posiada estetyczny front w kolorze dębu i prostą, minimalistyczną formę. Równie funkcjonalna jest szafka wisząca do łazienek 40 Cersanit Moduo w białym kolorze, z frontem o połyskującym wykończeniu. W niewielkich łazienkach bar-dzo dobrze prezentować będzie się także słupek Crea z pięcioma pojemnymi półkami, które z łatwością pomieszczą wszystkie kosmetyki, przybory higieniczne i inne niezbędne drobiazgi. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby na takim meblu wyeksponować ulubione flakony perfum czy różnego rodzaju dekora-cje łazienkowe.

Mamy nadzieję, że nasze porady rozwiały wasze wątpliwości na temat tego, jak urządzić małą łazienkę. Warto wyposażyć ją w kompaktową armaturę łazienkową oraz funkcjonalne, pojemne meble łazienko-we.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady