Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jaka umywalka do małej łazienki? 3 konkretne przykłady


Jaka umywalka do małej łazienki? 3 konkretne przykłady

Aranżacja małej łazienki to spore wyzwanie. Poszczególne elementy armatury muszą tu zostać odpowiednio dopasowane, tak aby codzienne korzystanie z tego pomieszczenia było w pełni komfortowe. Jednym z nieodłącznych elementów wyposażenia każdej łazienki jest umywalka. Jaka umywalka w małej łazience sprawdzi się najlepiej?


Optymalne wymiary umywalki do małej łazienki

Jaką wielkość powinna mieć umywalka do małej łazienki? Szerokość najmniejszych modeli zaczyna się już od około 35-40 centymetrów. Warto jednak wybrać małą umywalkę, której wielkość wynosić będzie około 50-60 centymetrów. Pozwoli to na wygodne mycie zębów czy golenie się, bez obaw o rozchlapywanie wody po całej powierzchni łazienki.

Równie istotnym parametrem jest wysokość, na jakiej zostanie zamontowana umywalka. Najlepiej, aby było to około 70-90 centymetrów. Wówczas możliwe będzie zawieszenie nad nią praktycznych szafek na kosmetyki i przybory higieniczne.

Rodzaje umywalek łazienkowych

Jaka umywalka do małej łazienki sprawdzi się najlepiej? W sklepach dostępne są rozmaite umywalki, które świetnie nadają się do pomieszczeń o ograniczonym metrażu. Zalicza się do nich między innymi:

  • Umywalki blatowe — umywalki wpuszczane w blat są zarówno estetyczne, jak i niezwykle praktyczne. Znajdujący się wokół nich blat z powodzeniem wykorzystać można do przechowywania różnego rodzaju kosmetyków i akcesoriów.
  • • Umywalki nablatowe — mianem tym określa się modele stawiane bezpośrednio na blacie czy szafce. Ich sporym atutem, poza efektownym wyglądem, jest łatwość montażu. Umywalki nablatowe małe umieszcza się na uprzednio wyciętym otworze, a następnie uszczelnia miejsca styku.
  • Umywalki meblowe — tym, co je wyróżnia, jest to, że pod kątem kształtu oraz rozmiaru są one dopasowane do wielkości danego mebla łazienkowego. Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj zakup gotowego zestawu, w skład którego wchodzić będzie umywalka meblowa oraz wybrana szafka.
  • Umywalki ścienne — nazywane również wiszącymi. Jako że przeważnie mają one niewielkie wymiary, doskonale nadają się do małych łazienek.
  • • Umywalki podblatowe — montuje się je od spodu, są one pozbawione rantu. Takie umywalki najlepiej sprawdzają się w połączeniu z blatem konglomeratowym.
  • • Umywalki wolnostojące — mogą być montowane na postumencie lub w formie monolitycznej bryły. Najlepiej nadają się do dużych łazienek.

Jaka umywalka do małej łazienki będzie najlepszym rozwiązaniem? 3 propozycje

Szukając idealnej umywalki do małej łazienki, warto nieco bliżej zapoznać się z naszym asortymentem. Godnym polecenia produktem jest między innymi umywalka nablatowa kwadratowa 35 Crea. Jej wymiary to zaledwie 35x35, dzięki czemu z powodzeniem zamontować można ją w pomieszczeniu o mocno ograniczonym metrażu. Ta umywalka nablatowa do małej łazienki zachwyca swoją lekkością i delikatnością. Wykonana została ona z wysokiej jakości masy ceramicznej ROCKLITE, dzięki czemu jest nie tylko idealnie gładka i jednolicie biała, lecz również bardzo wytrzymała.

Równie ciekawie prezentuje się umywalka nablatowa okrągła 38 Crea. Znakomicie wyglądać będzie ona w szczególności w łazienkach urządzonych w stylu nowoczesnym oraz minimalistycznym.

Kolejna propozycja to umywalka nablatowa owalna Calla o estetycznym, zaokrąglonym kształcie. Wykonana została ona z wysokiej jakości ceramiki, dzięki czemu jest odporna na zarysowania i uszkodzenia. Dzięki szlifowaniu, jej powierzchnia charakteryzuje się dużą gładkością oraz łatwością w utrzymaniu w czystości.

By korzystanie z umywalki łazienkowej było możliwe, należy zaopatrzyć się w produkt, jakim są baterie umywalkowe. Bogaty ich wybór znaleźć można w naszym asortymencie. Dostępne są tutaj zarówno klasyczne, ponadczasowe modele, jak i armatura o minimalistycznej, geometrycznej formie lub w niestandardowym, czarnym kolorze.

Więcej informacji na temat praktycznych rozwiązań do małej łazienki znaleźć można we wpisie Mała łazienka — 10 rozwiązań do niej. To obowiązkowa lektura dla każdej osoby, która planuje w najbliższym czasie urządzać toaletę o niewielkim metrażu.

Jak widać, nietrudno o wybór idealnej umywalki do małej łazienki. Mnogość dostępnych modeli sprawia, że coś dla siebie znajdzie tutaj nawet posiadacz najmniejszej łazienki.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady