leftImage
Komfortowy Remont
łazienki, płytki, podłogi, drzwi, kuchnie, meble do -30% Sprawdź >>
rightImage

Filtry

BIDETY STOJĄCE (WOLNOSTOJĄCE)

6 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Bidety wolnostojące

Bidety zyskują coraz większą popularność. Te urządzenia sanitarne są niezwykle praktycznym elementem wyposażenia łazienki. Służą do utrzymania higieny miejsc intymnych po skorzystaniu z toalety. Bidet swoim wyglądem przypomina właściwie klasyczne WC, zwłaszcza model bidetu z deską. Samo urządzenie składa się z ceramicznej miski oraz baterii. Korzystanie z bidetu jest bardzo intuicyjne. Na urządzeniu można usiąść lub nad nim przykucnąć. Większość bidetów umożliwia nie tylko ustawienie strumienia wody, ale również jej temperatury. Dowiedz się dziś o funkcjonalnym modelu bidetu wolnostojącego.

Bidety stojące

Mało kto ma świadomość, że dziś wydające się bardzo nowoczesnymi urządzeniami bidety – powstały w XVII wieku we Francji! Od tego czasu zmieniło się oczywiście wiele, a bidety zyskały sporo różnych funkcji.

Bidet wolnostojący jest bardzo popularnym modelem, ponieważ stylistycznie pasuje do większości łazienek. Bidety stojące świetnie wyglądają w klasycznych łazienkach oraz tych w stylu retro. Miski bidetów stojące mogą mieć kształt owalny lub prostokątny. Bidet wolnostojący owalny szczególnie dobrze pasuje do łazienek w stylu retro.

Wiele osób uważa, że bidet stojący lepiej sprawdzi się w większych wnętrzach łazienek. Warto jednak sprawdzić swoje odczucia wizualne, ponieważ bidety wolnostojące mogą mieć bardzo kompaktowe wymiary. Dzięki temu bez problemu wprowadzisz to urządzenie także do małych łazienek. Jako że bidet wolnostojący nie jest najważniejszym urządzeniem łazienki – warto wybrać taki model, który wpasuje się do wnętrza i nie będzie stylistycznie odbiegał od jego kolorystyki i charakteru.

Najbardziej praktycznym modelem bidetu wolnostojącego jest ten o maksymalnie opływowych kształtach. Dlaczego? Taki bidet stojący jest zdecydowanie łatwiejszy w utrzymaniu czystości. To bardzo ważne, bo czyste urządzenia sanitarne gwarantują większą higienę.

Ważnym elementem bidetu stojącego jest bateria. Ta przypomina nieco typowe baterie umywalkowe. Najbardziej wygodną opcją jest bateria bidetowa z termostatem. Istnieją też baterie dwuuchwytowe do zimnej i ciepłej wody lub baterie elektroniczne, które włączają się automatycznie.

Bidety stojące (wolnostojące) dla Twojej łazienki

Decydując się na zakup bidetu stojącego – zauważysz z pewnością, że dostępne są bidety bez pokrywy i z pokrywą. Dużo bardziej polecane są bidety stojące z deską, ponieważ zapewniają lepsze utrzymanie higieny i czystości. Jeśli jednak kupisz bidet stojący bez deski – po czasie będziesz mógł ją zamontować.

Dlaczego warto wyposażyć swoją łazienkę w ten suplementarny element? Bidet stojący z deską lub bez deski zdecydowanie pomaga w utrzymaniu higieny osobistej przez cały dzień. Ponadto bidet stojący polecany jest dla osób podatnych na infekcje intymne. Bidet stojący z deską lub bez to sprzęt, który sprawdzi się w domach, w których mieszkają seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, a także dzieci i kobiety w ciąży. Alternatywnie, bidet stojący świetnie posłuży Ci jako miejsce do mycia małych zwierząt domowych!

A kiedy szczególnie warto kupić bidet stojący z deską lub bez deski?

  • Wówczas, gdy szczególnie zależy Ci na uczuciu komfortu i czystości przez cały dzień.
  • Gdy wśród domowników są osoby z ograniczeniami ruchowymi.
  • Gdy utrzymanie czystości miejsc intymnych jest dla Ciebie szczególnie ważne, na przykład z powodu nawracających infekcji.
  • Gdy masz małe dzieci, które uczą się higieny osobistej. Bidet stojący jest zdecydowanie niższy, dzieciom łatwiej więc sięgnąć do baterii bidetu, by umyć rączki.
  • Gdy Twoje zwierzęta stresują się myciem w wannie – bidet pozwoli Ci w dużo szybciej umyć małego psa.

Bidet stojący z pewnością nie jest elementem koniecznym w wyposażeniu łazienki. Jednak jego możliwości i zalety zdecydowanie przemawiają za tym, by w pomieszczeniu znaleźć miejsce na ten praktyczny sprzęt!

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.