Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jakie biurko dla dziecka?

Jakie biurko dla dziecka?

Dziecko, które rozpocznie swoją przygodę ze szkołą, będzie sporo czasu spędzać przy biurku. Potrzebuje więc mebla praktycznego, wygodnego i takiego, które będzie prawidłowo kształtować jego postawę. Jak wybrać nowoczesne biurko dla dziecka? Oto nasze rady.

Jak dobrać biurko dla dziecka?

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać wysokość biurka dla dziecka, weź pod uwagę jego wzrost. Siedmiolatek idący do szkoły ma zazwyczaj około 120 cm, zatem biurko powinna mieć około 55-60 cm wysokości. Wielkość blatu nie jest tak ważna, dziecku zazwyczaj nie jest potrzebne ogromne biurko. Wystarczy, jeśli głębokość blatu wyniesie do 90 cm, a szerokość 120-140 cm. Pozwoli to wygodnie rozłożyć książki, zeszyty i przybory piśmiennicze. Wyjątkiem jest sytuacja, w której na biurku ma się znaleźć również komputer, wówczas małe biurko dla dziecka nie spełni swojej roli. Pamiętaj, że monitor i klawiatura powinny znajdować się na różnej wysokości, a różnica w poziomach powinna wynieść około 10 cm. Dlatego monitor może stać na biurku, a klawiatura na półeczce z prowadnicami, wsuwanej pod blat. Ponieważ sam monitor zajmuje trochę miejsca, przemyśl kupno biurka dla dziecka z większym blatem.

Siedząc przy biurku dziecko powinno zachować kąt prosty między przedramieniem a ramieniem oraz między podudziem a łydką, to gwarantuje odciążenie części lędźwiowej kręgosłupa i utrzymanie prawidłowej postawy. Zatem oprócz biurka szkolnego dla dziecka musisz pomyśleć o odpowiednio dopasowanym krześle.

Biurka dla dziecka zazwyczaj posiadają miejsce do przechowywania. Są to szafki lub szuflady zamykane lub otwarte. Świetnie sprawdzają się do ukrycia książek i zeszytów, a dzięki temu do zachowania porządku. W ofercie KOMFORT znajdują się biurka z szafami i szufladami z jednej strony bądź z obu. Jest to ważne szczególnie w mniejszych pokojach, bo w większym obok biurka, niedaleko szafy z lustrem można ustawić na przykład komodę, w której zmieszczą się wszystkie drobiazgi.

Ważne jest również miejsce, w którym ustawisz biurko dla dziecka. Jeśli masz taką możliwość, ustaw je pod oknem, aby dziecko jak najwięcej mogło korzystać ze światła dziennego. Dobrym pomysłem jest też okno po lewej stronie dla dziecko praworęcznego i po prawej dla leworęcznego, wówczas będzie oświetlać miejsce pracy, a pisząc dziecko nie zasłoni sobie światła. Niezależnie od tego, czy masz możliwość usytuowania biurka pod oknem, zadbaj o dobrą lampę na biurko dla dziecka i oczywiście odpowiednią lampę główną (do wyboru masz naprawdę wiele produktów – są lampy kolorowe, lampy niebieskie czy lampy złote). Ważne, by oświetlała biurko, a nie raziła w oczy. Ustaw ją po przeciwnej stronie piszącej ręki dziecka.

Biurko regulowane dla dziecka

Dziecko szybko rośnie, a wraz z nim może rosnąć biurko. Dobrym pomysłem jest zatem biurko regulowane dla dziecka. Jest to mebel o regulowanej wysokości blatu, który możemy podwyższać wraz ze wzrostem dziecka. Zapewni to dziecku zawsze prawidłową postawę, a rodzicom pozwoli zaoszczędzić na kupnie nowego biurka. Niektóre modele mają także regulowane nachylenie blatu nawet do 40 stopni, w ten sposób blat staje się wygodny do rysowania czy pisania.

Biurko dla małego dziecka

Zanim dziecko pójdzie do szkoły i zacznie regularnie odrabiać prace domowe, teoretycznie nie potrzebuje biurka. Jednak wiele przedszkolaków już zachęca się do pisania i ćwiczeń motorycznych rączki, a ponadto maluchy potrzebują swojego miejsca do wykonywania prac plastycznych. Dlatego niektórzy rodzice decydują się już wtedy na zakup biurka dla małych dzieci. Czym się cechuje taki mebel? Z pewnością jest niewielki- niski (pamiętajmy o kątach prostych w przedramionach i podudziach) i wystarczy około 50 cm głębokości i szerokości. Nachylenie blatu będzie dodatkowym atutem. Można jednak zamiast kupować biurka dla małego dziecka, które posłuży dwa- trzy lata, pomyśleć już o biurku z regulowaną wysokością, wówczas posłuży jeszcze wiele lat. W jakim kolorze biurko dla małego dziecka? Można zaszaleć z pomysłami, ale można też postawić na uniwersalne, białe biurko dla dziecka, a pokój ozdobić barwnymi dodatkami. Białe biurko, w przeciwieństwie do ulubionych przez maluchów kolorów różowych czy niebieskich, nie znudzi się użytkownikowi i będzie pasowało nawet do pokoju starszaka.